„Zkušenosti nám mohou pomoct. Připouštět si sestup můžeme, ale nechceme," vzkazuje odhodlaně hrající šéf klubu Tomáš Brázda.

Lukov doplatil na nevydařený začátek, kdy bral v úvodních devíti zápasech pouze dva body za remízy. Od výhry 4:1 s Kostelcem u Holešova však nasbírali 10 bodů a zvládli i přestřelku 5:4 s Roštěním či obrat o body lídra tabulky z Jaroslavic.

„Je dobré, že jsme se vůbec na tyto body dotáhli. Podzim byl špatný, přesto jsme nějaké body posbírali. Je to pro nás pozitivní náboj do jara. Se dvěma body bychom byli někde jinde a přemýšlelo by se jinak," ví Brázda.

Lukov nastřílel celkem 23 branek, v posledních pěti kolech pak rovných 14 gólů. „Už i předtím jsme si šance vytvořili, ale na góly jsme se nadřeli. Doplnili jsme tým mladými kluky a začalo se bojovat a hlavně padat. To je hlavně o hlavě. Když dáte dva góly, hned si víc věříte," potvrzuje středověké nejen fotbalové zákony.

Ačkoliv je jeho tým se 12 body srovnaný s Příluky a Admirou Hulín a o záchranu se musí porvat, rozhodně neřekl poslední slovo.

„Začali jsme trénovat v hojném počtu, navíc začali chodit i mladí kluci. Plán je velký, musíme do toho vletět. Cítím, že odhodlání v nás je a chceme se s tím poprat," varuje hrající předseda, který na podzim přispěl třemi góly.