„Zatím je to mé přání a uvidíme, jak to zvládneme. Pokud přijdou vytipované posily a zkonsolidujeme kádr, v příští sezoně máme na střed tabulky,“ myslí si zkušený kouč.

Ovšem čeká jej pořádná šichta. V nejhorším případě se může rozloučit až s pěti hráči základní jedenáctky. Navíc tři z nich na jaře tvořili osu obrany. Citelná bude především absence stopera Petra Machaly. „S fotbalem končí úplně. Je po operaci ramene a má své roky. Odchází i další obránce Radek Machů a stále není vyřešena budoucnost záložníka Petra Kadlece. Je pracovně vytížen, takže jeho působení je ve hvězdách,“ spočítal ztráty Malota.

Horák míří zpět do Bystřice

Navíc do Bystřice pod Hostýnem se z hostování vrací krajní zadák nebo záložník Tomáš Horák.

„Chtěl by ale zkusit štěstí v kempu v týmu nižší zahraniční soutěže. Rád bych jej udržel, ale na druhou stranu mu nebudu bránit,“ uznal Malota, , který však věří, že by se jeho svěřenec za hranicemi neztratil, přestože skok a nároky na něj bude mnohem vyšší. „Výkonnost roste se sílou mužstva. Stále je mladý a perspektivní, a pokud na sobě bude dál pracovat, nevidím důvod, proč by se v nižší soutěži neprosadil,“ je přesvědčen trenér.

„V Loukách se mi líbilo, ale pokud budu mít šanci jít ven, dostanu příležitost a budu na soutěž mít, tak chci jít po fotbalové stránce co nejvýš,“ klade si za cíl Horák.

Malou tragédií by byl pro Louky odchod 13gólového kanonýra Tomáše Maloty. O syna kouče byl eminentní zájem i v krajském i okresním přeboru. Lanařil jej tým i z Rakouska. „Ale pracovní vytížení v Olomouci mu odchod nedovolí. Nedokázal by stíhat tréninky čtyřikrát v týdnu. Zájem jsme zaznamenali i z okresního přeboru, ale nakonec se rozhodl zůstat ještě sezonu v Loukách,“ oddechl si Malota starší.

Samotný útočník podle všeho zcela rozhodnutý ještě není. „Vedení Louk však musí splnit jeden požadavek. Posílit tým o čtyři hráče, protože nechci opět trénovat pouze v šesti lidech nebo odchytat zápas v bráně. To nejde. Uvidíme během následujícího týdne, jak to dopadne. Ale mojí prioritou je zůstat z pracovních důvodů v Loukách,“ tvrdí Tomáš Malota.

Ofenzivní posily

Po citelných ztrátách má trenér v hledáčku i vytipované především ofenzivně laděné posily. „Chceme dotáhnout přestup, nebo hostování jednoho útočníka a záložníka, protože nám zakončení dělá velké problémy a na góly jsme ve spoustě zápasů dojeli,“ vysvětluje kouč.

I kvůli slabé produktivitě se uplynulý ročník nepovedl podle představ. „Byl neúspěšný. Od sezony jsme chtěli víc, nejlépe střed tabulky. Ale vyskytly se aspekty, které nám to nedovolily. Ztratili jsme útočníka Lacigu, který nám moc chyběl. Přestože jej v jarní části zastoupil Tomáš Malota a vzal zodpovědnost v klíčovém zápase s Rusavou na sebe, když vstřelil hattrick, nebylo to úplně ono. Jako plus však vidím stěžejní zápasy, které jsme zvládli,“ ohlíží se za sezonou Ivo Malota, jenž přípravu se svými svěřenci zahájil minulý pátek. Trénovat budou třikrát týdně. V plánu mají i tři přípravné zápasy s Mladcovou, Tečovicemi a třetí klub se na generálku před začátkem soutěže ještě hledá.