Trenér devatenáctky Alois Skácel neskrýval po zápase rozladění.

„Přijeli jsme k utkání den předem. Vytvořili jsme klukům podmínky srovnatelné s profesionálními kluby dospělých. Bohužel podle mých představ zahrála pouze polovina mužstva,“ pravil Skácel.

Příčin nezdaru viděl několik.

„Jednak jsme se nedokázali srovnat s umělou trávou. Střetnutí sledovali pozorovatelé mládežnických reprezentací a na některé kluky to dolehlo. Psychicky se s tím nesrovnali. A taky nám scházela touha porvat se o lepší výsledek. Domácí byli nebezpečnější,“ doplnil šéftrenér zlínské mládeže.

Kdo se však před kouči národních týmů vytáhl, byl kanonýr sedmnáctky Kurtin. Na začátku druhé půle se během 18 minut trefil třikrát do černého a svůj podzimní střelecký účet navýšil na jedenáct branek.

„Je jen škoda, že se k němu nedokáže přidat i někdo další. Za páteční výkon musím ale pochválit všechny kluky. Předvedli několik velmi povedených věcí,“ uvedl trenér sedmnáctky Milan Hanko.

Po sobotním domácím zápase s Jihlavou odjedou nejlepší kanonýr ligy Kurtin a stoper devatenáctky Jugas na třídenní soustředění české reprezentace U17 do Nymburku.