Mužstvo jste po podzimu dovedl na první místo tabulky, přesto vedení klubu vážné zvažuje vaše odvolání. Co na to říkáte?

Ta informace se zakládá na pravdě, tak to beru, jak toje.

Je to pro vás nečekané překvapení?

Řeknu to tak. Jsem zvyklý dělat fotbal způsobem, že pravda je na hřišti. Takže málokterý trenér by očekával, že jej budou odvolávat, když je mužstvo první a hraje jeden znejlepších fotbalů vsoutěži.“

Bavil se svámi vůbec někdo zvedení a jestli ano, jaké uvedli důvody pro vaše odvolání?

Vedení klubu, tedy hlavně dvojice paní Mrázková a pan Pojezný si představují více týmového hráče.“

Jak to chápete?

Musím se přiznat, že vůbec nevím, jaká je jejich představa týmovéhohráče.

Přihodilo se něco, co by vnich mohlo vyvolat pocit, že nejste týmovýhráč?

Nevím. Je to asi hodně otom, že já jdu tvrdě za cílem, který před nás vedení postavilo– tedy přivést mužstvo do první ligy. Já dělám všechno pro to, abychom uspěli. Samozřejmě to dělám podle svých metod a je možné, že to tak někomu nevyhovuje a představuje si tojinak.

Je problém vtom, že požadujete posily, které vedení nechce nebo není schopné do týmu přivést? Že jsou vaše požadavky vtomto směru nadstandardní?

Otomhle nechci spekulovat, to se všechno teprve ukáže.

Dovedete si vůbec za situace, kdy vedení říká, že hledá týmovějšího hráče a lepšího trenéra a jenom pokud jej nenajde, tak zůstanete vy, představit, že byste ve Slovácku dál pokračoval?

Pro fotbalové prostředí to určitě není standardní a samozřejmě moje pozice je složitá. Já jenom mohu říct to, že já se považuji za týmového hráče a cítím zodpovědnost vůči fanouškům ihráčům, protože mnoho znich jsem udržel vklubu na své slovo. Sám bych smlouvu nezrušil, ale musím říct, že naše pozice jako lídra ligy se tímto nesmírně ztížila a ipostup do ligy se obrovsky vzdálil.

Vy byste tedy chtěl pokračovat…

Ta práce je rozdělaná. Já jsem rváč a fanouškům jsem slíbil, že udělám všechno pro to, aby klub do ligy postoupil. Ina hřišti je spousta problémů a protivníků, které musíte překonat. Když vedení klubu rozhodne, že mužstvo povede Malura, tak jej povedu a udělám všechno, abychom náš cíl splnili. Vpřípadě, že se rozhodnou pro někoho jiného, tak mu popřeju hodně štěstí a budu Slovácku držet palce, aby se to povedlo.

Jednou věcí, kterou vám údajně vedení vytýká je způsob zimní přípravy. Dal jste hráčům dlouhé volno, ale už výstupní testy prý nedopadly vůbec dobře, hráči vnich propadli. Je to pravda?

Co se týče testů, tak ty dopadly průměrně a korespondují stím, že se dělaly na konci sezony. Dělaly se proto, abychom věděli, jakým způsobem shráči dál pracovat. Žádný problém vtom neviděl ani docent Stejskal, který se mnou ty testy konzultoval. Ale to je otázka odbornosti, a pokud má někdo pocit, že je vtěchhle věcech větší odborník, než já, a ibez trenérského vzdělání tomu rozumí víc než já, tak to respektuji, má na to právo. Včeském fotbale skutečně platí, že trenér není brán jako odborná funkce třeba jako lékař a bylo mi to inaznačeno. Stím já těžko můžu něcodělat.

Takže testy nedopadly špatně a je to jen určitá záminka?

Myslím si, že nepopadly špatně a pokud někdo tvrdí opak, stím nemůžu nic dělat. Vůbec ale nechápu, jak tohle může někdo řešit, když jsme na prvním místě tabulky a máme před sebou skoro čtyři měsíce přípravného období, kde na věcech jako je kondice, budeme pracovat.

Je to možná trochu předčasné, ale ozval se vám už někdo zjiných klubů snějakou pracovní nabídkou?

Už se něco objevuje, ale já otom vtuhle chvíli odmítám jednat. Mám platnou smlouvu vHradišti a musím počkat, až ji někdo případně ukončí. Když se tak nestane, budu pokračovat ve Slovácku a když ano, tak pořád existuje několik variant. Buď bych někam okamžitě nastoupil a nebo si vezmu volno, protože uplynulý rok byl psychicky hodně náročný a moje únava jevelká.