V béčku neskórovaly Lužkovice do sítě vedoucích Boršic, které již 18 zápasů v řadě nepoznaly hořkost porážky. Dvě velké nuly svítily i na kontě ve vzájemném zápase Žalkovic s Prakšicemi. Mlčeli rovněž kanonýři Březolup a Kněžpole.

HRACHOVEC – ŠTÍTNÁ N. VL. 1:4 (1:3)

To, co fotbalisté Hrachovce vyrobili v obraně v prvních pěti minutách, se nevidí ani na žákovské úrovni. Hrálo se sotva 40 sekund, když na pravém křídle úplně zapomněli na Kořenka, který si sólo vychutnal dloubákem – 0:1. O čtyři minuty později se situace opakovala jako přes kopírák a sám před Štěpánem střílel Zvoníček. Padající Navrátil dal střele jiný směr a míč zapadl podruhé do sítě – 0:2. Třetí šok připravila domácí obrana v 10. minutě, to ale gólman dělovku Chovančíka chytil. Ve 20. minutě ale nestačil na hlavičkujícího Kořenka, jehož dloubák doplachtil na zadní tyč – 0:3. Teprve potom zazvonil domácí budíček. Ve 28. minutě měl na kopačce tutovku Vrána, ale jeho střelu vykopli obránci z brankové čáry. Ve 31. minutě hostující obrana faulovala v pokutovém území Škabrahu a David Štěpán penaltu napálil pod břevno – 1:3. Domácí se chtěli vrátit do zápasu, ale měli i smůlu. Dělovka Škabrahy orazítkovala břevno. Druhý poločas začali domácí náporem, ale Vránova hlavička mířila jen těsně vedle. Hosté ale hráli zkušeně a čekali na své brejky. Brankář Štěpán kapituloval až v 80. minutě, kdy jej z ofsajdové pozice překonal Šenkeřík.

Branky: 32. D. Štěpán – 1. Kořenek, 5. Zvoníček, 19. Kořenek, 80. Šenkeřík. Štítná nad Vláří: Vaculík P. – Sloboda – Šuráň P. (85. Prešnajder), Kořenek, Machuča – Šuráň J., Hnaníček, Zvoníček, Chovančík – Šenkeřík (80. Struhař), Vaculík T. Hrachovec: M. Štěpán – Guráš, Sovák, Adamík, Konvičný – Mizera, Škabraha, Jež, Navrátil – Vrána, D. Štěpán.

PODKOPNÁ LHOTA – HUTISKO 3:0 (2:0)

Domácí od první minuty lídra zatlačili. Po čtvrthodině hry se nejlépe v pokutovém území orientoval Minařík a poslal Podkopnou Lhotu do vedení. Další dvě tutovky vychytal brankář Hutiska Horák. Ve 26. minutě přímý kop domácích z 30 metrů poslal do šibenice Videman a zvýšil – 2:0. Hosté si v první půli gólovou šanci nevytvořili. Po změně stran začali opět aktivně domácí a v 54. minutě pěknou akci zakončil Bořuta a rozhodl o výsledku utkání. Hosté se snažili ještě se do zápasu vrátit, ale domácí obrana fungovala výborně. Podkopná Lhota mohla ještě v závěru ze dvou brejků vedení navýšit, ale šance neproměnili. V bojovném utkání byli domácí lepší a zaslouženě vedoucí tým tabulky porazili.

Branky: Minařík, Videman, Bořuta. Rozhodčí: Mikoška – Vitásek, Bořuta, 150 diváků. Podkopná Lhota: Malaník – Psota, Videman, Staněk, Hrdlička, Holenák, Bořuta, Červenka, Minařík, Mahdák. Tkáč, Ročák, Bečica, Čunek, Srovnal, Výmola.

LUKOV – VLACHOVICE 0:0

Průběh komplikoval silný vítr, který měli v první půli v zádech hosté, kteří byli aktivnější, ale lukovská obrana tlaku odolávala. Ve 29. minutě se hosté dožadovali penalty po souboji „tělo na tělo“, ale sudího píšťalka zůstala němá. Hodně blízko měli Vlachovičtí k úspěchu ve 39. minutě po rohovém kopu a dotírání na lukovskou branku. Finální střela z malého vápna skončila těsně nad břevnem. Ve druhé půli se hra vyrovnala, ale provázela ji spousta nepřesností z obou stran. Brankáři byli téměř bez práce, protože většina akcí obou týmu skončila ještě před šestnáctkou. S centrovanými míči si pak oba gólmani bez problémů poradili. Vzrušení tak před velmi slabou diváckou návštěvou přinesly jen dva trestné kopy v podání domácích. U obou byli vlastně dva aktéři – lukovský Macík jako střelec a gólman hostů. Ten byl v obou případech úspěšnější. V 78. minutě vytěsnil střelu ze 22 metrů mimo tyče na roh, o čtyři minuty později pak dělovku ze stejné vzdálenosti vytáhl nad břevno. V samotném závěru si pak oba týmy spíše hlídaly, aby neinkasovaly a získaly alespoň bod.

Rozhodčí: Zubek, Mičkal, Holub, 100 diváků. Lukov: Jokl, Šimčík, Králík, Velikovský, M. Vítovský, J. Drábek, D. Drábek (55. Macík), Šumšal, Houšť, T. Teplý, Richtr (88. Sedláček). Vlachovice: Fojtík, Kolouch, Olejník, Hodulík, Charvát, Faldík, Váňa, Míča, Šimoník, Vavrys, Horáček D. Střídali: Horáček J., Hovězák.

V. MEZIŘÍČÍ – BRUMOV B 3:0 (0:0)

Silný vítr a letiště hlavního hřiště v meziříčském areálu přinesly nudný první poločas. Oba celky bojovaly s nepřízní počasí a nedokázaly si vypracovat byť jediný náznak brankové příležitosti. To se změnilo po oddychu v kabinách, kdy se zápas změnil v jednoznačnou záležitost domácího celku. Aspirant postupu vstřelil tři branky jako přes kopírák. Hosté nedokázali ubránit pravou stranu a v rozmezí 50. a 70. minuty šli třikrát do kolen. První průnik zrealizoval ve vedoucí branku Jan Vajgl – 1:0. Pak se krásně k tyči trefil Orság – 2:0. A dílo zkázy pro rezervu Brumova dokonal opět přesnou střelou k tyči Ondruch – 3:0. Domácí až po přestávce ovládli zápas a beze zbytku splnili roli favorita.

Branky: 50. Vajgl, 61. Orság, 70. Ondruch. Rozhodčí: Skalický – Rovenský, Zubek. Brumov B: Vypušták – Ungermann, Dekleva, Niklas, Vaněk – Šindler, Zvoníček, Staníček, Řehák D. – Trnavský, Ritter. Střídal. Šenkeřík.

NEDAŠOV – SK VIZOVICE 1:1 (1:0)

Vizovice se v Nedašově předvedly jako rychlý a technický celek, který si bod určitě zasloužil. První šanci měli domácí, kdy po přihrávce Marka Macháče slabě střílel Jiří Fojtík. Soupeř odpověděl vzápětí, ale Cahyna chybnou rozehrávku nepotrestal a mířil doprostřed branky, takže Šuráň stačil nohou zasáhnout. Po půlhodině hry se po dlouhém autu a následném propadlém míči na vápno prosadil Jiří Fojtík- 1:0. Druhou půli začali hosté přímo impozantně, když asi po 30 sekundách předvedli rychlou akci po pravé straně, následovala přihrávka do vápna, kterou nedašovský Vaněk nešťastně srazil do protipohybu gólmana 1:1. Po brance zahrozili opět hosté po hodině hry, a to přímým kopem Cahyny, brankář Šuráň míč vyboxoval. V 67. minutě měl po centru Řezníčka gól na kopačce Laciga, ale v jasné šanci minul. V 71. minutě se zase připomněl Nedašov únikem Marka Macháče, ale kapitán Kudrnáč mu míč v rozhodující chvíli odkopl na roh. V 74. minutě to byly zase Vizovice, kdo byl blíž vedení, ale Vaněk zachránil na brankové čáře. O minutu později kopal Novák Michal přímý kop a orazítkoval břevno. Největší šanci měl Nedašov po závaru v 83. minutě, ale Ondřej Macháč v čistě šanci nastřelil vlastního hráče.

Branky: 30. Jiří Fojtík – 46. vlastní. Rozhodčí: Perutka – Dokoupil, Filgas, Dokoupil. Nedašov: Šuráň – Vaněk, Novák Michal, Fojtík Josef, Fojtík Jakub – Macháč Marek, Novák Jaroslav, Novák Ladislav (62. Marek) – Macháč Ondřej, Fojtík Jiří- Novák Dominik(72. Fojtík Radim). SK Vizovice: Novotný – Dvořák, Kudrnáč, Kolařík, Lakomý – Řezníček, Polách, Lukáš, Velev (90. Studeník) – Cahyna, Laciga.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Zubří – Dol. Bečva 4:1 Jurajda, Raždík J., Frňka, Drda – Šena, Juřinka – Vidče 1:1 Šnajdr – Kramoliš.

OŘECHOV – NEDACHLEBICE 2:2 (0:2)

Hostům se povedl první poločas, kdy hned v 8. minutě vstřelili vedoucí gól Urbanem. Těsně před přestávkou zvýšil na slibných 0:2 Soviš. Domácí se ale v závěru utkání vzchopili a deset minut před koncem nejprve snížil Hruboš a v 88. minutě vyrovnal M. Žák. Utkání ovlivnil silný vítr, hosté měli tři čtvrtě zápasu více ze hry, čemuž odpovídal i výsledek.

Branky: 8. Urban, 41. Soviš – 80. Hruboš, 89. M. Žák. Rozhodčí: Toman – Janča, Prokop. Ořechov: Kuchař – Žák, Flašar, Štefka, Smějsa, Žák, Brim, Sklenka (46. Hruboš), Váňa (28. Smějsa), Kapetanovič (75. Herič), Pavlíček. Trenér: Matoušek. Vedoucí: Andrýsek. Nedachlebice: Mičuda – Krčmár, Urban, Surový, Soviš, Nožička (77. Řešetka), Šuránský, Huráb (83. Hladiš), Kaňovský, Křenek, Tureček. Trenér: Jurník. Vedoucí: Urban.

PŘÍLUKY – MLADCOVÁ 1:4 (0:2)

Ve zlínském derby se podařilo Mladcové zvítězit na horké půdě Příluk 4:1, a nevzdávají tak svoji cestu za záchranou. Hosté byli po většinu zápasu lepším mužstvem. Soupeře přehráli svojí jednoduchostí, ale taky s velkým přispěním domácího mužstva, které jim po svých chybách umožnilo skórovat. Příluky se chtěly v prvním domácím zápase chytit po předešlé prohře v Nedachlebicích a naplno bodovat, ale to se jim bohužel nepodařilo a ještě k tomu jim soupeř nastřílel čtyři góly.

Branky: Machalíček – Luňák, Pindryč, Korch, Zbořil. Rozhodčí: Holub – Žniva, Kypr. Příluky: Dubec, Dederle, Zedníček K., Machalíček, Polanský, Strachoň, Zedníček D., Vlček, Čelůstka, Frolek, Kolínek. Střídali: Ondroušek, Krumpolc. Mladcová: Hrnčiřík – Hruška, Lukovský, Struška, Wals, Slováček, Luňák, Pindryč, Vaněk, Korch, Koiš. Střídali: Dlabač, Toman, Zbořil, Černý.

BORŠICE – LUŽKOVICE 3:0 (0:0)

V prvním poločase nebyla rozdílná postavení v tabulce tolik znát, protože se hosté velmi disciplinovaně bránili. Šancí na vstřelení branky na obou stranách bylo poskromnu. Proto fotbalisté odcházeli do kabin za bezbrankového stavu. Do druhého poločasu vběhli domácí s větším náporem a častěji se podařilo dostat soupeře pod tlak. Výsledkem bylo parádní zakončení hlavičkou Petra Dufka v 50. minutě – 1:0. O dvě minuty později z rohového kopu Filip Brzica zvýšil vedení Boršic. Zaskočený a nervózní soupeř se po chvíli otřepal a podnikl několik rychlých protiútoků. Ale i domácí odpovídali rychlými brejky a v jednom z nich se probudil i kanonýr I. A třídy Martin Dufek a čtvrt hodiny před koncem dal konečnou podobu skóre. Vyznamenal se i dobře chytající brankař Vala, který svými zákroky nedovolil domácím zvýraznit vítězství.

Branky: 50. P. Dufek, 52. Brzica, 74. M. Dufek. Rozhodčí: Vlašic Jiří, 180 diváků. Boršice: Remeš – Vojtěšek, Hikl, Zach, Petřek, Brzica, Hromada, Konrád, Dufek M., Kuzma, Činčala. Střídali: Dufek P., Zámečník, Vlček. Trenér: Šimeček Pavel. Lužkovice: Vala – Machalíček, Čala, Ždanov, Ronza, Šimera, Polepil, Holý Albert, Langer, Škrabal. Střídali: Krajíček, Gajdošík. Trenér: Novotný Jaroslav.

ŽALKOVICE – PRAKŠICE 0:0

Žalkovice si v prvním poločase vypracovaly mnoho brankových příležitostí, ale zakončení bylo největší slabinou domácích. Ve druhém poločase domácí pokračovali ve snaze vstřelit branku, ale koncovka byla žalostná. Domácím byl ve druhém poločase za dvě žluté karty vyloučen Samsonek a po chvíli i hostující Chaloupka. Špatnou koncovkou se Žalkovičtí připravili o zisk všech tří bodů.

Rozhodčí: Havránek, Schmid, Tkadlec, ČK: Samsonek – Chaloupka, 120 diváků. Žalkovice: Marášek – Matulík, Josefík, Zálešák, Babušík (46. Chaloupka), Němeček, Dynka, Sychra, Ondra, Vráblík (85. Čech), Přecechtěl. Prakšice: Jemelka – Sanislo (82. Sova), Petřík Vyplel, Dicua (46. Panáček), Jankola, Samsonek, Tabara, Sedlář, Horák (69. Janečka), Kuba. Trenér: Ditrich. Vedoucí mužstva: Bajgar.

BŘEZOLUPY – 1. FC SLOVÁCKO C 0:2 (0:1)

„Béčko“ Slovácka mělo volno, proto si zahrálo proti Březolupům. Utkání bylo vyrovnané až do 28. minuty, kdy se střelecky prosadil Sasín. Od tohoto momentu převzali taktovku hosté a začali soupeře přehrávat. V 66. minutě přidal druhý gól hostí Paška. Domácí se do šance dostali až v závěru, kdy se Stašek z malého vápna neprosadil, i proto hosté čisté konto udrželi.

Branky: 28. Sasín, 66. Paška. Rozhodčí: Kozubík – Malota, Konečný P. Březolupy: Doušek – Sklenář, Procházka, Vycudilík, Jevický, Pavlík, Drga, Zelík, Michálek, Soška, Hrbáček. Střídali. Stašek, Johaník, Mikel. 1. FC Slovácko C: Chvojka, Perutka, Martinec, Juřenčák, Paška l., Blažek, Sasín, Borusík, Chytil, Kleiber, Hesek. Paška O., Zemánek.

KVASICE – KNĚŽPOLE 3:0 (2:0)

Utkání mělo dynamický průběh, výkony obou celků byly vyrovnané. Domácí byli důraznější, což se projevilo ve skóre, kdy po průniku a následném centru v 6. minutě udeřil Prešnajder. Ve 26. minutě z pokutového kopu po faulu hostů zvýšil Lepša na 2:0. Po hodině hry opět po průniku vstřelil gól Prešnajder a dal konečnou podobu výsledku. Podle názoru realizačního týmu Kněžpole ale došlo k hrubému ovlivnění zápasu sudími. „První branku jsme obdrželi z ofsajdového postavení, druhou z přísně nařízené penalty za zákrok, který byl následně domácím v podobné situaci vyhodnocen jako regulérní. Při dosažení kontaktního gólu na 2:1 nám byl pro změnu odmáván ofsajd. Navíc v 55. minutě byl podle nás přehlédnutý zákrok domácího hráče na červenou kartu,“ zlobil se manažer Kněžpole Radomil Běleš.

Branky: Prešnajdr 2, Lepša. Rozhodčí: Novák – Olša, Zicháček, 150 diváků. Kvasice: Vymazal – Droběna, Večerka, Krejčiřík, Prešnajder, Otýpka, Močička, Lepša, Foltýn, Potočný, Koplík. Střídali: Reiskup, Hora, Ambruz, Hložek, Štěpaník. Kněžpole: Křivánek – Chlachula, Uhlíř, Hýža, Bělaška, Fišer, Šustr, Bihári, Haša, Hlahůlek, Kozelek. Střídali: Hančík, Válek, Svízela, Lapčík.