O absolutním vítězi rozhodnou následné boje v play off, přičemž do čtvrtfinále se probojovalo osm nejlepších týmů.

V závěrečném kole základní části se především nečekala vysoká porážka 3:9 Lešení s Benfikou. „Proti kompletnímu soupeři nám citelně chyběl brankář Sebera,“ přiznal tvůrce hry Lešení Jiří Málek. „Od poloviny zápasu bylo Lešení lepším kolektivem. Po změně stran jsme však byli podstatně produktivnější v koncovce a zdobila nás i větší vůle po úspěchu,“ tvrdí obránce Benfiky Stanislav Mikulík.

Stejným výsledkem skončil i souboj, v němž Argentina zdolala Lukoveček. Vítězný štípský kolektiv převyšoval snaživého soupeře zejména v pohybu a jeho hráči si více rozuměli s balonem.

Drama se odehrálo mezi Lázeňskou a Mikelem. Hrdinou utkání byl autor hattricku Aleš Hubáček, jenž také vsítil vítězný gól na 5:4 v poslední minutě střetnutí.

Druhé větší překvapení se zrodilo v partii, ve které Poskládaní porazili Recal 5:3. Poražené nepodržel gólman Jiří Konečný, naopak ozdobou týmu Poskládaných byl na stejném postu Tomáš Navrátil.

Poslední kolo základní části uzavřel remízový zápas 5:5 mezi Háčkem a Galaktikosem. Háčko v něm ale vedlo už 3:1 a ještě 5:4. Matador Jaroslav Matějíček starší ovšem zařídil sedm minut před koncem spravedlivou plichtu. „Toto utkání už nemělo žádný vliv na pořadí v tabulce, proto se hrála ofenzivní partie,“ prozradil obránce Galaktikosu Jiří Adamík.

Výsledky 9. kola: Lešení – Benfika 3:9 (L. Lošťák, Ivo Lošťák, St. Skalička – Pav. Uhřík 2, L. Skalička 2, Lysák 2, Slaměna, Klimek, Sušila), Lukoveček – Argentina 3:9 (Ondřej Noha 3 – Toman 3, Petlach 2, Haša 2, Struška, Zd. Luňák), Lázeňská – Mikel 4:5 (Novotný 2, Staněk, Karal – Hubáček 3, Hamáček, Borský), Poskládaní – Recal 5:3 (Machač 2, Velev 2, Novák – Malota, Kolář, Slončík), Háčko – Galaktikos 5:5 (Jos. Křenek 2, Tom. Křenek, Eder, Novosad – Jar. Matějíček starší 2, Petr Křenek, Dujka, Bednařík).