„Doufal jsem, že vše půjde zhruba takovým tempem, jakým to nyní probíhá. Každý mě nabádal, ať nic neuspěchám, proto jsem začal v klidu, pomalu a doufám, že teď už to bude jenom lepší. Podle všech vyšetření jsem se uzdravil, ale na kontroly chodím každé tři měsíce," popsal svůj aktuální zdravotní stav fotbalista, kterého svého času pozval na stáž v klubu i anglický Bolton.

I proto se za každou cenu nežene střemhlav zpět na druholigové trávníky, které po třech odehraných podzimních kolech musel proti své vůli opustit.

„Nečekám, že by mě teď trenéři začali stavět. Od začátku zápasu bych stejně nevydržel, na to se ještě necítím, ale jít klukům pomoct někdy v závěru, toho bych se nebál," prozradil Kurtin.

Přesto se v několika přípravných duelech v dresu zlínského áčka objevil, dá se však předpokládat, že herní praxi bude znovu získávat především v dresu třetiligové juniorky. Za tu se už radoval i ze vstřelené branky v přátelském utkání v Uherském Brodě.

„Radost mi to pochopitelně udělalo, zvlášť po takové době. Na druhou stranu už jsem však své priority výrazně přehodnotil a vím, že jsou důležitější věci než fotbal," říká zlínský útočník.

Na začátku mistrovské sezony tomu přitom nic nenasvědčovalo. Poprvé v kariéře si vydobyl stabilní pozici v druholigovém celku. Premiérově naskočil v profesionální soutěži do základní sestavy a od tehdejšího kouče ševců Aleše Křečka dostával důvěru i nadále. Jenomže po vítězném utkání v Karviné to přišlo.

„Už předtím jsem tušil, že něco není v pořádku. Člověk to na sobě pozná. Navíc maminka je zdravotní sestra, našel jsem si nějaké články na internetu a druhý den po návratu z Karviné jsem raději šel k lékaři. Ten mé tušení pouze potvrdil," vybavuje si Kurtin.

Takový zlom v kariéře zažije jen málokterý sportovec.

„Jeden den se radujete z vítězství a druhý už jdete na operaci. Do té doby jsem dělal vše pro fotbal a nic jiného mě nezajímalo a naráz konec. Bylo to hodně špatné, a přestože jsem věděl, do čeho jdu, realita předčila očekávání. Bohužel v tom špatném," přiznal někdejší mládežnický reprezentant.

Tři týdny po operaci totiž nastoupil na chemoterapii na nově otevřené zlínské onkologii. V pětidenních intervalech pak absolvoval tři léčebné procedury. Následující dva týdny rozhodně nebyly ničím příjemným.

„Když jsem nastupoval léčbu, říkal jsem si, že jsem silný a vše zvládnu, ale úplně mě to vyvedlo z míry. Bylo mi špatně, nemohl jsem spát a často jsem byl vzhůru celou noc," uvedl Kurtin.

Naštěstí měl jeden pozitivní příklad přímo v kabině. Loni touto dobou prodělal podobnou léčku i jeho starší spoluhráč Lubomír Kubica. Zkušený stoper se dokonce stihl vrátit hned na druhé jarní kolo a v den svých 22. narozenin navíc duel proti Spartě B rozhodl.

„Luboš mi hodně pomohl, společně se spoluhráči i trenéry byl za mnou v nemocnici, ale rozhodně mi nedoporučoval, abych si z něj bral příklad. Říkal mi, ať nic neuspěchám. Já jsem ale sám cítil, že si tělo potřebuje odpočinout, abych byl na začátek zimní přípravy nachystaný. A to se povedlo," těšilo 20letého útočníka ševců.

Petr Kurtin:

za druholigový Zlín odehrál dosud 12 mistrovských zápasů

- poprvé naskočil v profesionální soutěži 24. dubna 2010 coby střídající hráč proti Sokolovu a hned trefil břevno. V té době mu bylo 17,5 roku
- do základní sestavy se premiérově dostal loni na podzim v úvodním kole rovněž proti Sokolovu
- v národním týmu U18 nastupoval pod koučem Jaroslavem Hřebíkem
- v seniorské kategorii se poprvé výrazněji prosadil v loňské sezoně, kdy nasázel v MSFL za zlínskou juniorku 13 branek
- v dorostenecké kategorii po něm házela lasem i pražská Sparta, on však odolal
- jeho talent neunikl ani anglickému Boltonu, kde byl na stáži v tamní mládežnické akademii