Asi největší problémy panují u Róberta Matejova, jenž má z přípravného střetnutí proti Hulínu těžký výron v kotníku. Slovenský záložník přitom přesvědčil při letních testech o svých kvalitách a vydobyl si místo v základní jedenáctce, teď však z tréninkového procesu vypadl.

„Prognózy nejsou v jeho případě tak špatné, jak to původně vypadalo, nicméně první ligové kolo asi nestihne. Jeho léčení si od doby úrazu vyžádá tři týdny a my nechceme kvůli jednomu utkání zbytečně nic uspěchat," uvedl hlavní trenér ševců Aleš Křeček.

O něco horší vyhlídky jsou na návrat Martina Bači, u nějž se vyskytly opakované problémy se zády. „Jeho stav mi dělá trochu vrásky, protože nejde o zranění z přípravy, nýbrž o obnovení předchozích komplikací. Čeká jej ještě nějaké vyšetření u neurochirurga, ovšem záda a plotýnka jsou vždycky problém," ví z vlastní zkušenosti 40letý kouč.

V nedělním utkání proti Kroměříži jej pozlobil i Tomáš Poznar. Nikoliv svým výkonem, neboť nastřílel hattrick, ale tím, že si v poločase neřekl o střídání.

„Pozny dohrával zápas s lehkým natažením úponu, což jsem mu po utkání trochu vyčítal. Po poločase mohl jít klidně za rozhodnutého stavu ze hřiště. Každopádně do ligy bude podle našich lékařů v pořádku," ubezpečil Křeček.

To samé se dá říct i o Lukáši Železníkovi, který laboroval s nataženým svalem. Tento týden již ale s mužstvem trénuje. K týmu se připojil i Lubomír Kubica. Zkušeného obránce pozlobila chřipková viróza a střevní onemocnění. „Luboš se po určitém odvodnění organismu cítí trochu oslabený, proto měl začátkem týdne individuální program, ale věřím, že tréninkové minimanko dožene a bude brzy v pořádku," doufá zlínský trenér.

V součtu všech těchto okolností se tedy ševci pokusili na poslední chvíli posílit útočné řady o svého kmenového hráče Martina Bačíka, jenž momentálně trénuje s třetiligovým Zábřehem. U jednoho z nejlepších kanonýrů jarní části MSFL však nenašli pochopení.

„Nabídka od trenéra Křečka mě potěšila, do Zlína bych se jednou rád vrátil, ale ne v tuto chvíli. V zimě bych chtěl odejít do zahraničí, což by ze Zlína nešlo. Klubu bych se musel upsat na delší dobu a v zimě bych nebyl směrem do ciziny volným hráčem," vysvětlil svůj postoj samotný fotbalista.

Kouči ševců však radost určitě neudělal, neboť odmítl i jeho druhou nabídku k návratu do profesionálního fotbalu. „Ode mě dostal poslední šanci a tím je to uzavřená kapitola. Z mého pohledu jde o hráče bez ambicí, i když on tvrdí něco jiného," vyjádřil Křeček svůj pohled na celou věc.

Problém s eventuální náhradou za indisponovaného Baču se tím ovšem nevyřešil. „I když už jsem nechtěl do kádru sahat, rozhodli jsme se rozhodit sítě. Osobně ale nejsem příliš velký optimista a myslím si, že stávající kádr rozjede novou sezonu v tomto složení," doplnil Křeček.

A to i přesto, že minimálně pro pohárové střetnutí je ohrožen start navrátilců ze zahraničních štací Kroči, Malcharka a Červenky. „Všechny hráče musíme znovu vyžádat přes zahraniční svazy zemí, v nichž působili. Je možné, že do konce tohoto týdne to ještě nebude, přestože pro to děláme maximum, nicméně nás zajímá především liga a do té doby snad budou mít všichni hráči registrace v pořádku," věří hlavní trenér Zlína.

Malcharka přitlačila Trnava a posila ševců zatím nesmí hrát

Poctivě maká, aby si vybojoval místo v základní sestavě ševců, přesto nemá situaci jen ve svých rukou. Pavel Malcharek stále čeká na vstřícný krok Trnavy, kde loni působil, aby se urychlilo vyřízení jeho registrace a členství ve FAČR. „V krajním případě budu chybět v poháru a ve dvou úvodních kolech," nastínil situaci ofenzivně laděný bek Zlína.

Čeho se problém týká?

Trnava mi nechce zaslat registraci, kterou musím mít k tomu, abych v České republice směl nastoupit do profesionálních soutěží. Zlín si sice nechal vyžádat registraci z Trnavy už v půlce července, jenomže lhůta k vyřízení celé záležitosti je 30 dní. Teprve pak proběhne registrace automaticky mezi svazy. A je pouze na libovůli Trnavy, zda tuto lhůtu zkrátí.

Proč vám háže slovenský klub klacky pod nohy?

Domnívám se, že kvůli dluhu, který vůči mně z předchozí sezony má. Udělal jsem sice vstřícné gesto a nabídl jsem, že bych se části tohoto dluhu oplátkou za včasné vyřízení registrace vzdal. Trnava však chtěla, abych se vzdal celé poloviny dlužné částky, což pro mě bylo nepřijatelné. Přece jenom jde o dost peněz. Proto jsem celý případ předal svému právníkovi.

Trnavu trénuje bývalý kouč Zlína Pavel Hoftych. Snažil jste se i přes něj spor vyřešit?

Jsme v kontaktu, občas si zavoláme, ale on v klubu pouze trénuje. Finanční záležitosti mají na starosti jiní lidé. Záleží na nich.

Nezbývá tedy než čekat?

Ano. Samozřejmě věřím, že dokážeme celý případ urychlit, ale musím být připravený i na krajní variantu. Zažil jsem už horší věci.

Nepřijdete tím o místo?

Vždy hraje jedenáct nejlepších hráčů. Pro mě se tím nic nemění. Dál na sobě musím každý týden na tréninku makat a prokazovat oprávněnost nominace. V tom problém nevidím.