Na prestižní duel se po kvalitních výkonech Slovácka očekává rekordní návštěva. Proč by dnes nikdo, kdo má aspoň trochu rád fotbal, neměl na hradišťském Městském stadionu chybět? „Dukla je podle mého názoru nejvážnějším kandidátem na postup,“ říká domácí kouč Josef Mazura.

Tím je řečeno vše. A komu by to nestačilo, stačí přidat pár jmen, která najdete na soupisce týmu z Julisky. Jiří Novotný, Luděk Zelenka, Patrik Gedeon, Lubomír Blaha, Michal Kolomazník…

A především by všichni fanoušci měli jít povzbudit „své“ Slovácko, které prožívá znovuzrození. Ti nejvěrnější se na bitvu s Duklou poctivě připravují. „Vojácí se blíží, v sobotu všichni modrobílí!“ hlásají fanouškovské internetové stránky s tím, že před zápasem bude u vstupu na tribunu B možné nechat si zdarma pomalovat svůj obličej na modrobílo. O válečný vzhled se postarají fanynky FCS.

Jestli bude hradišťské vojsko slavit další vítězství, toť otázka. Protivník je totiž skutečně silný. „Dá se říct, že podle jmen má asi nejsilnější mužstvo v soutěži,“ potvrzuje Josef Mazura, který jen ve stručnosti popsal osu týmu. „Gólman – ligový, stopeři – ligoví, defenzivní štít – ligový, ofenzivní záložník – ligový, útočníci – ligoví.“

V žádném případě to ale neznamená, že by měl ze soupeře strach. „To v žádném případě. Znamená to jen to, že pokud budeme chtít uspět, musíme podat stoprocentní výkon, vydat ze sebe všechno,“ apeluje na své hráče Mazura, který pravděpodobně nebude měnit vítěznou sestavu z předchozích utkání. „K dispozici už ale budou Kubáň, Šimáček i Kordula,“ doplňuje kouč.

Některé fotbalisty sice trápí nachlazení a Jurkič měl problémy s uchem, všichni by však měli být připraveni nastoupit. Utkání začíná na Městském fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti v 17 hodin.

Předpokládaná sestava Slovácka: Filipko – Randa, Němčický, Formánek, Jurkič – Fujerik, Perůtka, Görner, Cleber – Chmelíček, Holub.

(ms)