Na tom by nebylo až tak nic zvláštního, kdyby devětadvacetiletý slovenský obránce nebyl na place pouze dvacet minut. Matejov o přestávce ve zlínské sestavě nahradil Kopečného, v 67. minutě však putoval zpátky na střídačku, když předtím chyboval a nezabránil premiérovému ligovému gólu domácímu debutantovi Patriku Žitnému.

Mohlo za střídání předcházející zaváhání a nezvládnutí situace nebo Matejovův zdravotní stav?

„Zeptejte se jeho, to bude nejlepší. Prý měl nějakou alergii. Nevím ale na co, možná na mě. Neskutečný,“ kroutil hlavou kouč Fastavu Vlastimil Petržela, který přitom chystal úplně jiné střídání.

„Chtěli jsme dát do hry útočníka a nemohli jsme,“ stěžoval si Petržela, který už v první půli přišel o kapitána Janíčka a o poločase stáhl Kopečného.

„Jeden se zranil, druhý dostal alergii a třetí nemohl dýchat," kroutil hlavou evidentně rozladěný hostující trenér.

Petrželovi nabouralo plány hlavně zranění kapitána Janíčka, který z trávníku odkulhal po půlhodině.

„Nedokážu říct, co mu je. Vím jen, že má něco s kolenem,“ líčí Petržela.

Vyřazení zkušeného univerzála ho mrzelo.

„Janíčka je škoda, je to poctivý chlapec. Do všeho chodí naplno. Navíc vyhrával hlavičkové souboje s Vaněčkem. Jeho zranění naší obranu narušilo,“ říká Petržela.

Kouč Fastavu do středu obrany zasunul náhradního kapitána Hnaníčka, zlínská defenziva už ale nepůsobila tak kompaktně.

„Hnaníček ho nenahradil. Navíc udělal stejnou chybu jako v minulém zápase,“ připomíná Petržela.

„Oni se vzadu nezajišťují a hrají jeden na jednoho, to si v dnešním fotbale nemůže nikdo dovolit," přidává.

Petrželovi v Teplicích nevyšly ani rozsáhlé změny v sestavě. Ševci na severu Čech nastoupili s pěticí nováčků oproti poslednímu výprasku s Jabloncem. Gólman Zlámal, Bartošák, Hronek, Ekpai ani Džafić další porážce nezabránili.

„Chci všechny hráče poznat. Změny jsem udělal, protože jsme minule hráli špatně. A tak dostali šancí jiní, ale že by mě někdo kromě Hronka přesvědčil, to říct nemohu. Pomalinku se to ale vytříbí," zdůrazňuje.

Výkon Zlína na Stínadlech nebyl tak marný jako v posledních dvou duelech.

„Ale to je nám k ničemu, protože jsme přišli o body,“ štve Petrželu.

I šance si ševci nějaké vypracovali, vzadu však znovu nebyli bezchybní, za což tvrdě pykali.

„Podle mě to bylo celkem vyrovnané utkání. V první půli byly Teplice lepší a důraznější. Ve druhém poločase jsme se zlepšili, ale bohužel to nestačilo. Soupeř dal o jeden víc a zvítězil,“ prohlásil Petržela, který se snaží mužstvo nakopnout.

Zatím se mu to však nedaří.

„Celý týden jsme pracovali a myslím si, že to bylo i vidět. Nechtěl jsem, abychom hráli vysoké míče, takže jsme hráli po zemi, ale bylo to všechno hrozně pomalé,“ dodává.