„Čeká nás bouřlivé prostředí, ve kterém se soupeř vydá na maximum. Ale my nepodceňujeme žádný tým, do utkání půjdeme rovněž naplno a postavíme kádr, který nám zdraví dovolí. Ze dvou třetin bude sestava ligová," uvedl trenér Fastavu Bohumil Páník.

Ve Velkých Karlovicích rozdíl ve výkonnosti bez okolků vnímají. Vědí, že půjde o střet dvou různých fotbalových světů. „Když to řeknu trošku nadneseně, tak zatímco Zlín už se bude dávno na hřišti rozcvičovat, někteří naši hráči ještě povezou poslední fůru dřeva na pilu do Halenkova," usmíval se asistent trenéra Dalibor Kučera.

Hned však pokračoval už trochu vážněji. „Máme mladičký tým s věkovým průměrem těsně nad dvacet let, ale jsem si jistý, že kluci do duelu dají pravé valašské srdce a bojovnost. Pokud budeme mít i štěstíčko a třeba se nám povede nějaká standardka, můžeme utkání co nejvíce zdramatizovat," myslí si Kučera.

Kromě dumání nad tím, jak nováčka první ligy překvapit, ovšem řeší i absence v sestavě. „Dva hráči nám odjeli na Korsiku sbírat hrozny, další dva jsou zranění. Ale sestavu určitě nějak dohromady dáme. Takový svátek si nechce nechat ujít nikdo, kdo je schopen hry," podotkl kouč Velkých Karlovic + Karolinky.

Domácí si skutečně užijí velkou událost. S prvoligovým mužstvem se poměří poprvé od roku 2007, kdy na svém hřišti před zraky 2500 diváků podlehli Slavii Praha 0:4. Na bitvu budou značně nažhavení a výše postavené celky tyto zápasy obvykle dost bolí. Nicméně Bohumil Páník z toho obavy nemá. „Máme silné, soubojové mužstvo. Soupeři budeme chtít od první minuty vnutit náš herní styl," ubezpečil 58letý kouč.

Pohár bere jako velmi dobrou možnost pro tým k udržení se v zápasovém tempu během ligové přestávky. K tomu mohou léčit zdravotní neduhy obránce Jakub Jugas, záložník Lukáš Holík a útočník Tomáš Poznar. Mužstvo je v plném tréninkovém procesu, přičemž ve čtvrtek mělo program zpestřený beach volejbalem v areálu Zelené.

„Po dvou náročných dnech došlo k odlehčení. Nicméně také to není žádná sranda, volejbal je dobrý jako silový a obratnostní trénink. To mám rád a klidně bych jej zařadil do plánu i před ligovým zápasem," poznamenal Páník, jenž se do zábavného sportovního zápolení rovněž zapojil.

„Hrál jsem s Malým a Hubáčkem, a dokonce se nám jedno utkání podařilo vyhrát," smál se dobře naladěný zlínský trenér.⋌ (jš, mha)