Krásná bitva juniorek. Ševci přestříleli Vysočinu

Zlín - Nádherná branková přestřelka byla v nedělním dopoledni k vidění na Letné. Mladí ševci v rámci utkání 25. kola MSFL porazili béčko Jihlavy 4:3, když už v poločase vedli 2:0 a nic nenasvědčovalo následujícímu dramatu. Vysočina se však do utkání hraného téměř bez obran vrátila a fanoušci si přišli po přestávce opravdu na své

20.5.2012

Juniorka Zlína. Ilustrační fotoFoto: pro DENÍK Jan Zahnaš

FC TESCOMA ZLÍN B – FC VYSOČINA JIHLAVA B 4:3 (2:0)

První poločas probíhal čistě ve zlínské režii. Jihlava se jen bránila, špatně kombinovala a dvoubrankové manko pro ni bylo ještě milosrdné. Skóre otevřel již v deváté minutě Kurtin, po chybě brankáře Procházky zvyšoval po půlhodině snadnou dorážkou Švach.

„S prvním poločasem jsem byl z naší strany velmi spokojený. Hru jsme měli pod kontrolou, a kdybychom vedli výraznějším rozdílem, asi by se nikdo nemohl divit," konstatoval trenér zlínské juniorky Jaroslav Švach.

„My jsme první poločas odehráli velmi špatně a celý jsme jej prohospodařili," hněval se naopak jihlavský trenér Roman Kučera. Po přestávce ale Vysočina zásluhou Přibyla rychle snížila a začalo obrovské drama. Hosté mohli po hodině hry vyrovnat, jenže nařízenou penaltu zneškodnil Dobrovolnému výtečně Zapletal.

„To byl asi rozhodující moment. Přeskupili jsme řady, dostali jsme se do hry, a kdybychom vyrovnali, Zlín by se musel začít tlačit do plných," věděl Kučera.

Místo toho ševci za pět minut odskočili, když Kurtin svou druhou brankou v zápase ševce na chvíli uklidnil. „Klíčový okamžik. Místo vyrovnání jsme šli znovu do trháku. To nám hodně pomohlo. Bohužel vzadu jsme hráli hodně nekoncentrovaně a celý druhý poločas jsme si zbytečně zkomplikovali," pokračoval Švach.

Jihlava totiž po opakované střely Šandery znovu snížila. Ševci ale za tři minuty odpověděli gólem Holíka. Klid jim to však nedodalo, neboť Kolařík vzápětí znovu snížil a drama pokračovalo. Ve zbytku utkání si už ale Zlínští zasloužené vítězství pohlídali.

„Směrem dopředu jsme dnes byli hodně nebezpeční a hodně produktivní. I přes divoký průběh druhé půlky si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě," oddechl si po třetí výhře v řadě kouč zlínské juniorky.

„My jsme sice předvedli po přestávce výrazně lepší výkon a podařilo se nám vstřelit i tři góly, nicméně za předvedenou hru v prvním poločase jsme si dnes body nezasloužili," souhlasil s ohledem na vývoj celého zápasu jeho jihlavský protějšek. „Zápas to byl ovšem parádní. Oba týmy vyznávají ofenzivní obal, což je u mládežnických celků naprosto v pořádku. Jen tak se mohou talentovaní fotbalisté dál rozvíjet," doplnil.

Branky: 9. a 65. Kurtin, 29. Švach, 82. Holík – 46. Přibyl, 78. Šandera, 83. Kolařík

Rozhodčí: Machálek – Ogrodník, Pochylý

ŽK: Kocián, Železník

Diváci: 110

Zlín B: Zapletal – Čelustka, Linek, Kocián, Hájek – Zlatković (62. Šumbera), Holík, Bublák – Salachna, Kurtin (73. Železník), Švach (46. Igwe). Trenér: Jaroslav Švach.

Jihlava B: Procházka – Ptáček, Šandera, Přibyl (68. Kavka), Beránek – Kryštůfek, Kolařík, Fadrný, Vodáček (52. Masopust) – Dobrovolný Zeman. Trenér: Roman Kučera.

Autor: Robert Štach

20.5.2012 VSTUP DO DISKUSE
Brankář zlísnkých hokejových beranů Libor Kašík si volby nenechal také ujít.
8

Kašík: Na kandidátce jsem zakroužkoval lidi ze Zlína, vždycky jsem byl srdcař

Hokejisté Aukro Berani Zlín. Ilustrační foto

Další obrat nestačil. Zlín má z Pardubic bod

Fryšara nevěděl, jak slavit gól. Úžasná euforie, zářil

Ani jsem nevěděl, jak mám slavit. Prostě jsem zvedl ruce a díval se okolo,“ vykládal Štěpán Fryšara, 19letý útočník hokejistů Aukro Berani Zlín, který v nedělním zápase s Plzní svou premiérovou trefou stáhl náskok na 3:4 a zařídil parádní infarktovou koncovkou bod za porážku 4:5 po samostatných nájezdech.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Zlámala mlha nepřekvapila. Olomouc není na kopci, tohle tady bývá, smál se

Mohl zažít ostřejší premiéru? Těžko! Když pomineme utkání MOL Cupu v Písku, ostrý debut si brankář Zdeněk Zlámal v dresu Zlína připsal až ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Kodani. A jako jediného přímého aktéra utkání jej nepřekvapila ani hustá mlha, kvůli které se zápas málem nedohrál.