„Loučení bylo emotivní z obou stran. Na závěrečné padlo několik panáků slivovice. Strávili jsme spolu dva roky života. S většinou týmu jsem vycházel dobře. Divize není profesionální soutěž, vše je postavené na lidských vztazích a vazbách, což je ve Viktorce v pořádku," děkuje týmu za spolupráci Marek Sedlák, profesí učitel biologie a tělocviku na gymnáziu v Kroměříži.

„A ti kluci, kteří pode mnou nedostávali tolik prostoru, mají možnost se dostat na novou fotbalovou vlnu. Rád se budu do Otrokovic vracet, budu se jezdit dívat na fotbal. Do budoucna se nebráním ani spolupráci," nevyloučil Sedlák, který končí z rodinných i pracovních důvodů.

Vedení klubu již jedná s možnými adepty na uvolněný post. „Ale máme dostatek času. Nespěcháme na to," tvrdí šéf klubu Jan Ševčík.

Třetí místo je o to cennější, že jej Viktoria uhrála po odchodech Tomáše Dujky a Romana Dobeše bez pomoci fotbalistů s ligovými zkušenostmi. „Viděl jsem to jako problém a usiloval jsem o to, aby se nějaký zkušený hráč u nás objevil," přiznal Sedlák.

Rolí lídrů se tak ujali jiní.

„Třeba Martin Bělaška, Jirka Kovařík, Marek Vavruša a David Juřík. Post lídra jsme neměli v jedné osobě. Rozdělili si ji a fungovalo to. Lídrem sice nemůže být každý, ale tito hráči se dostávají do věku, kdy tuto roli mohou plnit. I mentálně jsou na tom tak, že se o ně mladší hráči mohou opřít," pochvaluje si Sedlák přístup opor.

Přitom Viktoria přesně před rokem po nevydařeném podzimu bojovala o záchranu. Jenže na jaře už byla Viktorie třetí nejlepší tým a bez problémů se zachránila.

„Hráli pod velkým psychickým tlakem. Ale právě na závěr podzimu se to zlomilo. Od první poloviny října jsme neprohráli zápas. Kluci věřili, že to, co společně děláme, funguje. Že i zimní příprava a dřina měly nějaký smysl. Táhli za jeden provaz a přineslo to spoustu energie do jarní části a následně i úspěšného podzimu," vysvětluje trenérský stratég.

Spolehnout se mohl také na střelce Silného, Vavrušu či Šuranského. S 29 brankami je Viktoria čtvrtý nejproduktivnější tým soutěže.

„Pro ně pracuje zbytek týmu. Pak se dostávají do zakončení. Ale je potřeba vidět, i kolik jsme odehráli zápasů s nulou inkasovaných branek. A když jsme si ve většině zápasů šance vytvořili a proměnili je. Pak se hraje lépe," odkázal Sedlák i na defenzivu, kdy jeho tým inkasoval pouze 19 branek a zároveň z pěti zápasů odešli s čistým kontem.

Podle Sedláka prospěl týmu návrat do divize D. Loňskou sezonu totiž Viktoria odehrála ve valašsko-slezské skupině E, kde nastupovali i proti rezervám ligových celků Karviné, Opavy či Slavičínu (farma Zlína) či Lískovci (farma Frýdku -Místku).

„Z mého pohledu je soutěž objektivnější, než byla vloni divize E," myslí si Sedlák, který po každém kole byl obětí brankáře Juříka, který každé úterý vybíral poplatky do týmové pokladny za článek v Deníku.

„Ale za tento rozhovor už ode mě kluci neuvidí ani korunu," vzkázal se smíchem Marek Sedlák do otrokovické kabiny.