VSETÍN – HOLEŠOV 1:0 (0:0)

Dlouho očekávaný souboj o prvenství přinesl hned od prvních minut dramatický průběh. Již ve 2. minutě se dostal do velmi dobré příležitosti hostující Chudárek, jehož šanci zmařil Eliáš vyražením míče na rohový kop. Po něm se hostům naskytla další možnost, ovšem vsetínský brankář byl opět na místě a nedovolil soupeři jít do vedení. Domácí zahrozili v 7. minutě, kdy na trestný kop Kučerňáka vyskočil nejvýše Zezulka, hlavičkou však mířil těsně nad. Za tři minuty nato zahrával domácí Matůš trestný kop z hranice trestného území, gólman Bakala jeho střelu vyrazil a k dorážce se již žádný ze vsetínských hráčů nedostal. Domácí byli viditelně iniciativnější a svého protivníka přehrávali. Jejich aktivita ale končila před šestnáctkou hostů, a tak holešovský brankář mnoho práce neměl.

Do druhé půle nastoupili překvapivě lépe Holešovští. Krátce po zahájení se probil domácí obranou Pumprla, který se ocitl tváří v tvář vsetínskému strážci svatyně Eliášovi, jenž vytáhl jeden ze svých bravurních zákroků. Tento okamžik zřejmě vyburcoval vsetínský tým a začal opět praktikovat nátlakovou hru. Zatlačil svého soupeře do hluboké defenzivy a vytvářel si šance jak na běžícím pásu. Nenašel se však nikdo, kdo by byl schopen dopravit míč do sítě. Hosté podnikali pouze ojedinělé protiútoky, za to velmi nebezpečné. V 70. minutě byli blízko skórování a nebýt Eliáše, mohlo se skóre měnit ve prospěch Hanáků. To však byla jedna z mála možností, které si Holešov vytvořil. Ke konci zápasu se tlak Vsetína stupňoval a bylo jen otázkou času, kdy dopraví míč do sítě. Do skvělých příležitostí se postupně dostával Matůš a Hořelica, ale branka pro ně byla zakletá. Když se již zdálo, že utkání dospěje k penaltovému závěru, řítil se nebojácně do trestného území Jaroš, jenž byl před pokutovým územím sražen a Vsetínští zahrávali trestný kop. K míči se postavil Kučerňák a perfektní technickou střelou, která se otřela o břevno, mířil naprosto přesně.

Poté nastala ve vsetínském týmu a v řadách domácích fanoušků neutuchající radost z dosažené branky, která znamenala jistý start v divizi. Během dvou sezon tak Vsetín dvakrát v řadě postoupil a vyšvihl se z I. A třídy až do divize.

Branka: 90. Kučerňák. Rozhodčí: Kostelník, 300 diváků. Vsetín: Eliáš – Cahlík, Dulík, Bělaška, Zezulka (88. Maček) – Jaroš (87. Mydlář), Kučerňák, Kašpar, Fojtík A. (69. Fojtík P.) – Mucha (69. Hořelica), Matůš. Holešov: Bakala – Chudárek, Bačík, Charuza, Marek – Pumprla, Olša, Matulík, Barták, Monster, Očadlík.

CHROPYNĚ – ROŽNOV P. R. 2:1 (1:1)

Domácí s uzdraveným Paciorkem od začátku byli velmi aktivní. Z prvního rohu se v závaru prosadil Daniel Stratil – 1:0. V 10. minutě měl slibnou šanci Štěpánek, ale byl z toho pouze roh. Pěknou akci předvedli v 18. minutě Prešnajder s Vojtáškem, ale prvně jmenovanému chyběl krok k tomu, aby zasáhl míč. Rožnovští se snažili hrát se zajištěné obrany na brejky, ale soupeřova obrana nakopávané míče bez větších problémů sbírala. Ve 20. minutě odhadl špatně míč vybíhající brankář Večeřa, hostující hráč byl u balonu dříve a poslal přihrávku před prázdnou branku Mohammadovi – 1:1. Domácí byli nadále aktivní a vytvářeli si šance, ale v úmorném vedru je vždy zradila koncovka. Druhý poločas začali lépe Rožnovští, kteří si vytvořili šanci hned ve 49. minutě, ale Malina netrefil branku. Chvíli nato šli domácí do vedení, když centr Vojtáška poslal hlavou do sítě Urubek – 2:1. Domácí „Orli" v následujících minutách neproměnili několik tutovek – své šance zahodil Prešnajder, Stratil Daniel i kapitán Vaňhara. Hosté se s přibývajícím časem snažili o vyrovnání, ale protivníkova obrana hrála pozorně a do vyložené šance ofenzivu nepustila. Jednobrankový náskok si „Orli" pohlídali až do samého závěru, a získali tak důležité 3 body v boji o záchranu.

Branky: 10. D. Stratil 52. Urubek – 20. Mohammadovi. Rozhodčí: Kovařčík, 100 diváků. Chropyně: Večeřa – Paciorek, Gajdošík, Kutňák, Urubek, Vaňhara, Stratil L., Prešnajder, Vojtášek, Stratil D., Štěpánek. Střídali: Hrabal, Panáček, Jurčík, Trávníček, Hošek. Rožnov p/R.: Michut – Žitník, Bolcek, Malina, Zetocha, Maléř J., Náměstek, Mahammad, Karban, Fuksa, Maléř L. Střídali: Poledník, Seidl, Maléř M.

BYSTŘICE P. H. – MORKOVICE 4:1 (1:0)

V závěru sezony už mají oba celky své jisté, a tak se hrál bezstarostný fotbal, který se musel divákům líbit. Zpočátku diktovali tempo domácí a dobré šance měli Dluhoš, Šindelek, Krajcar. Pak převzali taktovku Morkovičtí a i oni měli dobré šance Svobodou, Kapounkem a Chalupou. Po půlhodině se hra vyrovnala, oba celky se střídaly v útočných akcích, gólmani však byli na místě. To trvalo až do 42. minuty, kdy Bystřičtí zahrávali rohový kop a zdezorientovaná obrana soupeře si dala vlastní gól. I po přestávce se hrál útočný fotbal; ve 47. minutě hrubku domácích zadáků potrestal Bombicz. Bystřičtí ale rychle odpověděli a ve 49. minutě Dluhoš znovu poslal domácí do vedení, které pojistil o tři minuty později Šindelek. Po hodině hry dali o sobě vědět i Morkovičtí a Horákem promarnili dobré příležitosti, brankář Trochta s velkou dávkou štěstí své spoluhráče podržel. Konečnou podobu výsledku dal šest minut před koncem Habanec.

Branky: 42. vlastní, 49. Dluhoš, 52. Šindelek, 84. Habanec – 47. Bombicz. Rozhodčí: Mičkal, 100 diváků. Bystřice p/H.: Trochta – Dluhoš, Klimek, Habanec, Světlík, Zapletal, Ondroušek, Kušík, Krajcar, Sadil, Šindelek. Střídali: Zámorský, Pálka, Hradil, Machala. Morkovice: Vdoleček – Šimoňuk, Rozsypal, Smažinka, Havlík, Drápal, Škrdlík, Svoboda, Chalupa, Bombicz, Horák. Střídal: Kapounek.

LUHAČOVICE – KELČ 2:3 (1:2)

V 10. minutě vyrobil hrubku luhačovický gólman Kuchař a pro Machače nebylo problémem dát úvodní branku – 0:1. Tato situace poznamenala výkon domácích, kteří se nemohli dostat do tempa. O chvíli později sice z trestného kopu vyrovnal Polách, ale Škařupa vrátil po necelé půlhodině hry zpět vedení pro Kelč. Krátce po změně stran se Luhačovicím podařilo znovu srovnat náskok, když trestný kop Polácha usměrnil za záda Kizy Coufalík. Hosté byli bojovnější a v 75. minutě Škařupa střelou z dvaceti metrů dal vítěznou branku.

Branky: 13. Polách, 47. Coufalík – 28. a 75. Škařupa, 10. Machač. Rozhodčí: Mikulášek, ČK: Hlavica J. (Kelč), 100 diváků. Luhačovice: Kuchař – Kořenek, Červenka D., Coufalík, Červenka O., Heger, Indra, Polách, Talaš, Man, Kalus. Střídali: Zámorský, Bernátek. Kelč: Kiza – Škařupa, Novák, Vadel, Minář P., Pastrnek R., Olšák, Hegar, Hlavica J., Machač, Topič. Střídali: Minář R., Hlavica T., Pastrnek M.

VIGANTICE – PROVODOV 3:1 (2:0)

Podobně jako v nejednom z posledních zápasů také v sobotním posledním domácím duelu sezony podržel vigantický tým brankář Jiří Slovák. Ten vychytal skutečně hodně dobrých šancí Provodova a v jedné z mnoha svých příležitostí se prosadil Ulman. Domácí vytěžili hodně z dobrého aktivního úvodu. První branku dal Vičan a chvíli po něm přidal druhý gól tečí Kulišťák. Po změně stran zkušený Provodov tlačil a Slovák se měl co otáčet. Když deset minut před koncem snížil Ulman na rozdíl jedné branky, drama gradovalo. Naštěstí pro domácí se trefili ještě jednou právě oni, a urvali tak velmi cenné tři body, když tři body jistil v závěru Macíček. Vigantice vyhrály především díky skvělé produktivitě a brankáři Slovákovi.

Branky: Vičan, Kulišťák, Macíček – Ulman. Rozhodčí: Schnürmacher, 50 diváků. Vigantice: Slovák – Macíček, Matůš, Kožušník, Vašek – Kulišťák, Vičan, Streit, Bolcek – Řepka, Křiva. (Střídali: Barabáš, Chumchal, Pablo, Paprskář). Provodov: Máčala Urbánek, Josefík, Hellebrand, Laciga, Ulman, Gagrulák, Chalupa, Velev, Zakopal, Beňo.

FRYŠTÁK – BORŠICE 1:2 (0:1)

V první půli si Fryštáčané udržovali mírnou územní převahu, během úvodní dvacetiminutovky měli dvě tutovky Křenek a jednu Chudý. Do vedení ale šli Boršičtí, když se ve 29. minutě z první vážné šance trefil Brázdil. O vyrovnaní se postaral v 57. minutě Hřebačka a o pět minut později stejnému hráči nebyl uznán gól pro postavení mimo hru. Udeřilo tak na druhé straně. V 74. minutě totiž Kaspřák proměnil penaltu. V samém závěru měli domácí dvě velké možnosti na vyrovnání, ale soupeř těsné vedení uhájil.

Branky: 57. Hřebačka – 29. Brázdil, 74. z pen. Kaspřák. Rozhodčí: Bernatík, 100 diváků. Fryšták: Mikel – Kolář, Bednařík, Skalička, Křenek, Krhutek, Valášek, Hřebačka, Troják, Chudý, Dvořák. Střídali: Petráš, Bureš. Boršice: Remeš – Vlček, Kaspřák, Kopčil, Filipský, Dufek, Náplava, Brázdil, Večeřa, Klvaňa, Hromada. Střídali: Ohnutek, Brzica.

VIZOVICE – BAŤOV 1930 0:1 (0:0)

Za úmorného vedra byla hra v první půli vyrovnaná, na jedné i druhé straně bylo k vidění několik šancí, ale brankáři byli vždy na místě. V úvodní minutě druhé půle měli Vizovičtí velkou příležitost jít do vedení, ale exekutor pokutového kopu Foltýn zklamal. Domácí byli tímto momentem zaskočení a toho využil soupeř, který v 62. minutě dal rozhodující branku Vitáskem. I přes závěrečný tlak se Vizovice penaltového rozstřelu nedočkaly.

Branka: 62. Vitásek. Rozhodčí Stodůlka, 100 diváků. Vizovice: Pavelka – Adamuška, Cesnárik, Kolařík, Polách, Fuksa, Krajča, Krejčí, Suchomel, Foltýn, Sviečka. Střídali: Braborec, Jurigáček, Kulhánek. Baťov: Marák – Daněk, Jirásek, Linek, Krajča, Kozubík, Vitásek, Ondráš, Novák, Gerych, Spurný. Střídali: Pindryč, Vrána, Malát.

1. FK Vsetín 25 20 0 1 4 65:22 61
2. Boršice 25 16 4 0 5 59:33 56
3. Holešov 25 15 3 3 4 52:27 54
4. Rožnov p. R. 25 12 2 2 9 40:28 42
5. Provodov 25 10 4 2 9 61:54 40
6. Morkovice 25 9 5 2 9 41:39 39
7. Luhačovice 25 10 2 2 11 52:46 36
8. Bystřice p. H. 25 9 2 5 9 40:36 36
9. Vigantice 25 9 1 4 11 43:48 33
10. SK Baťov 25 9 1 3 12 34:48 32
11. Fryšták 25 7 2 5 11 38:42 30
12. Chropyně 25 8 1 2 14 43:54 28
13. Kelč 25 6 3 2 14 31:56 26
14. Vizovice 25 2 3 0 20 18:84 12

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU