Bývalý kouč Plzně na západě Čech svůj kontrakt zatím nerozvázal, a mužstvo tak stále vedou ředitel klubu Ladislav Minář s asistentem Markem Kalivodou.

„Je to nejkrajnější varianta. Počítáme, že pan Levý svou smlouvu v Plzni ukončí dříve. Co se týká jednání o podmínkách, spějeme do finální fáze,“ pronesl Minář.

„Vše nechávám na svém právním zástupci. Bohužel žádné konkrétnější informace k tomu momentálně nemůžu podat,“ řekl Levý, jemuž končí výpovědní lhůta v Plzni 31. října. A už o den později hraje Zlín na hřišti Bohemians Praha.

Nejpravděpodobnější tak je, že ještě v následujících dvou duelech v Příbrami a s Ostravou usedne na lavičku opět ředitel Tescomy. A vadit mu to rozhodně nebude. „Trénování mě baví,“ vyznal se Minář.

Tým se navíc pod jeho taktovkou zvedl.

„Dali jsme si s Markem vnitřní cíl, aby mužstvo nebylo před reprezentační přestávkou na sestupové příčce a postoupilo v poháru,“ podotkl šéf klubu.

A to se podařilo. Po sobotním vítězství nad Plzní opustil Zlín poslední místo a v úterý vyřadil ve třetím kole Poháru ČMFS Jihlavu na penalty.

„Ale je to jenom dílčí úspěch. Teď je podstatné, abychom zvládli druhou část podzimu lépe než první,“ uvědomuje si Minář.