KP: hattrick Hladkého z Morkovic udolal Provodov

Zlínsko – Nejzajímavější duel 2. kola Zlínského krajského přeboru byl k vidění v Morkovicích. Domácí fotbalisté sice v poločase prohrávali s Provodovem 0:2, ovšem hattrick Hladkého po změně stran přinesl obrat v osmigólové přestřelce.

15.8.2011

ilustracni fotografieFoto: DENÍK/Stanislav Dufka

KATEŘINICE – SLUŠOVICE 0:2 (0:0)

Nervozita domácím svazovala nohy a jejich hra byla plná nepřesností. V prvním poločase se hrálo převážně na polovině Slušovic, přišly i šance, ale v koncovce domácím chybělo trošku štěstí. Již v 10. minutě měl tutovku M. Olšák, ale nedal. Další šance měli Cahlík s Peredarjukem – opět nedali. Ve 20. minutě se Kateřiničtí hodně zlobili na sudího Kneisla. Peredarjuk šel sám na brankáře, ten vyběhl mimo vápno a útočníka nekompromisně sundal. Sudí vytáhl místo červené karty pouze barvu žlutou. V závěru první půle se dostali na dostřel dvakrát hosté, ale Zimek byl připravený. Na druhé straně chytal výborně gólman hostů, jednou mu zazvonila do uší tyč. V 55. minutě přišel pro domácí šok. Rychlý brejk stačil Zimek ještě vyrazit, ale dorážka Sedláčka byla branková – 0:1. Když v 68. minutě Elšík s pomocí tyče přidal druhou branku, vypadalo to s Kateřinicemi zle. Zvrat mohla přinést hlavička Kuzníka v 80. minutě, ale gólman soupeře čaroval. Branky: 55. Sedláček, 68. Elšík. Rozhodčí: Kneisl, 100 diváků. Kateřinice: Zimek – Kudělka, J. Kuzník, Ondra – Konvičný, Kamas, Cahlík, Kotrla, Sacher – Peredarjuk, M. Olšák. Střídali: Hořelka, Kovaříček. Slušovice: Juřík – Sedláček, Polčák, Škrabana, Foltýn, Zbranek, Z. Čuřík, M. Gajdůšek, Elšík, Manďák, D. Gajdůšek.

VELKÉ KARLOVICE – BORŠICE 0:3 (0:2)

Nováček na Valašsku řádil. Po většinu zápasu byl lepším týmem, důraznějším a zcela zaslouženě si odváží tři body. Domácí sice začali aktivně, ale ve 13. minutě Červenec nezpracoval míč a v následné skrumáži se nejlépe orientoval hostující Konrád – 0:1. Po půlhodině hry to bylo 0:2. Činčalův centr napálil hostující kapitán Martin Dufek přímo do šibenice. Těsně před přestávkou se domácí zlobili na sudího Poláčka, že neviděl hraní rukou v pokutovém území. Druhý poločas začali domácí aktivně, ale střely Karlovičanům v poklidu likvidoval gólman Remeš. Výborně hrající Boršice pojistily výsledek v 78. minutě, kdy po chybě obrany přidal třetí branku Konrád. „Nováček byl všude o krok dříve, byl rychlejší a důraznější. Vyhrál zaslouženě,“ přiznal po zápase hrající trenér Karlovic Josef Mikula. Branky: 13. a 78. Konrád, 30. M. Dufek. Rozhodčí: Poláček, 150 diváků. VKK: Sváček – Vašut, J. Mikula, Davídek, Maliňák – Haas, Červenec, Orság (75. Matocha), Haničák (65. Králík) – Škrobák, Gášek. Boršice: Remeš – Martinec, Kopčil, Brzica, Vojtěšek, Vlček, Hromada, Konrád, M. Dufek, P. Dufek, Činčala. Střídali: Kuzma, Náplava, Hasoň.

VIGANTICE – VSETÍN 1:0 (0:0)

Kdo na zápas nedorazil, o nic nepřišel. Oba týmy jako by se zhlédly ve výkonu české reprezentace v Norsku a předvedly doslova fotbalovou holomajznu. Celý zápas vystihl domácí trenér Radek Malina: „Máme tři body, což nás těší, ale nevyhráli jsme 1:0, ale doslova půl nula.“

Fotbalovou nudu nepřerušil ani vytrvalý déšť po přestávce. O osudu zápasu tak rozhodla 70. minuta. Hostující Orság nepotrestal minelu domácí obrany, Blabla byl důraznější. Podobná akce byla o minutu později na druhé straně a Radim Vokáč souboj se Sedlákem vyhrál. Míč za čáru doslova dotlačil po čtyřech – 1:0. Hosté v závěru již odešli fyzicky. „Zápasu by spíše slušela remíza. Dopředu jsme hráli špatně a prakticky jsme si nevytvořili šanci. Přechod do útoku nám dělá problémy, jsem z toho zklamaný,“ neskrýval vsetínský kouč Ladislav Straka. Branka: 71. R. Vokáč. Rozhodčí: Snürmacher – Zpěvák, Vacula, 120 diváků. Vigantice: Blabla – Frydrych, Z. Vokáč, Gálik (64. Štreit), Matůš – Náměstek, Bolcek (69. Randa), Chumchal, Ondřej, Křiva (88. Vičan) – R. Vokáč. Vsetín: L. Sedlák – Zimek, Olejník, Šuška, N. Němec – Fojtík, Švach (34. Orság), Kamas, Kašpar – O. Lukáč, Čůma.

BYSTŘICE P. H. – HOLEŠOV 0:1 (0:0)

Sousedské derby ovlivnily dva faktory: ve 12. minutě se zranil tvůrce hry domácích Třasoň a od 65. minuty se hrálo za silného deště, přičemž terén byl na hranici regulérnosti a s fotbalem to nemělo mnoho společného. Duel měl vyrovnaný průběh, v první půli se hrálo mezi šestnáctkami, ani jeden celek se nedostal k vyložené šanci. Po přestávce zahrozil nebezpečnou střelou hostující Hausknecht, na druhé straně nepříjemně stříleli Kušík a Zapletal. Vítězný gól padl sedm minut před koncem, kdy střídající Uruba z dálky vystřelil, bystřický obránce změnil směr míče a gólman Trochta byl bezmocný. Branka: 83. Uruba. Rozhodčí: Krajča, 250 diváků. Bystřice p. H.: Trochta – Filala, Zezulka, Šenovský, Šindelek, Tureček, Zapletal, Třasoň, Kušík M., Sadil, Krejcar. Střídali: Zámorský, Kušík R. Holešov: Krejčí – Belza, Bačík, Charuza, Sumec, Sedlařík, Hasala, Hausknecht, Olša, Barták, Münster. Střídali: Uruba, Roubalík, Očadlík.

LUHAČOVICE – HLUK 2:1 (1:0)

Domácí začali lépe a v úvodní dvacetiminutovce několikrát zahrozili. Ve 20. minutě trestný kop Kovaříka dorazil za Fojtíkova záda Šenovský – 1:0. Hlučané se začali osmělovat až po půlhodině hry a Dohnalova střela šla těsně vedle luhačovické branky. Po půlhodině hry opustil pro zranění hřiště domácí stoper Kovařík a soupeř převzal taktovku. Dvakrát se dostal před brankáře Soukeníka, ale branku netrefil. I po přestávce Hlučané pokračovali v náporu, ale v jejich snaze je přibrzdil Košárek, který po hodině hry po samostatném úniku dal druhý gól. Hra se vyrovnala, ale blízko kontaktnímu gólu byl v 68. minutě Dohnal. Dočkali se až v nastaveném čase, když špatně zahraný ofsajd systém potrestal střídající Martin Zalubil. Branky: 20. Šenovský, 60. Košárek – 90. Martin Zalubil. Rozhodčí: Prokop, 100 diváků. Luhačovice: Soukeník – Haloda, Pantálek, Košárek, Kovařík, Šenovský, Rejda, Bernátek, Pešek, Galuška, Polách. Střídali: Smištík, Z. Červenka, Kuchař – Zalubil Martin, Hrdina. Hluk: Fojtík – Miroš, Machala A., Machala J., Botek, Zalubil Michal, Zelenka, Dohnal, Hlaváček, Minařík, Jurásek.

MORKOVICE – PROVODOV 5:3 (0:2)

První poločas měl zajímavý průběh se špatným koncem pro domácí. Celou půlhodinu se hrálo na polovině Provodova, který s přehledem bránil a pustil soupeře pouze do jedné šance, kterou ale Hladký nedal. Provodov se dostal v poslední čtvrthodině dvakrát k brance Veselého a i to mu stačilo ke vstřelení dvou branek Buršou a Chalupou. Druhé dějství začali domácí opět velkým náporem a během osmi minut dokázali vstřelit tři branky. Jako první zavelel k náporu nechytatelnou střelou Valášek a pak se dvakrát prosadil Hladký, který nejdříve zužitkoval centr Žourka a pak potrestal hrubku obrany při rozehrávce. V téže minutě však hosté po velké hrubce domácí obrany srovnali Buršou. Rozhodnutí přinesla závěrečná dvacetiminutovka – nejprve potrestal minelu hostí Koláček, aby definitivní podobu výsledku dal svým třetím gólem Hladký po akci Žourka. Výhra Morkovic je naprosto zasloužená, hosté mohou vše napravit v dalším týdnu, kdy stejného soupeře hostí v Poháru KFS. Branky: Hladký 3, Valášek, Koláček – Burša 2, Chalupa. Rozhodčí: Kozubík, 140 diváků. Morkovice: Veselý – Vymazal, Rozsypal, Nevřala, Havlík – Koláček (89. Kníchal), Hlaváček (46. Žourek), Majda, Oplt (78. Přecechtílek) – Valášek, Hladký. Provodov: Máčala – Bůžek, Josefík, Hellebrand, Malaník (85. Hnilo), Burša, Gargulák, Zapletal, Chalupa, Hlavňovský, Beňo.

1. VALAŠSKÝ FC – UH. BROD 1:2 (0:0)

V prvním poločase byli aktivnější hosté. Ve 20. minutě se vyznamenal gólman Majer, když zlikvidoval tutovku Solaříka. Po půlhodině hry za překonaným domácím brankářem zasahoval Nečas a míč vykopl z brankové čáry. Valaši se do vážnější šance nedostali, dvě hrubky obrany Brodu nepotrestali. Nástup do druhé části patřil hostům a již ve 46. minutě po centru skóroval hlavou Kostelník. Dvě šance na vyrovnání měl M. Maléř, jednou jej vychytal Ondrůšek, podruhé si špatně zpracoval míč. V 70. minutě chybovala domácí obrana a brejk soupeře zakončil R. David – 0:2. O šest minut později byl v pokutovém území sražen domácí Balejík a Drápala z penalty snížil na 1:2. Vyrovnání nepřinesl ani závěrečný nápor. Branky: 76. Drápala z pen. – 46. Kostelník, 70. R. David. Rozhodčí: Chlevišťan, 250 diváků. VFC: Majer – L. Maléř, Poledník, Balejík, Bortl – Karban, Stavinoha, J. Maléř, Nečas – Drápala, M. Maléř. Střídali: Talpa, Pajer. Uh. Brod: Ondrůšek – M. David, Solařík, R. David, Galuška, Josefík, Daněk, Kúdela, Masařík, Popelka, Kostelník. Střídali: Polák, Bočan, Janča.

DOLNÍ NĚMČÍ – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ B 1:3 (1:2)

Oba celky začaly opatrně až s přílišným respektem a čekaly na chybu soupeře. Postupně se začaly osmělovat, ale akce končily na hranici šestnáctek. Vzruch přinesla až 39. minuta, kdy pěknou kombinační akci zakončil hostující Polách. Domácí se ale rychle otřepali a ihned z následného protiútoku T. Stojaspala a jeho přesné přihrávce vyrovnal M. Krchňaček. Lépe se ale odcházelo do šaten Valachům, v době, kdy soupeř hrál v deseti bez zraněného Skopala, rychlou akcí přečíslili obranu a Ondruch dal vedoucí gól – 1:2. Ve druhé půli Dolní Němčí nastoupilo s cílem zdramatizovat zápas, hosté ale pozorně bránili. Ale když domácí M. Stojaspal uviděl po hodině hry červenou kartu a o deset minut později jej následoval Daněk, měli Valaši úlohu ulehčenou. Hosté byli ve druhé půli fotbalovější a kombinačně lepší, přičemž výhru korunovali v samém závěru Orságem. To už ale hráli bez vyloučeného Ondrucha. Branky: 40. M. Krchňaček – 39. Polách, 44. Ondruch, 90. Orság. Rozhodčí: Šubík, 100 diváků. Dolní Němcí: Hájek – Šmehlík, Kadlček L., Zimčík, Krchňaček P., Pochylý, Bída, Stojaspal T., Stojaspal M., Krchňaček M., Skopal. Střídali: Daněk, Škařupa. Val. Meziříčí B: Štěpán – Kundrát, Polách, Škorňa, Gromus, Soukup, Výmola, Navrátil, Ondruch, Badošek, Sovák.

Hledá se Naděžda Skácelová

Zlínští policisté pátrají po sedmatřicetileté Naděždě Skácelové z Bojkovic, která přechodně žije v centru Zlína. Ze svého bydliště odešla 14. října a od té doby o ní nejsou žádné informace, její mobilní telefon je nedostupný.

To jsou oni! Poslanci, kteří budou hájit zájmy Zlínského kraje

Profily poslanců zvolených ve Zlínském kraji

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Chceme se omluvit fanouškům. Bylo to hrozné, říká Bačo.

Fotbalistům Zlína to proti Mladé Boleslavi před domácím publikem vůbec nejde.