Krajský přebor: Překvapení. Napajedla vypálila lídru rybník

Region – O největší překvapení víkendového 11. kola Zlínského krajského přeboru se postarali fotbalisté Napajedla, kteří zvítězili na půdě vedoucího Holešova po penaltovém rozstřelu. Blízko přitom byli všem třem bodům, ale lídr minutu před koncem dokázal smazat až dvoubrankové manko.

19.10.2015

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

MORKOVICE – SLUŠOVICE 3:0 (1:0)

Domácí potvrdilo formu a zvítězilo v páté v řadě. Celý zápas se hrál za jejich výrazné převahy. Hned v úvodu měl dvě šance Oplt – jednou trefil břevno, podruhé ho vychytal brankář Varga. Rozsypalovu hlavičku po rohu vykopával David z brankové čáry. Ve 44. minutě po pěkné akci celé záložní řady vstřelil Doležel první branku. Druhý poločas začali Morkovičtí opět náporem. Nejprve střelu Doležala vytáhl brankář na břevno, vzápětí Smažinka opět trefil jen břevno. V 64. minutě se po rohu před brankou nejlépe orientoval Bombicz – 2:0. Čtvrt hodiny před koncem pronikl před branku Chalupa a bodlem v pádu vsítil třetí branku. Pět minut před koncem nedokázal střídající Hradil trefit branku z pěti metrů.

Branky: 44. Doležel, 63. Bombicz, 75. Chalupa. Rozhodčí: Bartoň, 126 diváků. Morkovice: Vdoleček – Oplt, Rozsypal, Síleš, Svoboda, Smažinka, Kapounek, Škrdlík, Doležel, Handl, Chalupa. Střídali: Bombicz, Šimoňuk, Havlík, Hradil, Zápařka. Slušovice: Kučera – Bořuta, Lošťák, Zbranek, Čuřík, Dobeš, Rudolf, Foltýn, Klimt, Povolný, Burša. Střídali: Mikel, Bořuta.

LUHAČOVICE – BYSTŘICE P. H. 2:1 po pen. 4:3 (0:0)

O osudu vyrovnaného utkání rozhodla druhá půle. Do vedení šli Bystřičtí, kdy se po hodině hry prosadil Habanec. Tlak Luhačovic poté každou minutu sílil, ale zaslouženého vyrovnání se dočkaly až minutu před koncem, kdy přesně mířil Bernátek. Domácím následně patřil i penaltový rozstřel o bonusový bod.

Branky: 89. Bernátek – 60. Habanec. Rozhodčí: Koláček, 41 diváků. Luhačovice: Kořenek – Bernátek, Coufalík, D. Červenka, O. Červenka, Polách, Talaš, Kořenek, Bartek, Pešek, Liška. Bystřice p. H.: Trochta – Dluhoš (65. Zámorský), Klimek, Pálka, Habanec, Tureček, Zapletal, Kušík, Krajcar, Sadil, Šindelek.

HOLEŠOV – NAPAJEDLA 2:3 po pen: 4:5 (0:1)

Lekci z efektivity dala Napajedla domácí. Třebaže více ze hry měl lídr, byli to hosté, kteří po gólech z brejků v 67. minutě vedli 2:0. Snaha Holešova byla korunována až v samém závěru, kdy jim alespoň bod vydřel Marek.

Branky: 89. Marek, 72. Palík – 4. a 67. Bejtkovský. 100 diváků. Rozhodčí: Zicháček, 100 diváků. Holešov: Janalík – Chudárek, Charuza, Roubalík, Palík, Bačík, Zahnaš (46. Křenek), Matulík, Lomaka (76. Barták), Marek, Očadlík (88. Olša).

Napajedla: Vitásek – Ouroda (41. Haša), Mikšaník, Žáček, Škrabal, Žůrek, Havránek, Plachý, Hejda, Bejtkovský, Dlabaja (84. Střítecký).

ROŽNOV P. R. – PROVODOV 1:3 (0:1)

Zkušenost Provodova slavila úspěch. Hosté sice přijeli bez náhradníků, ale kvalitou přehráli domácí mladíky. Ve 25. minutě propadl míč za domácí stopery, ale Ulman na malém vápně trefil náruč domácího brankáře Barabáše. Ve 32. minutě vykombinoval na tři doteky domácí nádhernou akci, ale Filip Zetocha trefil pouze tyč. Ve 35. minutě se po rohu prosadil hlavou hostující Beňo a Proviodov šel do vedení. Hned po inkasované brance si domácí vybrali vrchovatý kopec smůly. Během jedné minuty stříleli do tyčí Sedlákovy branky po Šimkově centru Rezdar a Lukáš Maléř. Ve druhém poločase domácí často naráželi na výborně chytajícího brankáře Sedláka. Špičkou ho nepřekonal po kombinační akci Zetocha, vyrazil na roh i střelu hrajícího trenéra Náměstka, a tak v 72. minutě se prosadil po kombinaci Ulman a Provodov vedl již o dvě branky. Když nepřekonal z další šance Náměstek Sedláka a stejně ho napodobil Seidl, v 87. minutě přebral míč na půlce hřiště Ulman, obešel tři obránce a překonal Barabáše potřetí. Domácí si alespoň nechali jednu fotbalovou parádu na samotný konec zápasu, kdy skákavý míč napálil Fuksa přímo do šibenice Sedlákovy branky.

„Odvrátilo se dnes od nás štěstí. Dali jsme tři tyče během šesti minut prvního poločasu. Provodov byl produktivní a trestal nás. Nemám dnes klukům co vytknout, náš mladý tým bojoval, ale na zkušené borce z Provodova dnes neměl," dodal k utkání hrající trenér Rožnova Milan Náměstek.

Branky: 90. Fuksa – 35. Beňo, 72. a 87. Ulman. Rozhodčí: Žniva, 87 diváků. Rožnov: Barabáš – Šimek, Malina, Lukáš Maléř, Talpa – Náměstek, Bolcek, Fuksa, Zetocha (75. Hrůzek) – Rezdar, Seidl. Provodov: Sedlák – Huťka, Josefík, Hlavňovský, Urbánek – Gargulák, Novák, Chalupa, Beňo – Velev, Ulman.

CHROPYNĚ – VIGANTICE 0:1 (0:0)

V prvním poločase se hrál fotbal bez šancí. Domácí si postupem času vytvořili sice územní převahu, ale proti zodpovědně a takticky velmi dobře bránícímu soupeři se nedokázali prosadit. I po změně stran byli aktivnější hráči Chropyně, jejich převaha se zvýraznila po vyloučení hostujícího Vičana, který v 64. minutě zezadu rukama stáhnul unikajícího Prešnajdera. Domácí si vytvořili několik slibných příležitostí, branku však vstřelit nedokázali. Hosté se většinu času bránili, do rychlých protiútoků se dostávali velmi zřídka, téměř výhradně po chybách domácích v rozehrávce. V 84. minutě řešil hrozící přečíslení domácí Urubek faulem zezadu na pronikajícího soupeře a byl také vyloučen. O osudu zápasu rozhodla situace z 89. minuty, kdy domácí stoper Šťastný ve snaze zahrát malou domů vyslal do vyložené šance vigantického Palečka a ten nabídnutou příležitost s přehledem proměnil.

Branky: 89. Paleček. Rozhodčí: Mejzlík, ČK: 84. Urubek J. – 64. Vičan, 100 diváků. Chropyně: Večeřa – Urubek O., Lavrincsik, Šťastný, Pospíšil – Urubek J., Stratil, Panáček, Železný (71. Hamrla) – Paciorek (46. Berky), Prešnajder. Vigantice: Slovák – Řepka, Kožušník, Mydlo, Kulišťák – Musiol – Lemchi, Vičan, Paprskář, Paleček (91. Ondřej) – Křiva (86. Dian).

FRYŠTÁK – BAŤOV 1:0 (1:0)

Domácí šli do vedení po čtvrt hodině hry, kdy po faulu na Doležala se z penalty prosadil Bednařík. Zvýšit mohli domácí ještě do přestávky, ale Krhůtek trefil břevno. Po změně stran tlak Baťova sílil, ale prakticky si žádnou vážnou šanci nevypracoval. A protože ani na brejky hrající Fryšták nebyl úspěšný, k výhře mu stačil jeden gól.

Branka: 13. z pen. Bednařík. Rozhodčí: Zpěvák, 100 diváků. Fryšták: Mikel – Gřešák, Bednařík, Křenek, Krhůtek, Valášek, Petráš, Rudolf, Doležel, Hrnčiřík, Dvořák. Střídali: Holík, Hřebačka, Troják, Smékal. Baťov: Marák – Spurný, Novák, Skyba, Vitásek, Janovský, Vrána, Ondráš, Linek, Gerych, Spurný. Střídali: Sviečka, Zikmund, Malát.

ŠTÍTNÁ – BORŠICE 2:1 (1:1)

Štítná se ziskem tří bodů odpoutala ze dna tabulky. Vítězství se však nerodilo lehce. Ve 27. minuta se hosté dostali poprvé na dostřel branky a hned to znamenalo vedení. Klvaňa zatáhl po křídle a přihrávkou našel před bránou Dufka, který se nemýlil – 0:1. Domácí však za šest minut ve 33. minutě srovnali, když po nevyužité šanci Pinďáka dotlačil míč do branky Holba – 1:1. Ve 41. minutě poprvé podržel Štítnou brankář Vaculík, který střelu Ohnutka z 20 metrů vyrazil na roh. Druhý poločas až do 75. minutě, kdy se Štítná dostala do vedení, odehrával mezi šestnáctkami bez výrazného ohrožení branek. Právě patnáct minut před koncem se zrodila rozhodující akce utkání. Domácí rozehráli roh na krátko, Vít Chovančík nacentroval do vápna, Tomáš Hnaníček hlavou prodloužil na osamoceného Tomáše Chovančíka na malém vápně, pro kterého už nebyl problém dopravit míč do branky hostů – 2:1. Poté přišli dva skvělé zákroky domácího brankáře Vaculíka. Nejprve v 77. minutě vyrazil dobře mířenou střelu Klvani a pak v 86. minutě zlikvidoval efektním zákrokem trestný kop Dufka. Hosté se do konce zápasu ještě snažili vyrovnat, ale dobře hrající obrana domácích jim v závěru utkání nedala šanci.

Branky: 33. Holba, 75. T. Chovančík – 27. Dufek. Rozhodčí: Kovařčík – Volek, Lysák, 100 diváků. Štítná: Vaculík P. – Krůžela, Hnaníček Michal, Sloboda, Machuča – Hnaníček Tomáš, Chovančík T., Liška (65. Štěpančík), Chovančík V. (90. Šuráň) – Holba (87. Fagulec), Pinďák (83. Šimoník). Boršice: Remeš – Večeřa, Groulík, Ohnutek, Šustr, Kopčil (46. Zach), Filipský, Dufek, Klvaňa, Vlček (81. Náplava), Hromada.

Fotili jste se u voleb? Pošlete nám svoji fotku a my ji zveřejníme

Máte fotku, jak letos volíte? Pošlete nám ji na editori.zlin@denik.cz, rádi vám ji zveřejníme na našem webu a ty nejlepší i tištěném vydání.

FOTOGALERIE / Čtvrteční fotbalový zápas evropské ligy mezi Zlínem a Kodaní v Olomouci se neobešel bez problémů.

Mlha? Neviděl jsem na brankáře Kodaně, přiznává Jiráček

Má zkušenosti z německé bundesligy. V roce 2012 se zúčastnil mistrovství Evropy, s Plzní a Spartou zase absolvoval několik těžkých pohárových bitev. V podobných podmínkách, jaké panovaly ve čtvrtek večer v Olomouci, ale zlínský záložník Petr Jiráček nikdy předtím nehrál.