VSETÍN – PROVODOV 2:0 (1:0)

Vsetínští fotbalisté po třech letech porazili Provodov. Ten přijel na Valašsko bez kanonýra Slončíka a posily Bužka. Úvodní čtvrthodinka se odvíjela převážně ve středu hřiště bez jakékoliv šance na jedné či druhé straně. Po půlhodině zahrozil Provodov, když průnik šikovného Garguláka, který obešel vše, co mu stálo v cestě, zastavil až obránce Švach na brankové čáře. Když už se zdálo, že obě mužstva odejdou do kabin za nerozhodného stavu, dostal se k míči za hranicí pokutového území rekonvalescent Mucha a svůj návrat na zelený trávník téměř po šesti týdnech oslavil tím nejlepším způsobem – 1:0.

Domácí hráče trefa do černého před koncem první půle povzbudila natolik, že ihned od úvodní minuty druhé pětačtyřiceti­minutovky jednoznačně udávali tempo hry. V 50. minutě zahrávali rohový kop, po kterém se dostal k míči zcela nekrytý O. Lukáč, jenže trefil pouze nohy gólmana Zámorského. Po hodině hry se ocitl v podobné šanci znovu, ale v rozhodujícím okamžiku naprosto selhal. Totéž se mu podařilo o pět minut později. Jenže vše si vynahradil v 70. minutě, kdy po učebnicovém průniku Fojtíka z pravé strany se již nemýlil a polovysokou střelou uklidnil své spoluhráče – 2:0. Od této chvíle Vsetínští předváděli velmi nápaditou a koncentrovanou hru, která musela uspokojit i přítomnou hrstku nejvěrnějších domácích diváků. I když se naskytly další šance, žádná z nich již ve svatyni Zámorského neskončila.

Branky: 45. Mucha, 70. O. Lukáč. Rozhodčí: Konečný, 70 diváků. Vsetín: L. Sedlák – Olejník, Švach, N. Němec – Fojtík, Kašpar, Pavlinec, T. Němec (88. Karlík), Doležel (83. Šuška) – O. Lukáč, Mucha (79. Hrňa). Provodov: Zámorský – Plišťák, Josefík, Malaník (79. Mlček), Burša – Máčala, Gargulák, Zapletal, Chalupa – Hlavňovský, Beňo.

VIGANTICE – KATEŘINICE 6:2 (2:1)

Po vyrovnané první půli se hra hostů po inkasování třetí branky sesypala jako domeček z karet. V 19. minutě hostující obrana podcenila vysokou svíci, která přistála před Gálikem. Ten šel do balonu důrazně a protlačil míč do sítě – 1:0. Jenže o dvě minuty později bylo vyrovnáno. Kuzník se postavil k trestnému kopu z dobrých 35 metrů a jeho dělovka skončila v šibenici – 1:1. Potom dvakrát zahrozila Modrá hvězda ze vzduchu. Kožušníkovu a Ondřejovu hlavičku ale v poklidu Zimek chytil. Ve 35. minutě dali hosté gól, který ale podle asistenta Krajči neplatil pro ofsajd. Dělovku Olšáka vyrazil Blabla před sebe a Sacher doklepl. Praporek hostům upřel gólovou radost. Domácí šli do vedení ve 41. minutě. Po rohovém kopu se ve skrumáži nejlépe orientoval Kožušník – 2:1. Zápas se zlomil v 50. minutě. Únik R. Vokáče zastavil Ondra podle sudího nedovoleně a následovala penalta, i podle názoru domácích hodně přísná. Radim Vokáč – 3:1. V 59. minutě vyslal domácí trenér Malina na hřiště zkušeného Muchu a ten první dotek s míčem proměnil ve čtvrtou branku. Krásně si naběhl na rohový kop a trefil hlavou – 4:1. Hosté se mohli dostat do hry v 74. minutě, kdy akci Novosada zakončil Kuzník – 4:2. O minutu později ale šel sám na brankáře Kožušník, Zimek jej fauloval a přišla druhá domácí penalta. Tentokrát si s ní poradil Náměstek – 5:2. Tečku za zápasem udělal v 86. minutě po trestném kopu Štreita hlavou Mucha – 6:2.

Branky: 59. a 86. Mucha, 19. Gálik, 41. Kožušník, 50. R. Vokáč pen., 75. Náměstek pen. – 21. a 74. Kuzník. Rozhodčí: Štěpánek, 80 diváků. Vigantice: Blabla – Kožušník, Bolcek, Z. Vokáč, Matůš – Náměstek, Chumchal, Ondřej, Gálik, Štreit – R. Vokáč. Střídali: Mucha, Kulišťák, Vičan. Kateřinice: Zimek – Kudělka, J. Kuzník, Ondra – Konvičný, M. Olšák, Cahlík, Sacher, Drda – Novosad, Peredarjuk. Střídali: K. Olšák, Hořelka, Kotrla.

HOLEŠOV – VAL. MEZIŘÍČÍ B 1:0 (1:0)

Utkání mnoho pohledných akcí nepřineslo. Valaši podali snaživý výkon, ale do vyložené šance se v průběhu zápasu nedostali, pouze v první půli dvakrát nebezpečně vystřelili, gólman Krejčí však byl vždy na místě. Holešovští byli o poznání aktivnější a ve 21. minutě dal Sumec vítězný gól. V první půli ještě nebezpečně vystřelil Sedlařík a Sumec trefil břevno. Po změně stran měl největší šanci domácí Hausknecht, který postupoval sám na gólmana, ale na Vondráka nevyzrál. Gólman Valašského Meziříčí pak v 77. minutě zahrál rukou mimo šestnáctku, za což uviděl červenou kartu, a protože už měli hosté vystřídané tři hráče, musel do brány hráč z pole. Holešovětí ale závěrečnou přesilovku nevyužili a náhradního gólmana ani neprověřili.

Branka: 21. Sumec. Rozhodčí: Zpěvák, 120 diváků. Holešov: Krejčí – Münster, Roubalík, Charuza, Bačík, Olša, Sedlařík, Marek, Sumec, Uruba, Hausknecht. Střídal: Machálek. Val. Meziříčí B: Vondrák – Malina, Kundrát, Škorňa, Výmola, Ligas, Neuberger, Navrátil, Ondruch, Badošek, Polách. Střídali: Gromus, Sekyra, Václavík.

SLUŠOVICE – UH. BROD 1:2 (1:1)

Odvážněji začali domácí, kteří už v úvodní desetiminutovce zahrozili Foltýnem a Elšíkem, brankář Ondrůšek se ale překvapit nenechal. V dalším průběhu měl dobrou šanci slušovický Gajdůšek, na druhé straně se jako první osmělil Hruboš. Skóre se poprvé měnilo ve 24. minutě, kdy se svým důrazem prosadil Elšík, který natřikrát překonal brankáře Ondrůška. O tři minuty později mohl navýšit vedení domácích Šimek, ale v obrovské šanci zklamal. Ve 38. minutě se podařilo soupeři vyrovnat, když si se třemi obránci pohrál Hruboš. Povedený závěr půle hosty povzbudil natolik, že také druhou začali aktivně. Šance na obrat měl Kudela, který ale své sólo z půli hřiště nezakončil a krátce po něm i Dvořák. Hra se pak vyrovnala a v 70. minutě měl největší příležitost Slušovic Zbranek, ale na Ondrůška nevyzrál. O vítěznou branku se čtvrt hodiny před koncem postarali Broďané, kdy se prosadil Josefík. V závěru se domácí snažili o vyrovnání, ale Šimek ani M. Gajdůšek úspěšní nebyli.

Branky: 24. Elšík – 38. Hruboš, 76. Josefík. Rozhodčí: Houdek, 80 diváků. Slušovice: Juřík – Sedláček, Polčák, Škrabana, Foltýn J., Zbranek, Čuřík, Gajdůšek M., Gajdůšek D., Elšík, Šimek. Střídali: Jaška, Vlachynský. Uh. Brod: Ondrůšek – David M., Uherek, David R., Galuška, Josefík, Daněk, Kudela, Hruboš, Popelka, Dolina, Střídali: Solařík, Dvořák, Masařík.

BYSTŘICE P. H. – HLUK 2:0 (0:0)

Utkání mužstev z chvostu tabulky nepřevýšilo průměr. Domácí byli v prvním dějství lepší a největší nebezpečí pro hluckou branku znamenal Hošťálek, který byl u všech vážnějších akcí. Hosté toho moc v první půli nepředvedli, zato úvodní dvacetiminutovka po přestávce byla zcela v jejich režii a blízko ke vstřelení branky byli Jurásek, O. Machala a Masařík. Branku ale nedali hlavně zásluhou výborného Trochty, a tak po hodině hry začali přebírat taktovku Bystřičtí a v 68. minutě se po rohovém kopu prosadil Hošťálek. V dalším průběhu měli šance k navýšení náskoku Kušík a Zapletal, ale nakonec se to povedlo v závěrečné minutě Šindelkovi.

Branky: 68. Hošťálek, 90. Šindelka. Rozhodčí: Hladiš, 130 diváků. Bystřice p. H.: Trochra – Horák, Zezulka, Šenovský, Šindelek, Tureček, Zapletal, Krajcar, Kušík M., Sadil, Hošťálek. Střídali: Zámorský, Vyoral, Kušík M. Hluk: Fojtík – Miroš, Machala A., Masařík, Machala J., Botek, Jurásek, Machala O., Minařík, Říha, Hlaváček. Střídali: Zelinka, Dufka.

1. VALAŠSKÝ FC – VELKÉ KARLOVICE 1:1 (1:0)

Po úvodním oťukávání se jako první dostali ke slovu domácí. Již v 5. minutě si na rohový kop vyskočil Michal Maléř a poslal Rožnovany do vedení. Ti hráli v prvním poločase lepší fotbal a soupeře přehrávali. Zvýšit vedení mohl mladý Nečas, ale v rozhodujícím okamžiku mu míč utekl. Neprosadili se ani tři zapomenutí domácí útočníci. Hosté hráli po šestnáctku a branku Majera ohrozili jen několika rohovými kopy. Ve 43. minutě to mohlo být 2:0, ale dělovku Jakuba Maléře zastavilo břevno. Ve druhé půli hosté zpřesnili hru a v 57. minutě byli blízko vyrovnání. Hlavičku Orsága ale od tyče Majer vyškrábl na roh. Domácí zahrozili závarem po centrovaném míči, ale oba útočníci míč za brankovou čáru neprotlačili. Aktivní hra hostů ve druhé půli přinesla ovoce v 78. minutě, kdy se tečovanou střelou prosadil Davídek a vyrovnal.

Branky: 5. M. Maléř – 78. Davídek. Rozhodčí: Březáček, 200 diváků. VFC: Majer – Bortl, Poledník, Balejík, Žitník – Nečas, J. Maléř, Stavinoha, Karban – M. Maléř, Drápala. Střídali: Talpa, Bolcek. VKK: Sváček – Štuler, Davídek, Zeť, P. Mikula – J. Vašut, Orság, V. Vašut, Maliňák – Vrážel, Škrobák. Střídali: M. Vašut, Ondřejka, Bil.

DOL. NĚMČÍ – BORŠICE 3:0 (3:0)

Souboj celků z opačných pólů tabulky skončil po první půli velkým překvapením. Boršice svým výkonem zklamaly, když se vůbec nemohly dostat do tempa. Domácím vyšla úvodní půlhodina. V 10. minutě po pěkné kombinační akci centr Richtra zužitkoval P. Krchňáček – 1:0. Branka Dolní Němčí povzbudila a ve 25. minutě utekl obráncům T. Stojaspal a zvýšil jejich vedení. Veseleji mohlo být o chvíli později, ale úspěšný střelec ze strany Remeše nepřekonal. Po půlhodině hry si na rohový kop nejvýše naskočil Šmehlík a upravil na 3:0. Boršice se dostaly ke slovu až ve 37. minutě, kdy kombinační akci nezakončil Barzica. Po přestávce se hra vyrovnala, ani jeden celek si ale vyloženou šanci nepřipravil, přestože v 81. minutě byl hostům vyloučen Vlček.

Branky: 10. P. Krchňáček, 25. T. Stojaspal, 34. Rozhodčí: Slavík, ČK: 81. Vlček (DN), 120 diváků. Dol. Němčí: Hájek – Šmehlík, Kadlček L., Zimčík, Krchňaček P., Pochylý, Stojaspal K., Bída, Stojaspal T., Krchňaček M., Richtr. Střídal: Kadlček T. Boršice: Remeš – Vlček, Kopčil, Zach, Vojtěšek, Brzica A., Hromada, Konrád, Dufek M., Kuzma, Činčala. Střídali: Brzica F., Martinec.

LUHAČOVICE – MORKOVICE 0:0

Hned z kraje zápasu domácí na svého soupeře vlétli a již ve 3. minutě se mohli ujat vedení, ale Červenka svou šanci zahodil. O chvíli později si Luhačovičtí vypracovali další obrovskou šanci. Haloda se ve středu pole otočil s míčem, přihrál Poláchovi, jehož krásný centr za obranu doputoval k Jasenskému, který přestřelil. V 8. minutě se Jasenský dostal do sóla na brankáře, ale jeho pokus zlikvidoval Veselý. Poté se hra vyrovnala a na větší šanci se čekalo až do 31. minuty. Morkovičtí zahrávali přímý kop a pokus Žourka skončil jen těsně vedle. Do druhé půle nastoupili lépe hosté, když si po necelé hodině vypracovali největší šanci zápasu. Hladký se dostal do sóla na brankáře, snažil se ho přehodit, ale Soukeník jeho pokus lapil. Otřepané pořekadlo „Nedáš – dostaneš“ se mohlo naplnit čtyři minuty nato. Polách se dostal před Veselého, ale příliš váhal se zakončením a jeho pokus nakonec zhasil skluzem jeden ze stoperů. Hosté si vytvořili ještě jednu šanci, a to když se dostal do šance Žourek, prostřelil gólmana, ale míč odklidil do bezpečí vracející se Bernátek. V 88. minutě mohl utkání rozhodnout Červenka, jeho sólo ovšem bravurně kryl opět Veselý.

Rozhodčí: Chlevišťan, 80 diváků. Luhačovice: Soukeník – Haloda, Košárek, Červenka D., Kovařík, Červenka O., Jasenský, Rejda, Bernátek, Pešek, Polách. Střídali: Galuška, Pantálek. Morkovice: Veselý – Svoboda, Bleša, Koláček, Havlík, Žourek, Handl, Majda, Hlaváček, Valášek, Hladký. Střídali: Přecechtílek, Skácel.

1. Morkovice 15 11 2 2 47:19 35
2. Uh. Brod 15 8 4 3 27:19 28
3. Boršice 15 8 2 5 33:22 26
4. Provodov 15 8 2 5 31:20 26
5. Holešov 15 7 4 4 23:20 25
6. Slušovice 15 7 3 5 23:15 24
7. Luhačovice 15 7 3 5 27:22 24
8. 1. Valašský FC 15 7 3 5 25:26 24