Malcharek znovu Zlín zachránil, spokojený ale nebyl

Zlín - Už to vypadalo, že ševci i třetí venkovní výjezd jara ukončí porážkou 1:2 s tím, že jejich jediným střelcem bude znovu Lukáš Železník.

6.4.2013

Pavel Malcharek.Foto: pro DENÍK/Dalibor Michalčík

Ve Vlašimi však na nejlepšího druholigového kanonýra dokázal navázat ve zlínském dresu také Pavel Malcharek, který pro hostující fotbalisty zajistil bod za konečnou remízu 2:2.

Poprvé na jaře jste venku bodovali, spokojenost?
Nevím. Mám z toho smíšené pocity. První poločas jsme odehráli fantasticky, ve druhé půli jsme ale soupeři dovolili výsledek otočit. Nedotáhli jsme to. Remíza je asi spravedlivá.

Vy sám jste mohl skórovat již na konci úvodní dvacetiminutovky. Co se stalo?
Byla to velká šance. Dostal jsme pěknou přihrávku do vápna, zasekl jsem si míč na levou nohu, bohužel od obránce se odrazil balon do tyče a pak na brankovou čáru, kde jej brankář kryl

Vyvíjel by se zápas jinak?
Nevím, možná. My jsme totiž nakonec gól z penalty přece jen dali. Náš problém spíš přišel na začátku druhého poločasu, kdy začala hrát Vlašim aktivněji a dvěma góly výsledek otočila.

Věřil jste, že do třetice venkovní porážku 1:2 odvrátíte?'
Zbývalo ještě dostatek času, takže ano. Do té doby jsme sice byli pod tlakem, ale cítili jsme, že minimálně na bod máme. Naštěstí jsme krátce po druhé inkasované brance srovnali, čímž jsme se vrátili zpět do zápasu.

Přitom nešlo o žádnou velkou šanci. Jak byste svůj gól popsal?
Na malém vápně jsem si našel odražený míč, šel jsem do hlavičkového souboje a podařilo se mi balon dotlačit do sítě.

Jste se svým gólovým přínosem pro mužstvo v posledních dvou zápasech spokojený?
Nejsem. Dnes jsem měl dát o jeden gól víc. Osobně chci být mužstvu prospěšný spíš důrazem v osobních soubojích a uhranými balony. Góly jsou jenom něčím navíc, i když útočníci se hodnotí hlavně podle nich. Já však žádné statistiky ani rekordy nehoním.

S Táborskem i ve Vlašimi jste prohrávali, v obou případech jste nakonec body získali. Ukázalo mužstvo sílou?
Řekl bych, že ano. Doma jsme vyhráli, teď jsme vydřeli alespoň remízu. To je pozitivní. Ještě však potřebujeme zvládnout páteční domácí zápas proti silnému Varnsdorfu. Pokud ale budeme bojovat tak jako v posledních dvou zápasech, nemám strach.

Autor: Robert Štach

6.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Hokejisté Aukro Berani Zlín (v modrém) v nedělním 13. kole doma vyzvali plzeňské indiány.

V neděli na hokejové Berany v 15 hodin, pak na Fastav. A za polovinu!

Policejní odstřelovači v akci

Státní veterinární správa (SVS) s Ministerstvem zemědělství (MZe) dnes v Holešově proškolila na dvě desítky policejních odstřelovačů o problematice afrického moru prasat.

Kdo bude stotisícím divákem Městského divadla ve Zlíně?

Stotisícího diváka 72. sezony očekává v pátek Městské divadlo Zlín.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.