Holešov nečekaně ve Fryštáku klopýtl, a na vedoucí příčku už ztrácí jeden bod.

Naopak jejich přímý rival z Holešova nezvládl vypjatý duel ve Fryštáku, odkud si odvezl jen bod. A právě ten tři kola před koncem mu chybí na postupovou vedoucí příčku. Nečekanou kanonádu viděli o víkendu v Boršicích, odkud si devítigólovou nadílku odvezla Kelč.

VSETÍN – ROŽNOV P. R. 1:0 (0:0)

Utkání začalo ve svižném tempu a hned od začátku se bylo na co dívat. Domácí však své šance nedokázali proměnit. Ve 36. minutě se do velké příležitosti dostal hostující Zetocha, ale Eliáš byl na místě a jeho šanci zmařil. Do druhého dějství vběhli Vsetínští se třemi změnami v sestavě a postupem času se hrálo v podstatě na jednu branku, a to rožnovskou. V 60. minutě orazítkoval střelou po zemi pravou tyč A. Fojtík. S blížícím se koncem zápasu se začala na domácí kopačky vkrádat nervozita z možné ztráty bodů, a proto se rozhodli hráči Vsetína vsadit vše na útok. Rožnov statečně odolával. Když už se zdálo, že přijdou na řadu pokutové kopy, vnikl v poslední minutě nebojácně do šestnáctky Mucha, byl zezadu sražen jedním z hostujících obránců a hlavní rozhodčí nařídil penaltu. K míči se postavil Matůš a s přehledem skóroval. Ukončil tak téměř devadesátiminutové trápení vsetínského celku, který si zejména za výkon po změně stran vítězství zcela jistě zasloužil.

Branka: 90. Matůš. Rozhodčí: Schürnmacher, 100 diváků. Vsetín: Eliáš – Maček (46. Fojtík A.), Dulík, Bělaška, Zezulka – Fojtík P., (46. Cahlík), Kučerňák, Kašpar, Jaroš – Matůš, Hořelica (46. Mucha). Rožnov: Michut – Žitník, Poledník, Malina, Zetocha (70. Podhrázský) – Seidl, Pavlíček, Náměstek, Šimek – Rezdar, Fuksa.

VIGANTICE – BAŤOV 0:2 (0:0)

Důležitý souboj o šest bodů vyšel mnohem lépe hostům. V první půli toho k vidění moc nebylo, snad jen pěkná střela Kožušníka, která ale ve 25. minutě šla těsně vedle. Jednu šanci měl i soupeř, ale ještě ji nevyužil. Ve druhé půli udeřilo k nelibosti fanoušků do vigantické branky. Hosté v 55. minutě po pěkné kombinaci a centru dali první gól, když se parádně pod břevno trefil Pavel Krajča. Vigantičtí pak měli o trošku více ze hry a vytvořili si i šance, jenže nedokázali prostřelit gólmana Maráka. V 70. minutě přišlo definitivní rozuzlení. Nejprve domácí Bolcek trefil tyčku a hned z rychlého protiútoku dal znovu Krajča druhý gól Baťova. V závěru ještě domácí bojovali, smolař Bolcek ještě trefil břevno, ale o majiteli tří bodů bylo už rozhodnuto.

Branky: 55. a 70. Krajča. Rozhodčí: Havlín, 100 diváků. Vigantice: Slovák – Řepka, Chumchal, Frydrych, Kožušník, Bolcek, Křiva, Štreit, Vašek, Kulišták, Macíček. Střídali: Barabáš, Matuš, Porubský. Baťov: Marák, Daněk, Spurný, Linek, Krajča, Kozubík, Pindryč, Vrána, Ondráš, Novák Gerych. Střídali: Dorazín, Malát.

CHROPYNĚ – VIZOVICE 3:2 (1:1)

Začátek vypadal, že to pro domácí bude jasná záležitost. Vizovičtí přijeli se čtveřicí dorostenců v základu a od první minuty byla převaha Chropyně viditelná. Navíc když v 7. minutě vysunul Panáček naběhnutého Štěpánka a ten levačkou zavěsil – 1:0. Dvě minuty nato udělal obrovskou chybu domácí brankář a Bielík srovnal střelou do prázdné branky. Domácí ale nadále tlačili a soupeře v podstatě nepouštěli do hry; v 10. minutě neuznal hlavní sudí gól, pro ofsajd. Po této situaci přišla série neproměněných šancí domácích „Orlů", která vygradovala neproměněným pokutovým kopem, kdy domácí Vaňhara pálil nad branku Pavelky. Druhý poločas Chropyňští ještě přidali a přišly konečně branky: v 50. minutě si ukázkově Panáček vyměnil přihrávku s Prešnajdrem a nedal brankáři šanci. O minutu později po individuální akci Urubka z dorážky zvýšil Hrabal – 3:1. Poté předvedli domácí festival neproměněných šancí. To Chropyňští opět vyrobili hrubou chybu před vlastní brankou, kdy Kutňák při nahrávce špatně trefil míč a Kolařík překonal bezmocného Večeřu. Závěr zápasu přinesl opět šance domácích bez brankového efektu.

Branky: 7. Štěpánek, 50. Panáček, 51. Hrabal – 9. Bielík, 81. Kolařík. Rozhodčí: Mičkal, 100 diváků. Chropyně: Večeřa – Hrabal, Gajdošík, Kutňák, Urubek, Vaňhara, Hošek, Prešnajder, Panáček, Stradil D., Štěpánek. Střídali: Stratil L., Jurčík, Trávníček, Grmela. Vizovice: Pavelka – Štěpaník, Adamuška, Kolařík, Polách, Světlík, Fuksa, Bielik, Suchomel, Polách, Sviečka. Střídal: Kovář.

BYSTŘICE P/H. – PROVODOV 3:4 NA PEN. (2:2)

V první půli byli aktivnější domácí a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Největší promarnil v 9. minutě Sadil. Po dvaceti minutách se diváci dočkali i branek: nejprve hosté po rychlém brejku úspěšně zakončili akci Chalupou, o tři minuty později Dluhoš připravil pěknou šanci Krajcarovi, který se nemýlil a vyrovnal. V této fázi domácí na hrací ploše dominovali a ve 26. minutě centr Habance usměrnil za záda Máčaly nejlepší hráč domácích Dluhoš. Po půlhodině hry Laciga vyrovnal, když z dálky přehodil vyběhnuvšího Trochtu. Po přestávce se hrál oboustranně útočný fotbal a po hodině hry Dluhoš obešel dva hráče a Šindelek dal vedoucí gól. Provodovští se snažili o vyrovnání, na hřišti bylo více nervozity a sudí rozdával žluté karty. Hosté vyrovnali se štěstím až v poslední minutě Ulmanem. V penaltovém rozstřelu byli šťastnější Provodovští.

Branky: Krajcar, Dluhoš, Šindelek – Chalupa, Laciga, Ulman. Rozhodčí: Stodůlka, 100 diváků. Bystřice p. H.: Trochta – Dluhoš, Klimek, Habanec, Tureček, Světlík, Zapletal, Kušík, Krajcar, Sadil, Šindelek. Střídal: Konečný. Provodov: Máčala – Urbánek, Josefík, Hellebrand, Laciga, Ulman, Gagrulák, Chalupa, Velev, Zakopal, Beňo. Střídal: Hnilo.

LUHAČOVICE – MORKOVICE 4:0 (1:0)

Začátek byl velmi vyrovnaný a větší šance si vypracovali Morkovičtí. Především ta ze 22. minuty volala po gólu, ale domácí brankář střelu Bombicze vyrazil. Luhačovičtí se dočkali ve 39. minutě, kdy po krásné kombinační akci vstřelil jejich první branku David Červenka. Domácí vstoupili velmi dobře do druhého poločasu a již ve 47. minutě byl autorem druhé branky Ondřej Červenka. Morkovičtí se nevzdávali a předváděli velmi dobrou hru, které však chybělo zakončení. A tak přišel od domácích další trest a v 63. minutě po přesně rozehraném trestném kopu za obranu byl autorem třetí branky opět Ondřej Červenka. Definitivní rozhodnutí dal zápasu svým druhým gólem v 66. minutě David Červenka krásnou hlavičkou. Ke cti hostům slouží, že i přes nepříznivý stav bojovali až do konce zápasu.

Branky: 39. a 66. D. Červenka, 47. a 63. O. Červenka. Rozhodčí: Machač, 70 diváků. Luhačovice: Kuchař – Kořenek, Červenka D., Coufalík, Červenka O., Bernátek, Polách, Pešek, Talaš, Kalus, Liška. Střídali: Bartek, Indra, Knot, Svoboda, Zámorský. Morkovice: Jarka – Šimoňuk, Rozsypal, Šnajdr, Havlík, Smažinka, Škrdlík, Svoboda, Chalupa, Bombicz, Kapounek. Střídali: Zápařka, Horák.

FRYŠTÁK – HOLEŠOV 2:1 NA PEN. (1:1)

Před početnou diváckou kulisou ve vyrovnané první půli to byli domácí, kteří častěji zaměstnávali obranu soupeře. Šance měli Křenek T., Lahola a Krhutek, jediným úspěšným střelcem ale byl těsně před odchodem do kabin Lahola, když proměnil penaltu. Lídr z Holešova vedl od 38. minuty zásluhou J. Křenka, který potrestal chybu domácí obrany. I po přestávce se většinou hrálo uprostřed pole, ale šancí na obou stranách bylo poskrovnu. O zisku dalšího bodu nakonec rozhodly až penalty.

Branky: 45. Lahola – 38. J. Křenek. Rozhodčí: Kovařčík, 250 diváků. Fryšták: Mikel – Kolář, Bednařík, Skalička, Křenek T., Krhutek, Valášek, Hřebačka, Troják, Lahola, Dvořák. Holešov: Bakala – Chudárek, Bačík, Charuza, Roubalík, Holík, Marek, Křenek J., Matulík, Münster, Očadlík. Střídal: Barták.

BORŠICE – KELČ 9:2 (6:1)

Hosté od začátku působili odevzdaným dojmem, a tak Boršičtí měli cestu za třemi body značně ulehčenou. Domácí měli raketový nástup a v 18. minutě vedli už 5:0. Hosté o sobě dali vědět ve 34. minutě, kdy snížili na 6:1 Škařupou. I po přestávce se domácí diváci fotbalem bavili a skóre utěšeně narůstalo. Za Kelč snižoval až v závěru Machač.

Branky: Dufek 4, Klvaňa 2, Kaspřák, Filipský, Ohnutek – Škařupa, Machač. Rozhodčí: Zpěvák, 200 diváků. Boršice: Remeš – Vlček, Večeřa, Kaspřák, Ohnutek, Kopčil, Filipský, Dufek, Zach, Klvaňa, Hromada. Střídali: Brázdil, Náplava, Brzica. Kelč: Kiza – Škařupa, Novák, Ordán, Minář, Pastrnek, Prášil, Hegar, Hlavica, Machač, Topič.

1. FK Vsetín 23 18 0 1 4 62:22 55
2. Holešov 23 15 3 3 2 51:24 54
3. Boršice 23 14 4 0 5 52:29 50
4. Rožnov p. R. 23 11 2 2 8 38:26 39
5. Morkovice 23 9 5 2 7 40:33 39
6. Provodov 23 9 4 2 8 54:50 37
7. Luhačovice 23 9 2 2 10 48:42 33
8. Bystřice p. H. 23 8 2 5 8 36:34 33