Rezerva Tescomy Zlín se zítra v 10.30 utká se stejně starými fotbalisty z Jihlavy. Poslední zástupce, tým Slovácka B, měl původně hrát ve Frýdku­ ­Místku, ale pro nezpůsobilý terén byl zápas odložen.

Zlínští mladíci pod vedením trenéra Ivana Konečného sehrají úvodní kolo proti třetímu celku tabulky na umělé trávě v Luhačovicích. „Žádná výhoda to ale nebude,“ je přesvědčen trenér Tescomy, který zatím neví, kolik posil z A-týmu bude moci využít. „Vzhledem k velké marodce asi jen dva,“ spočítal trenér.

Do jarních odvet chce ale Konečný vstoupit vítězně. Na podzim totiž na Vysočině jeho tým uspěl (2:0). „Bude to ale velmi těžké, protože soupeř je velmi kvalitní a také bude jistě posílen o několik hráčů z prvního týmu. My se ale chceme prezentovat atraktivním fotbalem a získat tři body,“ přeje si Ivan Konečný.

I druhý regionální celek z Kroměříže se představí na umělé trávě. Na Hanou přijede nováček soutěže z Blanska, který je v tabulce na dvanáctém místě. „Bereme jenom vítězství. Blansko jsem viděl v přípravě v Hulíně. Je to nepříjemné mužstvo, především svými rychlými brejky. Musíme se na to připravit, abychom zbytečně neztráceli míče. Rozhodne větší bojovnost,“ myslí si trenér Kroměříže Jindřich Lehkoživ. Domácí by měli nastoupit kompletní. Drobné šrámy mají jen Šilinger a Nakládal.

Béčko Slovácka si bude muset na jarní premiéru ještě počkat. „Jestli je to pro nás nějaká komplikace? Spíš bych řekl, že jsme to přivítali, protože máme několik zraněných,“ nechal se slyšet trenér Jiří Chytrý, který pro své svěřence bleskově obstaral náhradní program – dnes od 11 hodin se v Sadech utkají v přátelském duelu s divizní Bystřicí pod Hostýnem.

Kdy se bude hrát odložený zápas ve Frýdku-Místku, zatím není jasné. „My jsme navrhli termín 15. dubna. Uvidíme, jestli s ním bude soupeř souhlasit,“ doplnit závěrem Jiří Chytrý.

(šim, lk, ms)