Tým se pod vedením kouče Jindřicha Lehkoživa nevídaně zvedl a po většinu podzimu okupoval třetí příčku. Závěr první poloviny soutěže už sice nebyl tak úspěšný, ale tým z Kroměříže udržel kontakt s nejužší elitou.

„A chceme se tam udržet i v jarní části sezony. Přední příčky tabulky do sedmého místa jsou pro nás velkou výzvou,“ řekl Jindřich Lehkoživ.
A o otázce konečného pořadí hovoří šalamounsky: „Nijak zvlášť jsme neposilovali. Chceme do mužstva především zapracovat některé talentované odchovance a hrát tak, aby to kluky bavilo.“

Lehkoživova družina má za sebou přípravu, v níž změřila síly s různými soky. „Z přípravných zápasů jsem rozpolcený. Soupeři mimo divizního Slavičína mě zklamali. Proti druholigovým Vítkovicím a Slovácku jsme odehráli kvalitní partie,“ libuje si trenér.

Zamrzelo jej však, že hráči byli hodně dlouho na umělé trávě. „Ale bylo to dáno klimatickými podmínkami. Přírodní tráva je i teď špatná. Snad nás to nijak nepoznamená. Navíc jde o problém většiny mužstev,“ dodal Lehkoživ, který si zároveň pochvaloval, že se kádru vyhýbala vážná zranění.

„My jsme si vyzkoušeli řadu variant a herních modelů, takže teď použijeme ten bez Švacha. Musíme se s tím vypořádat,“ řekl Lehkoživ, který se musí oproti podzimu obejít právě bez jedné velké opory – obránce Jaroslava Švacha. Zkušený hráč totiž neodmítl místo asistenta trenéra u prvoligové Tescomy Zlín.

Tíha defenzivní zodpovědnosti se tak podle všeho rozloží na více hráčů. Nejvíc se ale bude spoléhat na dvaadvacetiletého Jiřího Kovaříka, který nastupoval ve stoperské dvojici se Šilingerem.

Z velkých posil pak stojí za zmínku makedonský útočník Dragan Karakačanov. Bývalý mládežnický reprezentant Makedonie přišel ze slovenského Žiaru nad Hronom, kde hrál třetí nejvyšší soutěž. Svou fotbalovou kariéru začal rychlý útočník ve Vardaru Skopje. „Je to technicky dobře vybavený hráč. Měl by u nás působit v jarní části, ale jeho příchod dotáhneme do konce až v tomto týdnu. Doufám, že dobře zapadne do mužstva a prosadí se u nás. Na Slovensku dal ve třetí lize dvacet branek,“ poznamenal trenér Kroměříže.

HS KROMĚŘÍŽ

Brankáři: Martin Svoboda (1988), Marek Vogl (1984). Obránci: David Klimek (1979), Ondřej Šilinger (1980), Ivan Gröpl (1986), Jiří Kovařík (1986), Ondřej Stojaník (1979). Záložníci: Tomáš Mazouch (1983), Jiří Dobeš (1984), Tomáš Nakládal (1985), Jiří Valášek (1989), Ondřej Bělíček (1989), Tomáš Kutňák (1989), Jan Hromek (1989).
Útočníci: Petr Janča (1985), Jan Veselý (1985), Dragan Karakačanov (1981).
Trenér: Jindřich Lehkoživ.
Asistent: Roman Gibala.
Přišel: Karakačanov (Žiar n. H.).
Odešli: Švach (Zlín, as. trenéra), Ondřejka (Slovácko), Jurčík (Vik. Otrokovice).