„Po dvou sezonách, kdy jsme hráli o záchranu, musí být osmé místo pro fanoušky vynikající. Vzhledem k zázemí klubu je to velký úspěch. Kdyby se ještě udělalo tréninkové centrum, tak by se mohl posunout ještě výš,“ míní Baránek, který zraje jako víno a v Kristových letech rozhodně nechce rukavice uklidit do sklepa.

„Jsem ve Zlíně spokojený. Když tady bude fotbal pokračovat dál na takové vysoké úrovni, klidně bych vydržel i pět let. Hlavně aby mi sloužilo zdraví,“ připomněl dvakrát operované levé koleno. Patálie s ním mu dovolily v minulé sezoně odehrát jenom pět utkání.

I kvůli tomu se už několikrát rozehrával za juniorku, která s ním za zády jenom výjimečně prohrávala. Mezi tyče rezervy se hodlá postavit i letos na jaře. Zlínské béčko bojuje v MSFL o holé bytí a Baránek se sám nabídl, že mu pomůže, přestože už by mohl jenom relaxovat.

„Pro mladé kluky je důležité, když stojí v bráně někdo zkušený. Stačí na ně zařvat a splní, co chci,“ pochvaluje si Baránek své působení v juniorce.
Během sezony zažil i jednu hořkou chvilku. V osmém kole lovil na Strahově v duelu se Slavií Praha míč ze své sítě sedmkrát. „Nebýt tohoto, měli bychom nejlepší obranu ligy,“ litoval Baránek. Vzpomínky na tehdejší debakl ho ale ze spaní nebudí.

„Ve 40. minutě jsem se už jenom smál. Věděl jsem, že je zle. Podvědomě jsem cítil, že co poletí na bránu, bude gól. Takový zápas jsem zažil poprvé v životě. Tehdy jsme byli hodně nahoře a facka přišla v pravou chvíli,“ podotkl Baránek.

V letní přípravě si bude muset zvykat na nového kouče. Pavel Hoftych totiž míří do bohemky. „Nečekal jsem to. Myslel jsem si, že Hofta tady zůstane. Trenéři se mění, ale život jde dál. Budu na něj vzpomínat jenom v dobrém. Není ale vyloučené, že se s ním ještě někdy setkám,“ nadhodil Vít Baránek.