Krajský přebor: Na čele je Ostrožská Nová Ves

Region - Krajský fotbalový přebor má po třech kolech nečekaného lídra. Po vítězství nad Vsetínem se do čela vyšvihla Ostrožská Nová Ves. Bez bodu jsou stále Morkovice. Kolo narušila nepřízeň počasí. Zápas Holešov - Luhačovice byl v 25. minutě za stavu 0:0 ukončen pro nezpůsobilý terén.

24.8.2009

Ilustrační foto. Foto: DENÍK

VIGANTICE - CHROPYNĚ 1:0 (0:0)

Modrá hvězda potřebovala tři body jako sůl, a tak od prvních minut zatlačila svého soupeře na jeho polovinu. Tlak Vigantic mohl být korunovaný ve 25. minutě, Štreit vysunul Drdu, ten ale v jasné šanci nedal. Záhy Drdovi připravili tutovku Bolcek s Křivou. Střelec ale trefil nohy padajícího brankáře. Jediná branka padla po standardní situaci. V 63. minutě kopali domácí roh, Kožušník ho hlavičkoval do obránce u tyče, k odraženému míči se dostal Drda a nekompromisně jej napálil pod břevno - 1:0. Klid do vigantických řad mohlo přinést přečíslení dva na jednoho, Bolcek ale pokazil finální přihrávku na Drdu. Ani střídající Radim Vokáč pojistku nepřidal. Hosté v závěru zatlačili Vigantice před branku a Blabla dvě jejich tutovky zlikvidoval. A když už byl překonaný, zastoupil ho na brankové čáře Kožušník.

Branka: 63. Drda. Rozhodčí: Ondo, 150 diváků. Vigantice: Blabla - Kožušník, Z. Vokáč, Ondřej (5. Matůš), Pavel Gálik - Náměstek, Petr Gálik, Bolcek (80. Porubský), Štreit - Drda, Křiva (70. R. Vokáč). Chropyně: Gajdoš - Gajdošík, Buksa, Nakládal, Sobek - Lejsek, Novák, Táborský, Polášek - Slavík, Panáček. Střídali: Macháček, Přidal, Lacina.

KATEŘINICE - BYSTŘICE P. H. 3:2 (1:1)

Do Kateřinic na nový trávník přijela ještě na jaře divizní Bystřice pod Hostýnem. V její brance stál bývalý gólman domácích Sobek, který ale na návrat na Valašsko nebude vzpomínat moc příjemně. Favoritovi také patřil úvod zápasu, kdy domácí zatlačili na vlastní polovinu. Odměnou jim byl vedoucí gól, který vstřelil ve 12. minutě Samsonek. O pět minut později bylo ale vyrovnáno. Válek vystihl malou domů hostů a po kličce Sobkovi do prázdné branky vyrovnal. Vyrovnání nakoplo domácí, kteří svou bojovností začali favorita přehrávat. V závěru první půle se probudili i hosté. Dvě tutovky Třasoně a Juránka zůstaly nevyužity.

Začátek druhé půle odstartoval silný liják, který ale pomohl rychlému a výbornému fotbalu. Bystřičtí zahrozili po hodině hry, mířili ale vedle. Na druhé straně se vyznamenal brankář Sobek, když vytáhl hlavičku Ondry na roh. Podobná situace nastala v 73. minutě a hlavička Ondry tentokrát proklouzla Sobkovi pod tělem - 2:1. Záhy mohl definitivně rozhodnout Válek, ale samostatný brejk napálil do brankáře. Trest přišel okamžitě a Třasoň vyrovnal. Domácí ale šli nekompromisně za třemi body a dočkali se. V 88. minutě dělovka Válka po zemi prošla až do sítě.

Branky: 17. Válek, 73. Ondra, 88. Válek - 12. J. Samsonek, 82. Třasoň. Rozhodčí: Březáček, 200 diváků. Kateřinice: Chrástecký - O. Kuzník, Zetek, J. Kuzník, Ondra - Děckuláček, Kotrla, Kašpar, Drda - Válek, Čuma. Střídali: Olšák, Peredarjuk. Bystřice: Sobek - Bušík, Tureček, F. Samsonek, Matějka, Juránek, Šmrček, Dostál, Zapletal, Třasoň, J. Samsonek. Střídali: Kotas, Horák.

VELKÉ KARLOVICE - SLUŠOVICE 1:0 (0:0)

Velké Karlovice vstoupily do utkání velice opatrně a hosté využívali jejich častých chyb, ze kterých vytěžili v úvodu dva nebezpečné závary po rohových kopech. Poté si domácí vypracovali dvě šance. Při první vykopl jeden z obránců hostů z prázdné branky dorážku Davida Mynarčíka a chvíli před pauzou zadák Slušovic vypíchl na poslední chvíli míč v dobré střelecké pozici Haničákovi. Druhý poločas začaly Karlovice zhurta, jenže Haas ve dvou vyložených možnostech selhal. Domácím byl potom vyloučen Kocurek, ale i v deseti se dočkali vítězené branky. V 73. minutě pronikl do pokutového území Haas a křižnou střelou překonal Juříka.

Branka: 73. Haas. Rozhodčí: Stodůlka. ČK: 57. Kocurek, 200 diváků. VKK: Sedlák - Kocurek, J. Mikula, Davídek, P. Mikula - Mynarčík, Haničák, Červenec, Orság, Jurajda - Haas. Střídal: Píšek. Slušovice: Juřík - Dvořák, M. Elšík, Bednařík, M. Foltýn - Čuřík, J. Foltýn, Polčák, Gregor (Gajdůšek) - Žurek (B. Elšík) Šimek.

PROVODOV - SPYTIHNĚV 2:2 (1:1)

Hráče i rozhodčí při nástupu na trávník uvítal déšť, který vydržel po celý zápas. V úvodních dvaceti minutách byli aktivnější domácí, ale k přímé střele na branku soupeře se nedostali. Spytihněvští se k vážnějšímu ohrožení branky dostali až ve 27. minutě a hned z toho byl gól. Přímý kop Vávry brankář Máčala vyrazil, Barot ho ale pohotově hlavičkou vrátil do sítě. Následně podržel brankář domácích Máčala dvakrát své mužstvo a Březík se mu za to poděkoval vyrovnáním. Po změně stran už bylo vidět více rušných situací před oběma brankami. Do vedení šli opět hosté, v 51. minutě se o to postaral Sedláček. Z náskoku se však radovali jen deset minut. Po rohu se ve skrumáži nejlépe orientoval Hnilo. V závěru se skóre už nezměnilo, protože střídající Slončík spálil velkou šanci.

Branky: Březík - Barot, Sedláček. Rozhodčí: Schnürmacher, 80 diváků. Provodov: Máčala - Josefík, Hnilo, Hellebrand, Malaník, Březík, Gottwald, Gargulák, Hlavňovský, Galandr, Beňo. Střídali: Karpeko, Slončík. Spytihněv: Stýblo - Chaloupka, Konečný, Sedláček, Vávra, Večeřa, Chudárek, Barot, Horsák, Klvaňa, Ulman, Střídali: Hoferek, Kraváček.

OSTROŽSKÁ NOVÁ VES - FC VSETÍN 2:1 (0:0)

Ve vyrovnaném prvním poločase se více tlačili dopředu domácí, hosté ale pozorně bránili a hrozili z rychlých brejků. Obě mužstva měla po jedné vyložené šanci, obě však skončily na tyčích. Do druhého poločasu vstoupili lépe Vsetínští a v 52. minutě se ujali vedení brankou Kamase. Domácí poté zpřesnili hru a v 78. minutě po hlavičce Straky srovnali. Když už běžela 88. minuta a zdálo se, že si týmy rozdělí body, přišel útok Nové Vsi a vítězná trefa Máčali

Branky: 78. Straka, 88. Máčala - 52. Kamas. Rozhodčí: Walner, 120 diváků. Ostrožská Nová Ves: Hájek - Silnica, Kadaš, Kudr, Máčala, Šálek, Svoboda, L. Pokorný, Čápek, M. Pokorný, R. Straka. Střídali: Kreisl, Slezák, Píštěk. Vsetín: Vašíček - Holoubek, Blažek, Němec, Hrňa, Novosad, Augusta, Jaroš, Kocian, Kamas, Šuška. Střídal: Orság.

HLUK - NEDAŠOV 3:0 (2:0)

Hosté povzbuzeni první výhrou z minulého kola, začali aktivně a zahrozili střelou, která jen těsně minula cíl. Pak už patřila aktivita domácím, kteří se dostávali do šancí jak na běžícím pásu. Tutovky postupně spálili Botek, Rybnikář, A. Machala a Minařík. Až v 19. minutě načechral míč na malé vápno Zalubil a Jurásek otevřel skóre. O chvíli později střela Zalubila lízala tyč a ve 33. minutě Botek vtipně narazil Juráskovi, a ten zvýšil na 2:0. Hosté se vzpamatovali až v závěru půle, ale do slibné šance se nedostali. Ve 45. minutě musel předčasně pod sprchy po druhé žluté kartě domácí A. Machala. Po přestávce proto měli častěji míč v držení hosté, ale do vyložené šance je obrana Hluku nepustila. Definitivní podobu výsledku dal v 87. minutě O. Machala, který proměnil penaltu za sražení Juráska.

Branky: 19. Jurásek, 33. Botek, 87. O. Machala z pen. Rozhodčí: Konečný, 300 diváků. Hluk: Fojtík - A. Machala, J. Machala, Botek, Dufka, Zalubil, Rybnikář, Jurásek, Ježek, Hlaváček, Minařík. Střídali: O. Machala, Šimčík. Nedašov: J. Šuráň - L. Holba, M. Novák, Vaněk, J. Novák, P. Novák, Cícha, P. Šuráň, D. Novák, J. Švacha, L. Novák. Střídali: O. Machač, J. Fojtík.

MORKOVICE - 1.VALAŠSKÝ FC 1:2 (0:2)

Hanákům se na začátku sezony nevede a také v první půli zápasu s Valašským FC tahali za kratší konec provazu. V úvodu trefil Šinčík břevno a vzápětí musel zachraňovat gólman Veselý. V 18. minutě se ale po rohovém kopu trefil hostující Poledník a o minutu později po rychlém brejku přidal druhý úspěch Valachů M. Maléř. V závěru poločasu ještě morkovický Bleša zachraňoval na brankové čáře. Po přestávce se obraz hry změnil, domácí začali bojovat a po hodině hry Majda krásnou střelou z 25 metrů snížil. Hanáci měli celou půlhodinu na vyrovnání, ale vyložené šance neproměnili, a hosté se štěstím uhájili těsné vedení.

Branky: 18. Poledník, 19. M. Maléř. Rozhodčí: Tkadlec, 220 diváků. Morkovice: Veselý - Bleša, Slavíček, Sukup, Petroš, Hlaváíček, Majda, Svoboda, Hanák, Kroutilík, Šimčík. Střídali: Koláček. 1. Valašský FC: Majer - Žitnik, J. Maléř, Bortl, Šimek, Brachtl, Balejík, M. Maléř, Melichařík, Svoboda, Poledník. Střídal: Brtnický.

24.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
Fotbalisté Zlína (ve žlutém) v nedělním 11. kole  doma nečekaně vysoko podlehli Mladé Boleslavi 1:5.
11

Ševci inkasovali tři góly za sedm minut. S Mladou Boleslaví prohráli 1:5

Zlínští hokejisté (v modrém) v 16. kole extraligy doma hostili Liberec. Na snímku brankář Kašík

Kašík v euforii: Neskutečné. Straší nás minulé roky

Hokejisté Zlína předvedli další famózní finiš a zdolali Liberec

Další obrat dokonán! Hokejisté Aukro Berani Zlín dokázali dotáhnout další obrat. Tentokrát po dvou slepených gólech během 42 vteřin Liberec vedl 2:0. Jenže beranům stačily poslední dvě a půl minuty, aby vyrovnali na 2:2 Lotyši Robertsem Bukartsem a Ralfsem Freibergsem.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Výsledky voleb ze všech obcí v našem okrese

Emocemi a překvapeními nabitý volební víkend přinesl spoustu zajímavých změn, výsledků a reakcí. Tištěný pondělní Deník jich bude plný.

Alena Gajdůšková: Radost mi kazí neúspěch, chci bojovat za pacienty

S rozporuplnými pocity se vrací do vrcholové politiky Alena Gajdůšková z ČSSD. „Z výsledků sociální demokracie jsem smutná a nešťastná. V kraji máme jediný mandát a získala jsem ho já. To je pro mě velice rozporuplné. I vůči Antonínu Seďovi, kterého takto ve sněmovně střídám a který byl vždycky slušným politikem,“ říká Gajdůšková.