Hanáci začali v sobotu pod umělými světly aktivně a už ve třetí minutě je poslal do vedení Jurčík. Dvě minuty před přestávkou nastřelil Mazouch z trestného kopu zeď a odražený míč poslal podruhé do sítě Bystrce opět Jurčík. Hostům se sice podařilo ještě do poločasu po rohovém kopu snížit, jenže hned v 46. minutě se trefil přesně z trestného kopu Dorotík. Čtvrtou branku zaznamenal Dobeš po spolupráci s Třasoněm a mezi střelce se zapsal i střídající Prešnajder.

„S výsledkem i předvedenou hrou jsem maximálně spokojen. Soupeře jsme dokázali přehrát rychlou kombinační hrou. Vítězství mohlo být i výraznější, kdyby Jurčík nezahodil další dvě jasné příležitosti. Navíc jsme nastřelili ještě tyč a břevno. Význam úvodního vítězství nám ukážou teprve další kola,“ podotkl kroměřížský kouč Jindřich Lehkoživ.

Spokojený s remízou ze hřiště Dolního Benešova byl i trenér zlínské juniorky Alois Skácel. „Bod z venku je dobrý. Vyhrát mohly oba týmy, takže výsledek je spravedlivý,“ mínil bývalý kouč Hanácké Slavie. Na trávník vyslal sestavu, která byla oproti minulé sezoně z poloviny nová. Do brány se postavil Rückschlos, v záloze nastoupili Kokeš, Školník, Beránek, na hrotu se pohyboval Poznar. „Kluci hráli disciplinovaně a koncentrovaně, jejich výkon mě potěšil,“ dodal Alois Skácel.

Juniorka Slovácka přišla o bod v nastaveném čase prvního poločasu. Jeden z jejích obránců fauloval pronikajícího Smutného a následný pokutový kop bezpečně proměnil Pleš. „To se nám nemůže stát,“ zlobil se po utkání nový trenér uherskohradišťské rezervy Jan Palinek. „S dotyčným hráčem si o tom ještě promluvíme, bylo to naprosto zbytečné.“

V Brně se hrálo utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním byli jasně lepší domácí. „Na nás byla patrná nervozita z prvního utkání, domácí nás přehrávali,“ připustil Palinek. Po změně stran to ale byli jeho svěřenci, kteří určovali tempo zápasu. „Měli jsme i nějaké šance na vyrovnání, ty se nám však proměnit nepodařilo,“ litoval Palinek. „Přesto je náš výkon ze druhého poločasu příslibem do dalších zápasů, ve kterých už navíc budeme moci počítat s posilami z áčka.“