Spartak natáhl sérii svojí neporazitelnosti už na sedm utkání. „Jsme rádi za zisk tří bodů, i když se naše vítězství nerodilo lehce. Herní projev nebyl takový jako v minulých zápasech, nicméně výhra byla naprosto zasloužená,“ mínil trenér Hulína Petr Zapletal.

Jeho družina nastoupila bez zraněného Paciorka a v útoku s dvojicí Třasoň, Volek. Prvně jmenovaný otevřel skóre dvě minuty před přestávkou. Stejný hráč krátce po obrátce nastřelil tyč. Na druhé straně zlikvidoval Kupka šanci Horta. Pojistku přidal Stržínek z přímého kopu a třetí gól průměrného utkání zaznamenal v poslední minutě hlavou Volek.

Branka v závěrečných vteřinách padla i v zápase Viktorie Otrokovice s Líšní. Druhý celek soutěže tím potvrdil své vítězství 2:0. „Výsledek vůbec neodpovídá průběhu hry. Přestože jsme soupeře drželi na uzdě a nepustili jej do žádné vyložené šance, dvakrát jsme inkasovali,“ stýskal si otrokovický trenér Jaroslav Matějíček.

Viktoria doplatila na nedostatek útočníků. Czucz vyfasoval za předchozí vyloučení stop na tři duely a Čermák se zranil na tréninku den před utkáním. „Nenašel se nikdo, kdo by dokázal zúročit naše šance,“ konstatoval smutně Matějíček. Jeho soubor tak po třech výhrách v řadě dvakrát podlehl a v tabulce se propadl na desátou příčku.

Mnohem hůře na tom jsou ale Napajedla. V sobotu doma prohrála s prvními Šardicemi 0:3 a na předposlední pozici mají jen o dva body více než Mohelnice. Napajedla držela krok s favoritem první poločas, jenže po brance ve druhé minutě druhé půlky se už na odpor nezmohla.

„Šardice byly lepším týmem a tři body si zasloužily. Byl to nejkvalitnější soupeř, se kterým jsme se na podzim střetli,“ podotkl kouč poražených Bohuslav Elšík.

JAK NASTOUPILI

Hulín: Kupka – Dunda, Stržínek, Zlámal, Číhal (46. Koutný) – Mršťák, Ševela (84. Kadlec), Dvořáček, Laciga – Třasoň (90. Kříž), Volek. Trenér: Petr Zapletal.

V. Otrokovice: Křížek – Gerych, Kraváček, Zálešák, Vrága (80. Maňák) – Valášek, Mikulčík, Jordánek, Dujka – Krhut, Večeřa (73. Novák). Trenér: Jaroslav Matějíček.

Napajedla: Krajča – F. Dvořáček, Zavadil, Zatloukal, R. Huťka – Plachý (69. Říha), Kameník, M. Huťka, Sklenář, J. Samsonek – Nguyen (41. Němec). Trenér: Bohuslav Elšík.

Petr Fojtík, Libor Kopčil