DOLNÍ BEČVA – VALAŠSKÉ KLOBOUKY 2:1 (2:0)

Klobouky ukázaly svou vyzrálost při standardních situacích. Horší už to bylo s bráněním domácího expresu Josefa Vojkůvky.

Ten šel v prvních patnácti minutách dvakrát sám na hostující branku, ale bez efektu. Ve 20. minutě se ujal střílený centr Vladislava Šeny, který překvapil hostujícího brankáře – 1:0.

Až třetí nájezd v 37. minutě v podání Josefa Vojkůvky měl gólovou tečku.

Domácí válec byl faulován hostujícím brankářem a nařízenou penaltu proměnil Kozák – 2:0. Klobouky se po přestávce nevzdaly. I domácí mohli vedení navýšit, ale prosadil se až v 70. minutě krásnou střelou z třiceti metrů Ptáček – 2:1.

Vzápětí šel jeden z hostů do sprch po druhé žluté kartě. Klobouky ale sahaly po bodu. Štěstí se v závěru přiklonilo na stranu příkladně bojujících domácích.

Branky: 20. Vladislav Šena, 37. Kozák – 70. Ptáček. Rozhodčí: Skalický – Dokoupil, Bělunek.

PŘÍLUKY – PODK. LHOTA 0:1 (0:0)

Obě mužstva se musela vyrovnat s absencí několika hráčů základní sestavy. Kdo čekal bojovný a otevřený fotbal, byl na omylu. Hra v prvním poločase byla oboustranně opatrná a šance na vstřelení branky byly minimální.

Za zmínku stojí snad jen okamžik ze 30. minuty, kdy domácí Frolek obešel hostujícího gólmana, ovšem balon mu z brankové čáry vykopl hostující hráč. Ve druhém poločase byli Přílučané aktivnější, ale i přes drobné šance se jim gól vstřelit nepodařilo. Rozhodující moment zápasu tak přišel pět minut před koncem. Hostující Srovnal využil zaváhání obrany a vstřelil jedinou branku duelu.

Branka: 85. Srovnal. Rozhodčí: Filipenský – Houdek, Stodůlka. Příluky: Ondráš – Kolínek, Krumpolc, Machalíček, Strachoň, Bělíček, Dederle, Zedníček, Vlček, D. Frolek, Mezirka. Střídali: Šimurda, Svozil, R. Frolek. Podkopná Lhota: Valčík – Čunek, Psota, Staněk, Videman, Minařík, Holeňák, Bečica, Bořuta, Tkáč. Střídali: Srovnal, Výmola, Kozáček, Štalmach.

LUKOV – LUŽKOVICE 0:0

Domácí se administrativní chybou připravili o možnost nastoupit v kompletní sestavě. Přesto byli po většinu utkání lepším týmem, ale opět se projevila největší slabina domácích, což je proměňování brankových příležitostí.

V koncovce chybí Lukovu důraz a pohotovost. Hosté nakonec mohli dosáhnout i na vítězství, když jednou trefili břevno a podruhé jim zkazil radost výborný zákrok brankáře Koláře. Lukovští funkcionáři si stěžují na nepotrestaný faul na Dobiáše, který se již chystal usměrnit míč do sítě, ale v rozhodující chvíli byl sražen hostujícím obráncem.

Rozhodčí: Šubík – Žniva, Mihálik, 200 diváků. Lukov: Kolář – Králík, T. Brázda, Dobiáš, Šimčik, J. Brázda, Štěpán, T. Teplý, Kovář, Hudeček, Macík. Střídali: Šumšal, Vitovský. Lužkovice: Vala – Batík, Čala, Polepil, Procházka, Šimera, Bařina, Kubát, Gajdošík, Langer, Škrabal. Střídali: Pastyřík, Albert, Novotný.

BRUMOV B – HUTISKO 2:2 (1:1)

Rychlá branka hostů ze 3. minuty po standardní situaci sebrala domácím na dlouhou dobu vítr z plachet. Hosté byli téměř celý první poločas fotbalovější, navíc mohli své vedení zvýšit po brejku Maruchniče.

Domácí se dostávali do zápasu pozvolna a dvě minuty před přestávkou po zmatku hostující obrany vyrovnal Řehák – 1:1. Rezervu Brumova branka povzbudila a ještě ve zbývajícím čase první půle měli tři dobré příležitosti. Druhé dějství začali domácí opět aktivně a deset minut po změně stran otočil Přemysl Beňo na 2:1 pro domácí celek. Hutisko se jen bránilo a podnikalo nebezpečné protiútoky. Domácí měli dostatek šancí na zvýšení náskoku, ovšem selhali v koncovce. V 68. minutě zahrávali hosté rohový kop a po zaváhání domácí obrany vyrovnali na konečných 2:2.

Branky: Řehák, P. Beňo – R. Křenek 2. Rozhodčí: Rovenský – Dokoupil, Z. Kneisl, 150 diváků. Brumov B: Vaculík – Kolínek, Kiačik, Krahula, Trnavský, Ovesný, Hnaníček, Váňa, P. Beňo, Smolík, Řehák. Střídali: Šindler, Bobot, Naňák.

JUŘINKA – VLACHOVICE 0:2 (0:2)

Celek Vlachovic se po sestupu a špatném vstupu do sezony herně i výsledkově zvedá. I když při vítězném klání v Juřince měli hosté notnou dávku štěstí. Již ve 4. minutě proměnil centrovaný míč před domácí branku ve vedoucí úspěch hostí Míča – 0:1. Ve 35. minutě zvýšil po rohu Drábík – 0:2. Ve druhém poločase měla Juřinka drtivý tlak, ale obětaví hráči hostí třikrát vykopli míč z brankové čáry za již překonaným brankářem. Zoufalství domácích dosáhlo vrcholu v 80. minutě, kdy gólovou střelu Žilinského zastavil tělem nešťastně spoluhráč Burda. Hosté sice dohrávali bez vyloučeného Dorušky, ale stav skóre již zůstal nezměněn.

Branky: 4. Míča, 35. Drábík. Rozhodčí: Žmiva – Vrána, Bělunek.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Vidče – Lidečko 4:1 Kramoliš 2, Stodůlka, Drda P. – Samiec, Hrachovec – Zubří 1:1 Vrána – Frňka,

KVASICE – ZBOROVICE 5:1 (3:1)

Přestože domácí prospali úvod zápasu a hostům se podařilo ve 12. minutě otevřít skóre Vybíralem, hned minutu poté domácí srovnali a ještě do konce první půle se uklidnili dalšími dvěma brankami. Po změně stran nejdříve Foltýn zvýšil na 4:1 a za devět minut poté Raiskup zkompletoval hattrick a zároveň uzavřel brankový výčet utkání.

Branky: 13., 28., 64. M. Raiskup, 20. Potočný, 55. Foltýn – 12. Vybíral. Rozhodčí: Poláček – Zpěvák, Vitasek. Kvasice: Vymazal, Ambruz, Večerka Jiří, Krejčiřík, Prešnajder, Musil, Budinka, M. Raiskup, M. Veřerka, Foltýn, Potočný. Na střídání: Malát, Droběna, Otýpka, Raiskup O., Stěpáník. Zborovice: Chytrý, Tesař, Šumbera, Štěpánek, Bělaška, Páník, Vybíral, Šmíd, Krejčí, Bezslezina, Setínský. Na střídání: Kojecký, Šuta, Kunc. Trenér: Husovský.

OŘECHOV – NEDACHLEBICE 2:2 (1:1)

Diváci viděli oboustranně útočný fotbal s šancemi na obou stranách. Domácí vedli od 5. minuty brankou Zlatého z pokutového kopu. Nedachlebičtí vyrovnali po půl hodině hry Křenkem. V 60. minutě se dokonce hosté ujali vedení brankou Šuranského. Na spravedlivou remÍzu upravil o osm minut později Zlatý.

Branky: 5. a 68. Zlatý – 29. Křenek, 60. Šuranský: Rozhodčí: Mikula – Miloška, Vlašic. Ořechov: Kuchař – M. Žák, P. Žák, Petřek, Váňa, Hruboš, Blatecký, Březina (8. Zámečník), Zlatý, Huráb (60. Krys) Pavlíček. Nedachlebice: Andrýsek – Krčmář, Kašný, Nožička, Šuránský, Hladiš, Křenek, Kaňovský, Tureček, Pavlíček (78. Čabala), Šurmánek (86. Urban).

PRAKŠICE – BŘEZOLUPY 1:1 (0:0)

V prvním poločase hrály Březolupy lepší fotbal. Domácí jim odolávali hlavně bojovností a nasazením. Ve druhém poločase se hra Prakšic zlepšila a výsledkem bylo několik slibných příležitostí. Ovoce přinesla až krásná kombinační akce, na jejímž konci v 75. minutě usměrnil hlavou balon do sítě Ondra. Hostům se podařilo vyrovnat tři minuty před koncem, když obranou domácích prošel březolupský Kundrt a nezadržitelně vyrovnal na konečných 1:1. Prakšičtí se ještě snažili strhnout vítězství na svou stranu, ale dvě slibné akce už zůstaly nevyužity.

Branky: 75. Ondra – 87. Kundrt. Rozhodčí: Havránek – Tkadlec, Schmid. Prakšice: Čechman ­ Matulík (85. Drábek), P. Šimuni (45. Sychra), Zálešák, J. Bičan, Němeček, Jurák, Dynka, O. Šimuni, Ondra, Polák (73. Kadlček). Trenér: R. Hlavín. Březolupy: Uhlík, Michálek, Vycudilík, Drga, Vávra, Jevinský, Blažek, Kundrt, Johaník, Soška, Beran. Na střídání: Procházka, Bernatík, Pavlík, Hanák. Trenér: P. Strakáč.

Pokračování ze strany 11

1. FC SLOVÁCKO C – BORŠICE 1:1 (0:1)

V utkání dvou soupeřů z popředí tabulky se hrál v úvodu opatrný fotbal, ale přece jen trochu aktivnější byli hosté. Ti se také po čtvrthodině hry ujali vedení po krásné akci na tři doteky, kterou zakončil Hromada. Domácí se na dostřel Remešovy brány dostávali obtížně, nicméně při střele Vaška do spojnice měli hosté štěstí. Boršice v první půli byly lepším mužstvem, ale navýšit náskok se jim nepodařilo, i když příležitosti k tomu měly, především kanonýr Dufek. Ten také zahrozil po přestávce, ale skvělým způsobem ho vychytal brankář Slovák.

Neproměňování šancí se hostům stalo osudným v 75. minutě, když po centru Mikuláška přiťukl Špoták Šenkovi, který se nemýlil. Záloha Slovácka se potom nadechla k náporu, ale Špoták po závaru nedokázal z malého vápna dopravit míč za Remeše.

Branky: 15. Hromada – 75. Šenk. Rozhodčí: Malota – Měšťánek, Hrbáček 150 diváků. Boršice: Remeš – Juřík, Hikl, Hromada, P. Dufek, Vlček, Bihári, Brzica, M. Dufek, Vrábel, Škrabal. Střídali: Bačák, Novotný, Marčík. Trenér: P. Šimeček. 1. FC Slovácko C: Slovák – Langr, Svízela, Šišák, Měrka – Hořeňovský, Vašek, Fryšták, Blažek – Šenk, Špoták. Střídali: Štěrba, Mikulášek, Zemánek. Trenér: L. Pochylý.

DOLNÍ NĚMČÍ – MLADCOVÁ 5:1 (1:1)

Již ve 3. minutě se Dolní Němčí ujalo vedení, když za hru rukou v pokutovém území rozhodčí nařídil pokutový kop, který proměnil Martin Zimčík. Dlouho se však domácí z vedení neradovali. Už v 10. minutě srovnal skóre hostující Pindryč. Hra byla v první půli vyrovnaná, každé z mužstev neproměnilo jednu vyloženou šanci. Druhý poločas byl již zcela v režii domácích, kteří nabídli divákům spoustu krásných šancí a svou převahu korunovali góly. Pár minut po svém nástupu na hřiště strhl vedení na domácí stranu Tomáš Kadlček, který svou střelu usměrnil přesně k tyči.

V 63. minutě přidal hlavičkou pod břevno svůj druhý gól Martin Zimčík, a uklidnil tak domácí, kteří i nadále předváděli ofenzivní smršť. O konečný účet zápasu se pak postarali mladí hráči – nejdříve v 79. minutě rozjásal diváky po střele k tyči Martin Stojaspal a nakonec v 82. minutě přidal svůj druhý gól Tomáš Kadlček, který odražený míč poslal prudkou ranou do sítě. V samotném závěru po druhé žluté kartě opustil hřiště hostující Lukáš Struška.

Branky: Zimčík M. 2, Kadlček T. 2, Stojaspal T. – Pindryč. Rozhodčí: Novák – Polaštík, Březáček, 200 diváků. Dolní Němčí: A. Kadlček – Šmehlík (52. T. Kadlček), Kubica, Pitner (77. Chladil), Zimčík, Krchňáček, Poruban, K. Stojaspal (30. M. Stojaspal), Bída, L. Stojaspal, Skopal. Mladcová: Černý – J. Struška, Dlabač, L. Struška, Gurský, Murka (37. O. Struška), Luňák, Pindryč, Vaněk, Korch, Petlach (63. Hamerník).

VIKTORIA OTROKOVICE B – KNĚŽPOLE 4:2 (1:1)

Hosté se zhruba po čtvrt hodině hry ujali vedení, když Šustrův centr prošel až do brány. Chvíli nato však srovnal za domácí Bořuta. Zbytek první půle nepřinesl pro diváky příliš pohlednou podívanou, když se hrálo především mezi oběma šestnáctkami a ve hře obou celků bylo hodně nepřesností. Také ve druhé půli šli do vedení hosté, když Palčík bezpečně proměnil pokutový kop.

Avšak stejně jako v prvním poločase trvalo Viktorce pouze chvíli, aby se Bořuta nádherně trefil zpoza vápna a opět srovnal skóre. Hra byla i nadále vyrovnaná, ale postupně začali získávat navrch domácí. Do vedení je dostal Novák, který z hranice šestnáctky trefil z voleje odražený míč přesně k levé tyči. A když pak vyrobila obrana Kněžpole hrubku a brankář odkopem trefil nohy dobíhajícího Bořuty, zkompletoval domácí kanonýr tímto kuriózním způsobem hattrick.

Branky: Bořuta 3, Novák – Šustr, Palčík pen. Rozhodčí: Toman – Janča, Rovenský, 150 diváků. V. Otrokovice V: Sychra – Bača (Sedlář), Gazda, Chlachula, Dorazil – Ondráš, Mařák (Ševčík), Novák, Juráň – Bořuta, Zimčík (Fajgara). Trenér: Roman Dvořáček. Kněžpole: Křivánek – Palčík, Řezník, Hruboš, Fišer, Šustr, Tomek (Kozelek), Dujka, Hlahůlek (Vanda), Sklenář (Kovalík), Coufalík. Trenér: Petr Jurník.

ÚJEZDEC – ŽALKOVICE 2:2 (2:1)

Domácí hráli do přestávky v pohodě a brankami Šmída si vytvořili dvougólové vedení, které však v závěru půle zmírnil hostující Přikryl. I když si Újezdec vytvořil tlak a brankové příležitosti, po hodině hry inkasoval z kopačky Salajky. Domácí se zbytečně nedůrazem před brankou soupeře připravili o vítězství.

Branky: Šmíd 2 – Přikryl, Salajka. Rozhodčí: Růžička – Šťastný, Dostálek.
1. Dol. Němčí 7 6 0 1 25:8 18
2. V. Otrokovice B 7 5 1 1 19:8 16
3. Boršice 7 4 2 1 13:6 14
4. 1. FC Slovácko C 7 3 3 1 12:7 12
5. Nedachlebice 7 3 2 2 8:6 11
6. Prakšice 7 3 1 3 6:11 10
7. Kvasice 7 2 3 2 11:10 9