Střetnutí se mělo původně hrát v sobotu, kvůli urychlení rekonstrukce plochy byl ale termín posunutý o dva dny. Zlín tak včetně Poháru ČMFS odehraje čtvrtý duel během 12 dnů.

„Je lepší, když máme pravidelný zápasový rytmus. Hráči jsou ale trénovaní a měli by to zvládnout. Stejně je na tom i Žižkov, který hrál taky v neděli,“ pronesl kouč Tescomy Ladislav Minář.

V tabulce jsou na tom ale soupeři rozdílně. Zatímco Tescoma je po první podzimní venkovní výhře nad béčkem Sparty druhá, Viktoria se po dvou nezdarech propadla na devátou příčku.

Pražanům se navíc ve Zlíně v poslední době nedaří a ve třech předchozích duelech na Letné dvakrát podlehli a nedali přitom ani jeden gól.

„Velkou váhu tomu nepřikládám. Čas Žižkova ještě přijde,“ tuší Minář, který bude proti poslednímu střetnutí postrádat zraněného levého záložníka Lukaštíka.

Minářovi svěřenci jsou v popředí tabulky především díky stoprocentní domácí bilanci. Na Letné letos ještě neprohráli a navíc sedmkrát v řadě zvítězili. Ve druhé lize postupně porazili Čáslav, Jihlavu a Karvinou.

Po Žižkovu se ale fotbalisté Tescomy na zbytek podzimu přesunou do Kunovic, kde v pátečních odpoledních časech přivítají Vlašim, Vítkovice, Duklu Praha a Hradec Králové.

„Nebude to pro nás lehké. Věříme ale, že nás tento handicap vnitřně stmelí,“ přeje si Ladislav Valášek, předseda představenstva FC Tescoma.

Trávník na Letné rozkrájí

Jeho funkcionáři připravili na čtvrteční večer slavnostní loučení s původním trávníkem.

Bezprostředně po duelu vyjedou za umělého osvětlení na plochu těžké stroje a z pažitu budou vykrojeny čtyři kousky.

Jeden obdrží zástupci majitele zlínského klubu firmy Lukrom, druhý kapitán staré gardy Petr Klhůfek, třetí současný kapitán druholigového mužstva Ivo Zbožínek a čtvrtý díl získá mládežnické centrum v areálu Vlastislava Marečka na Vršavě.

„Já žádný nechci. Stačí mi, když vyhrajeme,“ dodal s úsměvem Ladislav Minář.

Tescoma Zlín - Žižkov, čtvrtek 17 hod

Předpokládaná sestava Zlína: Kořínek – Malcharek, Kroča, Zbožínek, Jelínek – Šmahaj, Görner, Vozábal, Novák – Žůrek, Kroupa.