„Zrovna jsem dal gól v pohárovém utkání v Jihlavě, tak to asi bude fotbalista,“ vzpomínal na nejšťastnější den svého života Žůrek, který od té chvíle tráví na cestách mezi Zlínem a Ostravou více času než obvykle.

„Malý se narodil o několik týdnů dříve, takže je ještě v nemocnici v Ostravě-Porubě. Manželka Veronika tam chodí pořád, já jen když to jde. Už se nemůžeme dočkat, až budeme všichni tři doma.“

Přiznal, že se mu změnil život. „Zná to každý táta, najednou poznáte, že na světě jsou i jiné věci než fotbal, práce. Já si teď hlavně přeji, aby byl kluk zdravý a všechno dobře dopadlo,“ vyznal se.

Otcovské starosti mají i jedno pozitivum. „Když opustím zlínský stadion, na fotbal nemyslím. Je to pro mě něco nového a asi i lepšího. Ono někdy se pořád piplat ve fotbale a špatných výsledcích taky není nejlepší.“

Příčiny zlínské krize jsou podle něj vcelku jasné. „Nepovedl se nám začátek ligy a teď se to s námi táhne. Hodně nám ublížila domácí porážka s Jabloncem v prvním kole, tam vše začalo. Přitom přípravu jsme měli skvělou,“ připustil Žůrek, jehož tým prožívá vůbec hodně zvláštní období.

Mužstvo vede po odvolání kouče Josefa Mazury sportovní ředitel Ladislav Minář, v tisku se navíc spekuluje o sloučení se Slováckem.

„Náladě v kabině takové věci nikdy nepřidají, ale my se snažíme soustředit pouze na hru a své výkony. Co se týče kouče, tak ta situace je všeobecně známá,“ naráží na skutečnost, že by do Zlína měl brzy přijít Stanislav Levý.

„Údajně mu dobíhá smlouva v Plzni, proto ve Zlíně ještě není. Ale na trénincích je všechno v pohodě. Ladislav Minář trénoval ve druhé lize a byl i asistent kouče u Pavla Hoftycha. Zkušeností má hodně a připraveni jsme výborně,“ podotkl.

„O tom sloučení toho moc nevíme a informace máme jen z novin. Pro Zlín by to ale byla škoda, kdyby se tady nehrála první liga. I když se o městě mluví hlavně jako o hokejovém městě, i fotbal tu má své věrné fanoušky, kteří budou jistě za setrvání bojovat,“ poznamenal Žůrek, který věří, že jeho tým se brzy odrazí k lepším výsledkům.

„Nejlepší by bylo, kdyby to bylo už v neděli,“ připomíná souboj s Baníkem. „Pro mě to je zápas podzimu!“ říká rozhodně rychlonohý útočník, který se těší na výbornou kulisu.

„Ve Zlíně se chodí hlavně na Spartu, Slavii a Baník. To jsou tři kluby, které táhnou. Proto věřím, že bude atmosféra zase výborná,“ dodal Žůrek, který si může být jistý tím, že ho fanoušci Baníku přivítají potleskem i pokřikem „Forrest Gump“.

Aleš Uher