„Kdyby si to situace vyžádala, tak bych se do branky postavil. Ale nejraději připravuji šance pro své spoluhráče. V útoku se moc dobře necítím, ale střílení gólů mi nedělá problémy,“ usmívá se 27letý Masařík. Za tři trefy si jej spoluhráči v kabině rádi zkasírují. „Kluci určitě něco vymyslí, na to jsou experti. Určitě to ale bude jeden litr dobré slivovice. Rád ji pro ně obětuji. Stejně vždy po sezoně platím nejvíc,“ stěžuje si „na oko“.

Koryčany však zlobily a až do závěrečného hvizdu prahly po vyrovnání. „Ale mě nezajímá soupeř, dívám se jen na své mužstvo. Měl jsem malé obavy, zda zápas zvládneme, protože nám chyběli vykartovaní spoluhráči Tonda Hráček a Zdeněk Franc. K dispozici nás bylo pouze dvanáct, ale naštěstí jsme jej zvládli. Jsem rád i kvůli divákům, kteří nám fandili,“ děkuje za podporu.

Přitom všechny Masaříkovy trefy měly punc kanonýra. Už ve třetí minutě se postavil k přímému kopu ve vzdálenosti přibližně 18 metrů. „Jen jsem si říkal, že musím trefit bránu a překopnout zeď. A spadlo to tam přímo do šibenice,“ líčí překvapeně Masařík. Druhý padl po hodině hry po odraženém balonu před šestnáctkou. „Rozhlížel jsem se, komu bych přihrál do lepší pozice, ale nikdo se mi nenabízel a diváci už křičeli, ať vystřelím, tak jsem se do míče opřel a letěl přímo k tyči,“ popsal Masařík. Třetí a zároveň vítězná trefa přišla deset minut před koncem. „Padl po dlouhém pasu do vápna, kde jsem obehrál obránce, i gólmanovi udělal kličku a mířil jsem do prázdné branky,“ uzavřel brankový výčet Masařík.

Havřice již druhou sezonu po sobě slavily postup a i nyní nováček ztrácí na současného lídra ze Slavkova pouze tři body. „Postupový hattrick by už ale někteří lidé nemuseli přežít. Vždyť minulé triumfy se slavily týden,“ vybavuje si se smíchem náročné období Martin Masařík. „Kdybychom ještě doplnili kádr o dva hráče, klidně bychom mohli postupovat dál. Ale nechceme dopadnout jak jiné kluby, kterým dojdou peníze a elán a vrátí se zpět do okresních tříd. Raději zapracujeme dorostence. Chceme hrát klidný střed tabulky,“ dodal už vážněji.

Martin Masařík ve své fotbalové kariéře několik hattricků nastřílel, ale rozhodně je nepočítá. „Fotbal hraji pro radost a potěšení. Nikoliv jako někteří hráči, kteří se předhánějí, kolik peněz mají za zápas. Klidně bych mohl hrát za peníze výš, ale pro mě má větší váhu, když nám po vítězném zápase lidé tleskají a mají úsměv na tváři. Fotbal hrajeme přece pro diváky. Peníze si dokážu vydělat jinde. Nesnížil bych se k tomu, abych je bral a spoluhráči neměli nic,“ tvrdí Masařík.