Minimálně půl roku teď bude oblékat dres slovenského Ružomberku. V rámci druholigové soutěže mění dres i další zlínský útočník Martin Bača, který přestupuje do Jihlavy.

Kroupa se netajil po smolném tažení Zlína v jarních postupových bojích touhou po změně prostředí, jenže už ve dvou případech během léta narazil. Vedení mateřského klubu nechtělo nejlepšímu druholigovému střelci bránit v rozletu, ale všechny strany našly společnou řeč až na třetí pokus. Zprvu to vypadalo, že odchovanec brněnské kopané zamíří do Slovácka, poté se objevil na testech v rakouské Austrii Lustenau, aby se jeho konečnou zastávkou stal slovenský Ružomberok.

Kroupa odehrál v barvách svého příštího zaměstnavatele úterní přípravný duel proti slavnému anglickému týmu Leeds United. Svým výkonem představitele i trenéry pátého celku předchozího ročníku Corgoň ligy zaujal a již v sobotu může nastoupit v úvodním kole nejvyšší slovenské soutěže proti Prešovu. „Obě strany jsou domluveny na půlročním hostování hráče s tím, že v zimě se můžeme začít bavit také o případném přestupu,“ uvedl předseda představenstva FC Tescoma Zlín Ladislav Valášek.

Do této fáze již naopak dospěla jednání mezi Zlínem a Jihlavou. Vysočina před nadcházející sezonou mohutně posiluje a důrazného útočníka s prvoligovými zkušenostmi si trenér Urban vyhlédl již v minulosti. Odchovanec uherskobrodské kopané absolvoval s Vysočinou již dva přípravné duely s Hradcem Králové a střížkovskými Bohemians a nyní odjel s jihlavským mužstvem na soustředění do Blšan. „Zbývá již dořešit pouze nezbytné administrativní formality, ale na všech podstatných bodech jsme dohodnuti,“ upřesnil Valášek.

V návaznosti na tyto uskutečněné transfery se dá naopak počítat také s příchodem některých fotbalistů směrem do Zlína, konkrétnější však budou představitelé klubu teprve po neděli.