„Osobně takové věci hned po půlnoci házím za hlavu a v pondělí jsem se už o tom odmítal bavit. To samé jsem nařídil kabině. Před námi je totiž další cíl – uspět v důležitém zápase v Teplicích," uvědomuje si trenér ševců Bohumil Páník.

FK TEPLICE – FASTAV ZLÍN

Dnes v 17 hodin. Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Caletka. Bilance: 15 zápasů – 8 výher, 2 remízy, 5 porážek, skóre 20:13. Poslední zápas: 2:1.

O to více jej potěšila pondělní podpora od vedení klubu. „Jsme jeden tým na jedné lodi, jde vidět, že táhneme za jeden provaz. Na druhou stranu žijeme v prostředí, kde se vše obrovsky rychle vyvíjí a mění," poznamenal s úsměvem zkušený kouč.

Aby tým získal pro důležité klání klid, vyrazila zlínská výprava do dějiště už v pátek po poledni. „Zase tak výjimečné to není. Záleží na vzdálenosti. Navíc teď už je světlo déle, takže jsme si ještě po příjezdu mohli přímo na místě zatrénovat. Jinak ale program přípravy nijak výjimečný není, žádné společné procházky městem. Jen příprava a koncentrace na zápas," upřesnil.

Stejně jako Zlín ani Teplice v odvetné části nijak oslnivou formou neoplývají, a i proto mají jen o bod více než ševci. „Rozhodně je to hratelný soupeř, který nás sice u nás porazil 2:1, ale to jsme si tehdy nezasloužili, což uznala i protistrana. To už je ale historie," mávl rukou a pustil se do charakteristiky současné síly protivníka ze severu Čech, jenž v posledních třech domácích duelech nedal ani branku a získal jen bod.

„Jeho kádr se od podzimu hodně změnil, téměř z poloviny. Nakupoval nové kvalitní hráče, ovšem chvíli asi potrvá, než se sehraje," moc dobře ví Páník, jenž současně upozornil na obranu protivníka. „Tu jako jednu z mála mají stabilní, na druhou stranu pro víkendový duel jí vypadli dva hráči, což může být výhodou a prostorem pro nás," poukázal kouč ševců. „Domácí mají řadu ofenzivních hráčů, že jim to nestřílí, je věc druhá. Sestava jim zatím hodně rotuje, nefungují minivazby. Ovšem v podobných problémech po odchodu jednoho hráče, na které bylo okolí zvyklé, se potácíme i my," uvědomuje si trenér, jehož výběr také sužují zdravotní problémy se sestavou.

Mimo hru jsou zraněný Diop se Živuličem a vykartovaný Matejov. „Zcela fit nejsou ani další. Uvidíme v den zápasu. Každopádně se jdeme poprat o důležité body," zopakoval Páník.

Předpokládané sestavy rivalů

Teplice: Chudý – Hora, Lüftner, Jeřábek, Krob – Soungole, Ljevakovič – Nivaldo, Táborský, Fillo – Vachoušek.

Zlín: Dostál – Pazdera, Jugas, Hájek, Hubáček – Janíček, Holík – Vu᠆kadinovič, Motal, Koreš – Poznar.

Zajímavosti z obou táborů

Z posledních 9 vzájemných ligových duelů vyhrál Zlín jediný

Zlín v této sezoně venku získal jen 8 z celkových 25 bodů

Zlín v posledních 4 zápasech venku nebodoval při skóre 1:9

Antonín Fantiš (Zlín) oslavil den před utkáním 24. narozeniny

Štěpán Koreš (Zlín) si může připsat 100. ligový start