O pět minut později se stal hrdinou, když vstřelil vítězný gól v prvním jarním zápase zlínských fotbalistů ve FNL.

„Je to krásný, otočili jsme výsledek. Dostali jsme gól v první minutě, což bylo něco strašného. Jsem rád, že nás to nepoložilo. Kluci makali a nakonec máme všechny body, což je super," řekl po utkání usměvavý muž, který zařídil Fastavu vítězství.

Jak se vám dívalo z lavičky na herní projev mužstva v prvním poločase?

Než jsem si sedl tak to bylo 0:1. To pěkné nebylo. Z naší strany to bylo takové krkolomné. Měli jsme šanci na vyrovnání, ale gólman hosty zachránil.

Nakonec jste byl u všeho podstatného…

Bylo to hodně podobné jako při generálce. To jsem byl faulován a šel kopat penaltu už po dvaceti vteřinách. Teď to bylo po několika minutách pobytu na hřišti, ale jinak jsem byl faulován téměř na stejném místě a penaltu jsem kopal na stejnou branku.

Jak jste viděl penaltový faul?

Chtěl jsem si míč píchnout daleko kolem gólmana, protože nic jiného s tím nešlo udělat. Rukama mě v pádu brnknul o nohy. Čekal jsem, že gólman bude vyloučen, ale rozhodčí říkal, že jsem šel hodně do strany a že by to gól asi nebyl.

Opět jste šel na penaltu hodně nabuzený?

Den před zápasem jsme kopali na tréninku penalty. Já, Poznar a Benčík. Každý jsme ze dvou jednu nedali a každého to stálo pětistovku do kasy. Když jsem viděl, že po faulu je míč u mě, tak už jsem ho nikomu nedal. Hodně mě znervózňovali hráči hostů, kteří za mnou pořád chodili a říkali, že ji nedám. Snažil jsem, je nevnímat.

Poprvé v sezoně jste dokázali otočit nepříznivý vývoj utkání…

Je to teprve první vítězství. Jak říkal trenér, musíme jich urvat alespoň šest. Udělali jsme první krůček, ale ještě je všechno před námi.

V poslední půlhodině jste Most přehrávali. Zdá se, že jste fyzicky opravdu skvěle připravení…

Jsme trénovaní tak, abychom zvládali zápasy po celých devadesát minut. Na podzim jsme stačili jenom hodinu. Je vidět, že náročná příprava se projevuje na naší fyzičce.

Nakolik vás povzbudí dnešní výsledek a hlavně jakým způsobem jste ho dosáhli?

Zase se nám bude celý týden trénovat lépe, protože kdybychom tento zápas prohráli, tak bychom byli zase v nějaké křeči. Výhru už ale musíme hodit za hlavu. Zvládnout musíme další nejbližší zápasy s Frýdkem-Místkem a Vltavínem. V prvních kolech prostě musíme sbírat body.