Krajský přebor: Provodov dal búra, lídr z Holešova zvládl přestřelku

Region – Fotbalisté Provodova vyprovodili v zápase krajského přeboru pěti góly Baťov, v neděli odpoledne ale zvládl lídr z Holešova přestřelku ve Štítné nad Vláří a udržel svůj čtyřbodový náskok na čele tabulky.

24.4.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Stanislav Dufka

SLUŠOVICE–NAPAJEDLA 1:2 P (0:0)

Po bezbrankové první půli šla Napajedla v 65. minutě trefou Zimčíka do vedení. Slušovice si navíc zkomplikovaly zápas v 73. minutě, kdy Poslušný musel za faul po druhé žluté kartě pod sprchy. Jenže i v oslabení dokázaly vyrovnat brankou Dobeše. V penaltovém rozstřelu však byla lepší Napajedla a odvezla si druhý bonusový bod.

Branky: 82. Dobeš – 65. Zimčík. Rozhodčí: Koláček, 113 diváků. Slušovice: Varga – Lošťák I., Zbranek, Čuřík, Dobeš, Klimt, Burša, Poslušný, Povolný, Kryšpín, Klečka. Střídali: Bořuta, Karmazín. Napajedla: Vitásek – Havránek, Bejtkovský, Žáček, Zapletal, Ouroda, Zimčík, Hejda, Drga, Koutník, Škrabal. Střídali: Haša, Ratiborský, Vávra.

PROVODOV–BAŤOV 5:0 (2:0)

„Tak snadné vítězství v exhibičním tempu jsem nečekal. Přístupem a hrou soupeře podobnou obětnímu beránku jsem zklamán. Vzájemné souboje byly vždy plné soubojů a napětí, nyní tomu bylo opačně," posteskl si trenér domácích Josef Rak. Jeho tým o svém úspěchu rozhodl během 12 minut (2:0). „A to jsme předtím zahodili tři tutovky, netrefili prázdnou bránu. Kdybychom v poločase vedli 8:0, nikdo by se nedivil," konstatoval Rak, jehož výběr je týmem jara, jasně vyhrál všechny čtyři duely. „Momentálně na to máme, tak proč nevyhrát celou soutěž," dodal s úsměvem Josef Rak.

Branky: 7. a 62. Velev, 12. a 68 Ulman, 80. Slončík. Rozhodčí: Stodůlka, 100 diváků. Provodov: Petr – Laciga, Hlavňovský, Urbánek, Gargulák, Novák, Chalupa, Velev, Zakopal, Huťka, Ulman. Střídali: Hellebrand, Slončík, Beňo, Máčala. Baťov: Červinka – Bršlica, Spurný, Novák, Skyba, Malát, Čonka, Zikmund, Malát, Zapletal, Gerych. Střídali: Večeřa.

CHROPYNĚ – FRYŠTÁK 4:1 (2:0)

Od začátku utkání byla Chropyně lepší a neustále se tlačila před branku pozorně bránícího Fryštáku. Hosté vsadili na nakopávané míče, které směřovali na Křenka, ten byl ale výborně pokrytý a do hry se téměř nedostával. Ve 21. minutě byl těsně před pokutovým územím faulován Švajda a z přímého kopu domácí Paciorek krásnou střelou otevřel skóre. V 38. minutě utekl Hrabal po pravé straně a jeho centr poslal do sítě mladík Nehoda za přispění hostujícího Grešáka 2:0. Druhý poločas začali hosté aktivně, ale domácí obrana jim dovolila hrát pouze po šestnáctku. V 59. minutě poslal Hrabal do brejku domácího Prešnajdra, ten byl v pokutovém území sražen a penaltu bezpečně proměnil Paciorek – 3:0. V 65. minutě zvýšil na 4:0 střídající Berky, který proměnil samostatný únik. Hosté se nevzdávali a snažili se aspoň o vstřelení čestného úspěchu, což se jim povedlo v 72. minutě Dvořákem – 4:1.

Branky: Paciorek 2, Nehoda, Berky – Dvořák. Rozhodčí: Dunda, 95 diváků. Chropyně: Unger, Šťasný, Machů, Strati, Hrabal, Pospíšil, Švajda, Prešnajder, Panáček, Nehoda, Paciorek. Střídali: Hamrla, Urubek, Berky, Železný, Večeřa. Fryšták: Mikel – Grešák, Bednařík, Skalička, Křenek, Kovář, Krhůtek, Petráš, Troják, Doležal, Hrnčiřík. Střídali: Jasenský, Kučera, Hřebačka, Bartoň, Smékal, Dvořák.

ROŽNOV–LUHAČOVICE 3:2 P. K. (0:0)

Domácímu Rožnovu to směrem dopředu drhne. Nakonec je zisk dvou bodů pro domácí ceněn zlatým leskem. Ve 33. minutě předvedl vynikající zákrok domácí brankář Barabáš, který konečky prstů kryl tvrdou střelu. Jinak první poločas nudil. V 55. minutě zachránil za překonaného Barabáše Rožnov vykopnutím míče z brankové čáry Pavlíček. Po hodině hry se po přesném centru prosadil hlavou David Červenka. Ještě hůře to s domácími vypadalo v 82. minutě, kdy si skákavý míč zpracoval Polách a trefil se přesně. Rožnov doslova vydřel po dvou standardních situacích penalty. Tu první zahrával Bolcek a hlavou se trefil Malina. U druhé zakončil ze vzduchu Šimkův centrovaný míč Rezdar. V rozstřelu Barabáš jednu penaltu chytil. Domácí vedoucí mužstva Jakub Strkač viděl v hodnocení různé pasáže zápasu. „První poločas se sice hrálo v dobrém tempu, ale moc zajímavého se toho nedělo. Byl to boj o střed hřiště. Posledních dvacet minut zápasu vynahradilo vše. Oba celky chtěly vyhrát. Jezdilo se nahoru dolů. V divokém závěru za stavu 2:2 dali hosté břevno, my jsme v nastavení měli rohy a vytvořili jsme dva závary. Nic tam už nespadlo," dodal vedoucí mužstva Rožnova Jakub Strkač.

Branky: 84. Malina, 87. Rezdar – 60. Červenka, 82. Polách. Rozhodčí: Žniva. Diváků: 180. Rožnov p. R.: Barabáš – Šimek, Karban, Malina, Pavlíček – Fuksa, Bolcek, Martin Zetocha, Talpa (57. Bolf) – Seidl (79. Filip Zetocha), Rezdar. Trenér Milan Náměstek. Luhačovice: Jakub Kořenek – Talaš, Ondřej Červenka, Liška (85. Jelínek), Bronislav Červenka – Popelka, Bartek, Indra (89. Daňo), David Červenka – Polách, Jan Kořenek. Trenér Jan Jelínek.

VIGANTICE–MORKOVICE 1:5 (0:3)

Morkovice ve Viganticích jasně dominovaly. „Nezbývá mi než soupeři pogratulovat. Byli velmi kvalitní, běhaví, fotbaloví, disciplinovaní. Viděl jsem je dvakrát na videu v zápasech v Rožnově, kde druhý poločas jasně dominovali a nepustili domácí do šance, i když tam nakonec prohráli. Pak porazili také Chropyni. Upozorňoval jsem hráče, že to bude těžký soupeř, ale ti k zápasu přistoupili špatně," řekl úvodní hodnocení trenér Vigantic Radomír Dian. „Hlavně v prvním poločase nás soupeř jasně přehrával. My jsme do zápasu nedali srdíčko, nasazení a bojovnost. Hrajeme doma a nejezdíme po zadku. To hosté nebyli líní na krok a po zásluze nás vysoko porazili," dodal zklamaný trenér Vigantic.

Branky: 90. Kožušník – 13. Sileš, 19. a 86. Oplt, 44. Rozsypal, 69. Chalupa. Rozhodčí: Bartoň. Diváků: 150. Vigantice: Slovák – Řepka, Bolcek, Kožušník, Paprskář (46. Vičan) – Kulišťák (46. Barabáš), Ondřej (66. Pikal), Chumchal, Štreit, Kalod (88. Babinec) – Paleček (75. Křiva). Trenér Radomír Dian. Morkovice: Jarka – Svoboda, Šimoňuk, Sileš, Havlík (79. Přecechtílek) – Kapounek, Oplt, Handl, Rozsypal – Chalupa, Kubík (46. Skácel). Trenér Radomír Barnet.

BORŠICE – BYSTŘICE P. H. 2:1 (0:0)

V jarní odvetě mužstva začala velmi vlažně, obrany dominovaly nad útočnými akcemi, jenže své šance v první půli oba týmy nevyužily. Po obrátce se hrál úplně jiný fotbal, neboť šance se rojily jak na běžícím pásu. Ve 47. minutě Dufek vybídl Šustra ke skórování, ten však byl v ofsajdové pozici. Za minutu Dufek vzal zakončení na sebe a domácí vedli – 1:0. V 55. minutě se opakovala situace, kdy Šustr přihrával Dufkovi opět do ofsajdu. V 56. minutě po rohovém kopu Vlček prodloužil míč hlavou na zadní tyč, domácí vedli 2:0. I hosté měli blízko ke vstřelení branky, po rohovém kopu tvrdě hlavičkoval Kašpar těsně mimo. Domácí poté nevyužili několik šancí, buď branku přestřelili, nebo nevyzráli na pozorného gólmana Sedláka. V 77. minutě se však dočkali hosté zaslouženého snížení, kdy Zapletal z trestného kopu pěkně trefil šibenici. Hosté poté ožili, ovšem domácí měli ještě několik šancí ke skórování, ovšem tyto nevyužili, a tak utkání skončilo těsnou výhrou domácích.

Branky: 49. Dufek, 58. Vlček – 78. Zapletal. Rozhodčí: Houšť – Konečný, Dujíček, 100 diváků. Boršice: Janečka – Groulík, Kaspřák, Bělaška, Kopčil, Dufek, Šustr, Vlček, Zach, Přikryl, Hromada. Střídali: Franta, Bartl. Bystřice pod Hostýnem: Sedlák – Kašpar, Pálka, Konečný, Tureček, Zámorský, Zapletal, Ondroušek, Kušík, Krajcar, Dluhoš Štěpán. Střídal: Hradil.

ŠTÍTNÁ N. VL. – HOLEŠOV 3:5 (2:2)

Ve velké přestřelce domácí v první půli dvakrát vedli, ale hosté vždy našli odpověď. Nejprve se bleskově Štítná ujala vedení ve 20 vteřině Šimoníkem, ovšem po půlhodině hry vyrovnal hostující Sumec. Štítná si vytvořila ještě dvě šance, které ale neproměnila. Přesto šla opět Tomášem Vaculíkem, jenže na jeho trefu těsně před odchodem do kabin reagoval hostující Křenek. A byl to právě on, kdo v 52. minutě otočil z penalty po sporné situaci skóre ve prospěch Holešova. Na tento gól ještě domácí našli odpověď po hodině hry Tomášem Vaculíkem. V 65. a 71. minutě však dvěma zářezy rozhodl o tříbodovém triumfu lídra Marek a udržel týmu čtyřbodový náskok na čele tabulky.

Branky: 1. Šimoník, 37. a 60. T. Vaculík – 31. Sumec, 44. a 52. J. Křenek, 65. a 71. Marek L. Rozhodčí: Štěpánek – Zpěvák, Surovec, 100 diváků. Štítná nad Vláří: Vaculík – Sloboda, Hnaníček, Ocelík, Machuča, Chovančík T., Chovančík Vít, Štěpančík, Vaculík T., Liška, Šimoník, Šenkeřík. Holešov: Janalík – Chudárek, Bačík, Roubalík, Sumec, Pumprla, Křenek J., Matulík, Polomík, Marek, Münster. Střídali: Vymětal, Palík, Olša, Lomaka.

Zlámala mlha nepřekvapila. Olomouc není na kopci, tohle tady bývá, smál se

Mohl zažít ostřejší premiéru? Těžko! Když pomineme utkání MOL Cupu v Písku, ostrý debut si brankář Zdeněk Zlámal v dresu Zlína připsal až ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Kodani. A jako jediného přímého aktéra utkání jej nepřekvapila ani hustá mlha, kvůli které se zápas málem nedohrál.

Fotili jste se u voleb? Pošlete nám svoji fotku a my ji zveřejníme

Máte fotku, jak letos volíte? Pošlete nám ji na editori.zlin@denik.cz, rádi vám ji zveřejníme na našem webu a ty nejlepší i tištěném vydání.

FOTOGALERIE / Čtvrteční fotbalový zápas evropské ligy mezi Zlínem a Kodaní v Olomouci se neobešel bez problémů.

Mlha? Neviděl jsem na brankáře Kodaně, přiznává Jiráček

Má zkušenosti z německé bundesligy. V roce 2012 se zúčastnil mistrovství Evropy, s Plzní a Spartou zase absolvoval několik těžkých pohárových bitev. V podobných podmínkách, jaké panovaly ve čtvrtek večer v Olomouci, ale zlínský záložník Petr Jiráček nikdy předtím nehrál.