LUHAČOVICE – CHROPYNĚ 4:0 (2:0)

Po divokém začátku, kdy oba týmy nastřelily tyč, se poprvé trefily Luhačovice v 10. minutě. Za nastřelenou ruku byla nařízená penalta, kterou proměnil David Červenka. Ve 30. minutě měl stejně šanci ke skórování, avšak v tomto případě přestřelil. Chuť si spravil ve 43. minutě po přihrávce Bronislava Červenky. Domácí byli v pohodě a po změně stran přidali ještě dva góly, trefili se Popelka a Bartek.

„Předvedli jsme povedený výkon. Byli jsme aktivní ve všech řadách a všechny naše řady se prosadily. Poctivý fotbal jsme zvládli přetavit ve kvalitní přechod do útočné fáze. Naše vítězství bylo zasloužené," nabídl svůj pohled trenér Luhačovic Jan Jelínek.

Branky: 10. z pen. a 43. David Červenka D, 58. Popelka, 68. Bartek.

ROŽNOV – VIGANTICE 2:1 PK (1:1)

Na tři stovky diváků viděly remízové derby, kdy každý z týmů měl převahu jeden poločas. V tom prvním byli aktivnější domácí. Po chybě Palečka musel v 30. minutě faulovat v blízkosti pokutového území Zdeněk Vokáč a Fuksa trefil přímý kop výstavně. Rožnov převahu v další branky neproměnil a inkasoval stěžejní branku do šatny. Ve 44. minutě se Vigantice kombinací dostaly za obranu a Křiva přehodil vybíhajícího Barabáše. Po přestávce to byl velký boj, ve kterém byli v poli lepší hosté, ale branka už nepadla ani na jedné straně. V rozstřelu byl pak úspěšnější Rožnov.

„V prvním poločase jsme hráli pěkný fotbal dle mého gusta. Kombinační, hráči se nebáli jít jeden na jednoho. Dali jsme branku, ale bohužel jsme do šatny inkasovali. Hráče jsem o přestávce nabádal, aby se nenechali inkasovanou brankou ovlivnit, ale opak byl pravdou. Po přestávce bylo Vigantic najednou plné hřiště. My jsme vyklidili pole, remíza je zasloužená," zhodnotil trenér Rožnova Milan Náměstek.

„O přestávce jsme si řekli, že to v Rožnově můžeme uhrát. Byli jsme lepší, měli jsme hodně zblokovaných střel. Je škoda, že Paleček nezvládl rozhodující tutovku v závěru. Na penalty jsem střídal brankáře. Derby k tomu přispělo, ale udělal bych to i v jiném utkání. Jirka Slovák není penaltový brankář, zato Josef Slovák penalty umí, což ukazuje i v dorostu. I když jsme nevyhráli, byl to dobrý tah. Kluci dnes makali, jsem s jejich výkonem spokojený," uvedl trenér Vigantic Pavel Šturala.

Branky: 30. Fuksa – 44. Křiva. Rozhodčí: Dunda. Diváci: 300. Rožnov: Barabáš – Šimek, Dvořák, Karban (46. Urban), Melichařík – Fuksa, Bolcek, Fiurášek (57. Náměstek, 68. Kolařík), Filip Zetocha – Rezdar, Růčka. Trenér Milan Náměstek. Vigantice: Jiří Slovák (91. Josef Slovák) – Vokoun, Ondřej, Vokáč, Kučera (81. Bolcek) – Vojtěch Vičan, Martin Vičan, Štreit, Kalod (88. Řepka) – Křiva (90. Kulišťák), Paleček. Trenér Pavel Šturala.

MORKOVICE – STRÁNÍ 0:3 (0:1)

Domácí mužstvo muselo pro neúčast Rozsypala a R. Šimoňuka řešit složení obrany. Hráči, které trenér Barnet nasadil, se své role zhostili vcelku dobře. První poločas měl vyrovnaný průběh s minimem šancí na obou stranách. Hosté však působili fotbalověji a dostali se také po pěkné akci Halodou do vedení. Hned v úvodu druhé půle trefil Malát tyč a Gröpl netrefil z dobré pozice branku. Po hrubé chybě se hosté téměř zadarmo dostali Pilkou do dvoubrankového vedení a ze strany domácích bylo po zápase. Hosté toho ještě čtyři minuty před koncem využili Halodou ke vstřelení třetí branky a zaslouženě zvítězili. Porážka domácích je za předvedenou hru příliš krutá.

Branky: 24. a 83. Haloda, 75. Pilka.

BAŤOV – VSETÍN 3:1 (3:0)

Baťov vzhledem k rozsáhlé marodce nasadil sedm hráčů, kteří věkem stále ještě spadají do dorostenecké kategorie a mnozí z nich nemají doposud žádné zkušenosti se seniorským fotbalem. Tito mladíci, doplněni o zbytek starších hráčů, to vzali pěkně od podlahy. Již ve 20. minutě po útoku Michala Vitáska po křídle a zakončení Petra Janovského se ujal Baťov vedení 1:0. Další gól přidal ve 32. minutě díky akci Richarda Večeři a přesné trefě Daniela Spurného. Ve 38. minutě zvýšil Baťov vedení už na 3:0, když se gólovou střelou asi z osmnácti metrů blýskl Martin Zapletal.

Po změně stran se charakter hry změnil a tlak si vytvořil Vsetín. V 57. minutě ještě předvedl bravurní zákrok Roman Vitásek, o deset minut později už však hosté snížili na 1:3. I přes další velký tlak Vsetína a vyhrocený závěr utkání se stav už nezměnil a domácí tak slavili cenné body.

Branky: 20. Janovský, 32. Spurný, 38. Zapletal – 66. Prešnajder. Baťov: Roman Vitásek – Večeřa, Bršlica, Milan Spurný, Novák, Lorenc, Michal Vitásek, Janovský, Dvořák, Zapletal, Daniel Spurný. Střídali: Čonka, Vondráček, Zikmund. Trenér: Neradil. Vsetín: Eliáš – Kovács, Zuzaňák, Mydlář, Surovec, Amrich, Jaroš, Prešnajder, Smilek, Maček, Hořelica. Střídali: Fojtík, Burdík, Dobeš. Trenér: Charvát.

PROVODOV – FRYŠTÁK 3:4 PK (2:2)

Cenné dva body poctivě vybojovali hráči Fryštáku v Provodově. Po brankách Juliny a Hřebačky vedli už v 13. minutě 2:0. Domácí ovšem díky zlepšenému výkonu a dvěma brankám Ulmana ještě do poločasu smazali ztrátu. Nicméně v 56. minutě udělal chybu brankář Petr, který neměl svůj den, a po gólu Doležela hosté znovu vedli. Provodov o čtyři minuty později už jen vyrovnal, z penalty se nemýlil Hlavňovský. V rozstřelu uspěl Fryšták.

„Bylo to derby se vším všudy. Fryšták se výborně připravil, hrál důrazně, zato my jsme tradičně podcenili začátek. Pak jsme dvakrát stihli jen vyrovnat. O bod víc si Fryšták zasloužil, bojoval o vítězství více než my," sympaticky uznal šéf provodovského fotbalu Josef Rak.

Branky: 31. a 37. Ulman, 60. Hlavňovský z pen. – 5. Julina, 13. Hřebačka, 56. Doležel. Rozhodčí: Liška. Diváci: 65. Provodov: Petr – Laciga, Hlavňovský, Urbánek, Novák, Chalupa, Velev, Zakopal, Elšík, Huťka, Ulman. Střídali: Gargulák. Trenér: Rak. Fryšták: Trochta – Bednařík, Skalička, Valášek, Krhůtek, Julina, Hřebačka, Petráš, Doležel, Hrnčiřík, Kučera. Střídali: Gřešák, Křenek, Bartoň. Trenér: Málek.

BORŠICE – KELČ 1:0 (1:0)

V prvním poločase se domácím rodily šance jako na běžícím pásu, ovšem jediná střela Hromady byla gólová. Kopčilovo sólo z 25. minuty vychytal pozorný gólman Kiza. Kaspřákova střela šla těsně nad branku. Druhý poločas začal opět náporem domácích, ovšem velká šance se hostům naskytla v 51. minutě, avšak útočník Minář nedokázal nadvakrát překonat domácího brankáře Janečku. V 64. minutě neúnavný Hromada své sólo zakončil lobem, ale přehodil brankáře i branku hostujícího celku. V 72. minutě po krásné akci domácích skončila Kopčilova jedovka jen těsně vedle branky. Hosté bojovali do poslední minuty, ale vytoužené remízy se nedočkali i díky takticky dobře hrajícím domácím.

Branka: 16. Hromada.

ŠTÍTNÁ N. V. – BYSTŘICE P. H. 2:1 (1:0)

Od úvodu obě mužstva kupila nepřesnosti hlavně ve finální fázi. Vedení se ujali domácí ve 41. minutě, když dlouhý nákop prodloužil Kořenek na nabíhajícího Šimoníka, který prostřelil brankáře. Druhý gól Štítná přidala v 56. minutě. Po standardce se hlavou trefil Smolka. Bystřice poté přidala, ale jen snížila v 66. minutě po brance Pumprly.

Branky: 41. Šimoník, 56. Smolka – 66. Pumprla, Rozhodčí: Schnurmacher, 100 diváků. Štítná: Vaculík P. – Machuča, Hnaníček, Smolka, Chovančík V., Liška J., Liška T., Chovančík T., Hrnčiřík, Kořenek, Šimoník. Střídali: Vaculík T., Malaník, Kamenčák Bystřice: Unger – Lapčík, Beránek, Drápal, Zámorský, Zapletal, Ondroušek, Kušík, Zetek, Šipka, Krajcar. Střídali: Pálka, Pumprla, Hradil.

1. Luhačovice 10 8 0 0 2 26:8 24
2. Strání 10 8 0 0 2 22:7 24
3. Provodov 10 6 1 2 1 20:14 22
4. Vsetín 10 5 1 1 3 26:16 18
5. Baťov 10 4 2 0 4 25:22 16
6. Boršice 10 5 0 1 4 20:25 16
7. Morkovice 10 5 0 0 5 19:21 15
8. Bystřice p. H. 10 3 2 1 4 16:18 14