„Viděl jsem situaci i ze záznamu a musel bych být kouzelník, abych z toho dal gól. Možná jsem jen balon mohl přihrát pod sebe, ale v té rychlosti je to složité," líčil devětadvacetiletý zlínský odchovanec.

Dle jeho slov bylo spíše škoda, že se branku nepodařilo vstřelit Davidu Štípkovi. Akce záložníka předcházela jeho dohrávce.

„Obešel i brankáře a zakončoval míč do brány. To měl být gól," mrzelo Pazderu.

Nebyl a později se to ukázalo jako rozhodující moment utkání. V 52. minutě se totiž trefil útočník Potočný, kterému tyč naopak pomohla ve skórování.

„Byl to zápas o prvním gólu. Kdybychom jej před přestávkou dali my, byla by to voda na náš mlýn. Zvládáme ten stav, kdy vedeme o branku a hrajeme venku," poznamenal pravý bek.

To, že ševci v 10. kole poprvé v sezoně prohrají, pak definitivně zpečetila 73. minuta, kdy na 2:0 zvýšil forvard David Vaněček. Mimochodem, byl střídajícím hráčem za autora úvodní branky.

„Ten druhý gól byl hřebíčkem do naší rakve. Za stavu 0:1 jsme ještě měli nějaké šance na vyrovnání," prohodil Pazdera.

Nutno ještě poznamenat, že inkasované branky tentokrát Zlínští obdrželi po hrubých individuálních chybách. Před prvním gólem Diop ztratil míč u pomezní čáry, druhý naservíroval Vaněčkovi na zlatém podnose chybnou přihrávkou Matejov.

„Trenér ani nemusí nikomu moc nic říkat. Kdo se podílel na těch brankách, má sebereflexi. Podíváme se nejen na ně, ale i na celé utkání. Teď prostě chyby potkaly nás a když v pátek s Bohemkou půjdeme pevně za vítězstvím, tak věřím, že se nám to zase vrátí," reagoval zkušený fotbalista na dotaz, zda kouč Páník vyčítal individuální pochybení.

I přes porážku ale ševci zvládli první třetinu soutěže naprosto úžasně. Hřeje je 21 bodů a třetí pozice v tabulce. Pokračovat v soutěži budou v pátek od 20.15 hodin s Bohemians 1905.

„Doma chceme získat tři body a v horních patrech se držet co nejdéle to půjde," uzavřel Lukáš Pazdera.