První zápasy přípravného klání svedly dohromady papírové favority se soupeři z nižších soutěží. Újezd na úvod čekalo derby proti Vysokému Poli, jenž využilo domluvenou a povolenou "klauzuli" v pravidlech a svůj tým posílilo o Jana Kořenka z Luhačovic a Fojtů ze Slavičína.

Samotný zápas probíhal na perfektním trávníku ve Vysokém Poli a ani pošmourné počasí nezabránilo fanouškům, aby si našli do Pole cestu a nakonec viděli osm branek. Hostující Újezd i přes oboustrannou počáteční nervozitu a nepřesnosti, tak vstoupil do utkání lépe, jeho hráči byli aktivnější a vytvářeli si územní převahu i šance ke vstřelení branek.

Skóre zápasu tak po pěkné akci z pravého křídla otevřel nejzkušenější hráč na hřišti Petr Belžík a z hranice penaltového puntíku po centru pod sebe prostřelil domácího brankáře poprvé. Střelec úvodní branky si ale vybral v zápase i pohár hořkosti, když krátce poté musel pro zranění kolena ze zápasu odstoupit. Újezdské hráče vedoucí branka nakopla, zpřesnili hru a do poločasu navýšili vedení opět po hezkých akcích na tři nula. Nejprve se trefil Petr Maňas a na konci prvního poločasu i kapitán Tomáš Bělaška.

Začátek druhé půle hosté pojali v duchu, že je asi zápas rozhodnutý a svojí laxností si koledovali o branku a ta samozřejmě i přišla. Po jednoduché spolupráci bratrů Kořenků se trefil ten starší Jan a chladnokrevně snížil na 1:3. Hráči Újezdu se naštěstí pro ně brzy po inkasované brance z letargie probrali a Přemek Vaculín zvýšil opět na rozdíl tří branek.

Po této brance se do sestavy hostů dostali i dorostenci z lavičky a jeden z nich Filip Hovořák po perfektním centru z levé strany prosadil na pravé zadní tyčce a domácího brankáře překonal popáté. Z pohledu hostů jejich střelecký účet uzavřel velmi dobře hrající Josef Struška, který dvanáct minut před koncem zvýšil na 1:6.

Poslední slovo v zápase měli domácí hráči, když se v 85 minutě po "hrozné" hrubce hostující obrany na půlící čáře hnal na Milana Bodláka mladší z bratrů Kořenků Matěj a svůj nájezd s přehledem proměnil.

Do konce zápasu už další branky nepadly. Ovšem i tak si diváci přišli na své, když viděli docela zajímavé utkání, ve kterém Újezd splnil roli favorita a zaslouženě vyhrál. V zápase bylo k vidění plno branek, šancí a u některých hráčů i velmi dobré individuální výkony.

„Oběma týmům pak patří poděkování za fér odehrané utkání, kdy ke kvalitě svými výkony přispěla i jistě a dobře pískající a mávající trojice mladých delegovaných rozhodčích,“ uvedl trenér vítězného týmu Ivan Pecha

Podobně zajímavý byl také duel v Drnovicích, kam přijelo Slopné.

„Po vyrovnaném a opatrném začátku s obou stran soupeřů se ve druhé polovině prvního poločasu domácí fotbalisté dopustili dvou zásadních taktických chyb, které nakonec rozhodli celý zápas. První se stala ve třicáté minutě utkání, kdy si za dva po sobě nedovolené zákroky nechal udělit červenou kartu drnovický záložník Michal Machů. Druhá situace pak nastala ve 45. minutě, kdy po zbytečné chybě obránců před domácí brankou Drnovice inkasovaly rozdílový gól na 0:2. Po poločase pak hostující oddíl Slopného nepřipustil žádnou možnost zdramatizování zápasu a bezchybnou taktickou a kontrolovanou hrou dovedli zápas k jasnému vítězství 3:8,“ uvedl vedoucí domácího mužstva Tomáš Zicha.

Liga4, 1. kolo 

Vysoké Pole - Újezd 2:6 (0:3)

Branky: 53. Jan Kořenek, 89. Matěj Kořenek - 15. Belžík, 32. Maňas, 45. Bělaška, 67. Hovořák, 74. Vaculín, 80. Struška

Diváci: 150

Vysoké Pole: Doruška - Mana, Slovák, Trčka, Sucháček, Naňák, Tománek, Vlček, Golecký, Fojtů, S. Machů, V. Machů, T. Machů, R. Machů, J. Kořenek, M. Kořenek.

Újezd: Bodlák - Maňas, Častula, Bělaška, Belžík, Hrnčiřík, Škrabola, Hlavička, Vaculín, Martinek, Struška, Kráčalík, Fiodor, Máčalík, Hovořák, Velecký.

Drnovice - Slopné 3:8 (0:2)

Branky: Kostka, Fojtů, Chovanec – Šůstek 3, Martin Váňa 2, Žáček 2, O. Struška vlastní

Diváci: 105

Drnovice: M. Struška - Chovanec, Kostka, O. Struška, B. Honek, V. Honek, La. Dorničák, Lu. Dorničák, J. Machů, M. Machů, T. Vlček, Vlček.

Slopné: Šlapal - Studeník, Martinus, Bartoš, Kolařík, Šůstek, Valenta, Hulín, Frolo, Žáček, Kozubík, M. Váňa, J. Váňa, Ši. Švach, Št. Švach.

Zápasy 2. kola (neděle 7. června v 17.00): Újezd – Slopné, Vysoké Pole – Drnovice.