FC TVD SLAVIČÍN – HS KROMĚŘÍŽ 1:5 (0:2)

„Byli bychom na tom moc špatně, kdybychom to nezvládli,“ usmíval se kroměřížský kouč Jindřich Lehkoživ, který už může přemýšlet nad soupeřem pro dubnové čtvrtfinále. Blíže postupu je druholigová Karviná, která doma porazila účastníka nejvyšší soutěže Brno 2:0.

„Přál bych si Brno. Chtěli bychom kvůli divákům nějaké zvučnější jméno. Zatím se nám vyhýbalo,“ poukázal Lehkoživ, že jeho výběr narazil jen na divizní celky.

Slavičín sice ve druhém kole vyřadil v penaltovém rozstřelu Baník Ostrava, od té doby to s ním ale jde z kopce a ve třetí lize se propadl až na samé dno. Na něj ho před týdnem a půl přikovala právě Kroměříž, která na Valašsku zvítězila 4:0. Následně odstoupil trenér Ladislav Straka. Jeho nástupce Ervín Haraga však musel spolknout v domácí premiéře hodně hořkou pilulku.

„Bylo to kruté. Měli jsme připravenou nějakou taktiku, dostali jsme ale dvě rychlé branky, které nás položily. Pak už jsme se nezvedli,“ posteskl si Haraga.

Hosté vedli už po čtvrthodině 2:0 a domácí si kromě toho dali v první půlce Otépkou málem vlastence. Kroměřížský Mašlej navíc ze dvou metrů netrefil prázdnou bránu.

„Toto mužstvo není momentálně schopné po taktické stránce hrát MSFL. A dovolím si tvrdit, že ze základu nemá na třetí ligu pět hráčů. V zimě asi nezůstanou,“ vykládal Haraga pod dojmem druhého poločasu, který byl v podání jeho svěřenců stejně tragický jako první. „Takový výkon by nestačil ani na divizi,“ řekl natvrdo.

Hanáci si dělali ve vápně domácích, co chtěli, a kdyby měli lépe seřízená mířidla, klidně mohli vyhrát i 10:3. Slavičín si vypracoval tři šance až za stavu 0:4 a jejich jediný gól dal z penalty Hnaníček.

„Na klucích jde vidět, že jsou po třech výhrách v řadě v pohodě. Nečekal jsem ale, že to bude až tak jednoduché. Zápas se však vyvíjel směrem, jakým jsme potřebovali,“ mnul si ruce Lehkoživ.

Branky: 54. Hnaníček z pen. – 12. Fiala, 14. Mašlej, 47. a 82. Smutný, 52. Matoušek. Rozhodčí: Nenadál – Gallo, Vysloužil. Diváci: 200.

Slavičín: Mendl – Fábry (72. Ptáček), Řihák, Bělaška (27. Lysáček), Otépka – Jaroš, Hnaníček, M. Švach, Stýskala, Holek – Melichárek. Trenér: Ervín Haraga.

Kroměříž: Vogl – Valášek, Šilinger, Klaba, Stojaník – Smutný, Mazouch, Grim (20. Matoušek), Fiala – Mašlej, Hromek (63. Huška). Trenér: Jindřich Lehkoživ.