,,Týmu věřím, udržíme se. Sestup si nikdo nepřipouští, ale všichni si uvědomují vážnost situace," zdůraznil osmadvacetiletý fotbalista, který si bude na začátku jara odpykávat sedmizápasový trest. Tím ho potrestala disciplinární komise za faul loktem do hlavy ústeckého Michala Zemana v závěrečném podzimním kole.

„Novináře ta kauza pořád zajímá, ale o takovou popularitu nestojím. Musím na to pořád myslet. Dokud mi trest disciplinární komise nezmírní, tak na to myslet budu," přiznal Malcharek.

Fakt, že ho trenér Pulpit nejméně v prvních čtyřech kolech nebude moct použít, ovlivnil i Malcharkovu zimní přípravu. Neměl takové vytížení v prvním týmu, na jaké byl zvyklý.

„Šanci dostávali především ti, kteří mohou hrát. Já jsem v prvním mužstvu většinou jen zaskakoval nebo jsem hrál za rezervu. Jinak proběhla příprava standardně," řekl Pavel Malcharek.

Zákrok, jakým Malcharek fauloval Zemana, ještě v kariéře nezažil a negativní zkušenost zřejmě částečně ovlivní i jeho herní projev.

„Myslím si, že mě taková věc ovlivnila. Pořád na ni myslím a vypadá to, že do takových extrémních soubojů už nepůjdu," zdůraznil zlínský útočník.

Klub bude po polovině trestu, tedy po čtyřech kolech, žádat o prominutí jeho zbytku. Pavel Malcharek je optimista.

„Doufám, že žádost vyřídí disciplinární komise kladně, protože ve všech případech, kdy se řešil podobný zákrok, odpustili potrestanému hráči zbytek trestu. Nebo minimálně dva zápasy. Předpokládám, že by měla disciplinární komise postupovat stejně, ať je to v I., nebo II. lize. Pořád je to totiž profesionální fotbal.

Pokud bude Pavel Malcharek k dispozici už na páté jarní kolo, nemá strach, že by nedostal šanci, i když se bude jeho spoluhráčům dařit.

„Své místo si vybojuji na hřišti. Věřím, že si všichni v kabině uvědomí, o co na jaře hrajeme a tak k tomu taky přistoupí. Musíme být na hřišti jako jeden kolektiv a všichni musíme táhnout za jeden provaz," dodal Malcharek.