„Teď je to na něm. Musím ho ale pochválit. Prezentovali se výborným výkonem. O to víc mě to těší a o to víc si vychutnám kávičku a zákusek," těšil se Chytrý. „Uvidíme, teď podruhé vyhráli a má dvojí prémie. Zkusím ho prubnout. Ale je tvrdý a asi to bude na mě," tušil s úsměvem v sobotu večer Sedlák.

KROMĚŘÍŽ – V. OTROKOVICE 2:1 (2:0)

Přitom se ale Viktoria prezentovala sympatickým výkonem. Jenže ve 27. minutě rychlou kombinační akci zakončil Nevřala. „První gól jsme si nepohlídali zadní tyč. Byl to ale dobrý centr," uznal Sedlák.

A ve 42. minutě bylo pro jeho tým ještě hůř, když se hlavou prosadil kapitán Budín. „Za ten jsem klukům vyčinil. Bráníme kombinovaně osobně a byl tam jasně určený člověk upozorněný, že tento hráč dává Kroměříži při standardkách góly," nechápal Sedlák.

„A vytvořili jsme si i další příležitosti. Byly tam ale i chyby, které tam nepatří. A Otrokovice jsou díky Silnému strašně nebezpečné. Měl tam dva náznaky šancí, a kdyby si lépe zpracoval přihrávky, mohli jsme se na něj víc soustředit. Jsem rád, že se v podstatě dnes neprosadil," oddechl si Chytrý, že jeho tým uhlídal nejlepšího kanonýra třetí ligy.

Jenže hned po přestávce si Viktoria vykoledovala faul na hranici vápna a kapitán Mazouch odražený míč znovu napálil na branku a snížil. „To jsme mu darovali. Celou přestávku jsme se připravovali, abychom pokračovali ve stejném duchu, ale po hloupém faulu se naše hra zbytečně rozsypala. Zbytečně jsme si to zkomplikovali. Přitom to byl náš kapitán a spoustu zápasů jsme vloni vyhráli díky jeho standardkám," vybavil si Chytrý.

A Viktoria se hnala za vyrovnáním. Jenže neujaly se dvě tutovky Silného ani Elšíkova šance. Kroměříž ve druhé půli zlobila z brejků, ovšem Hromek, Nevřala ani Žák nemířili přesně. „Ty šance zamrzí. Chtěli jsme odsud něco odvézt, njlépe vyhrát. Už proto, že jsem Kroměřížák. I v našem týmu jsou kluci, kteří v Kroměříži byli. Celý tým to ale odmakal a klukům nemůžu vytknout vůbec nic. „Byl to podobný zápas jako s Hulínem. Hráli jsme dvě derby a nemáme ani bod. Mrzí to. Za dnešní výkon se ale nemusíme vůbec stydět. Mělo to kvalitu, jen nám chyběla v koncovce," litoval Sedlák.

„Do konce zápasu jsme bojovali o tři body. O to víc si jich ale vážíme. Otrokovice mají snaživý tým a ukázaly to i dnes. Stálo nás to spoustu sil. V naší situaci jsou to strašně důležité tři body a jsem za ně rád," ulevil si Chytrý.

Branky: 28. Nevřala, 44. Budín – 47. Mazouch. Rozhodčí: Vojkovský – Mikeska, Bureš. DFA: Prokeš. ŽK: Šuranský, Mazouch, Silný (všichni Otrokovice). Diváci: 340.

Kroměříž: Petr – Jeleček, Látal (62. Krška), Kašík, Hromek Haša (69. Silnica), Žák, Swiech, Budín, Nevřala, Ševčík (78. Neubert). Trenér: Vlastimil Chytrý.

V. Otrokovice: Balážik – Rajnoha, Juráň, Netopil, Juhás (61. Foltýn) – Němec (60. Mlčák), Mazouch, Šuranský, Mlýnek – Silný, Elšík. Trenér: Marek Sedlák.