Po absenci v Sokolově by se ale měl 32letý stoper vrátit do sestavy ševců v zítřejším domácím střetnutí s Čáslaví. „Záleží, jak se budu cítit před zápasem. A uvidíme také, jak se rozhodne trenér. V tréninku jsem ale šel naplno. Chci pomoci,“ říká Kubica.

Kdy začaly vaše problémy?

V srpnu jsem si v poháru lehce natrhl sval. Vynechal jsem první kolo a ve druhém šel na hřiště z lavičky. Pak to bylo v pohodě, dostal jsem se do rytmu. S Opavou jsem střídal kvůli viróze a s Jihlavou si zranění svalu obnovil. Doufám, že už je doléčený.

V Sokolově chyběla polovina základní sestavy. Pamatujete takovou marodku?

Je to shoda náhod. Sezona je dlouhá a může se to stát. Že by ale vypadlo pět hráčů ze základu, to si nevzpomínám. Jsou tady ale mladí, perspektivní hráči, kteří dostali šanci. Pro klub je to do budoucna jenom dobře.

Asi nejvíce schází tvůrce hry Polách, že? Bez něj jste nedali ve čtyřech z pěti utkání gól.

Tomáš je super fotbalista. Málokdo umí ve druhé lize tak nahrát jako on. Z jeho hry těžil celý mančaft. S jeho absencí ale nic nenaděláme a musíme se s ní vyrovnat.

Zatím se vám to ale moc nedaří. Během měsíce jste spadli z prvního na sedmé místo.

Bavili jsme se o tom. Chceme doma Čáslav porazit, zlomit to a dostat se zase na vítěznou vlnu.

Do konce podzimu zbývá pět kol. Kolik bodů z nich chcete urvat?

Máme postupné cíle. Když jsme byli po šesti kolech na špici, tak jsme si říkali hlavně nepropadnout euforii a udržet se nahoře. Přišlo ale pár zranění a hned je všechno obráceně.

Ze Zlína jste odešel po polovině minulé sezony ne zrovna v nejlepším. Místo angažmá v Bělorusku jste pak musel vzít zavděk divizními Hranicemi. Nelitujete tehdejšího rozhodnutí?

Nedívám se nikdy nazpátek. Kdybych měl litovat věcí, co jsem ve fotbalové kariéře promarnil, tak bych nemohl hrát. A tohle téma jsme si na začátku sezony vyříkali s novým trenérem a vedením.

Překvapil vás zájem Zlína?

Nedoufal jsem, že by se mohl ozvat.