„Vypravujeme pět autobusů, spousta dalších fanoušků navíc ještě určitě dorazí po vlastní ose,“ informuje Marek Jurák, jeden z organizátorů výjezdu.

„Je určitě příjemné, že za námi pojede tolik fanoušků. Aspoň nikoho z hráčů ani nenapadne vypustit byť jen jeden souboj nebo něco odfláknout,“ usmívá se trenér Slovácka Josef Mazura. „Fanoušci jsou naším dvanáctým hráčem, určitě nás poženou dopředu, což nikdy není k zahození,“ dodal zkušený kouč.

Hradišťští fotbalisté po jasné výhře nad Jihlavou prožili pohodový týden, přehnaně optimistické řeči ale od nikoho neuslyšíte. „Start se nám povedl, ale všichni si uvědomujeme, že je před námi ještě pořádně dlouhý kus cesty. Jak se říká: jedna vlaštovka jaro nedělá,“ neobává se Josef Mazura předčasného „usnutí na vavřínech“.

Moc dobře si totiž uvědomuje, že jeho tým má stále velice blízko k sestupovým příčkám. Třeba právě na HFK má Slovácko pouze dva body náskok. „Výhra by nám v tomto směru hodně pomohla, dobrý by však byl i bod,“ tvrdí Mazura, který před důležitým zápasem zachovává tvář hráče pokeru.

Dostat z něj byť jen zmínku o předpokládané sestavě je „mission impossible“. „Jestli se budu držet hesla, že se vítězná sestava nemění? To zatím nevím. Uvidí se až podle toho, jakým stylem se proti soupeři rozhodneme vyrukovat,“ utrousil pouze trenér Slovácka. Otázka, zda naskočí Stýskala, Hani, Šimáček či vyléčený Kubáň tak zůstala nezodpovězena.

Josef Mazura alespoň naznačil, jakou taktiku na hřišti HFK zvolí. Bude se držet úspěšné šablony z utkání proti Jihlavě, kdy mužstvo uspělo s brejkovou taktikou. „Základem je vždycky zabezpečená obrana,“ potvrdil kouč, podle kterého si jeho mužstvo bude muset dát největší pozor na oba útočné hroty olomouckého týmu. „Vrána i Korčian jsou hodně nebezpeční,“ uvedl Josef Mazura, který ještě upozornil a dobrou kombinační hru soupeře.

Předpokládaná sestava Slovácka: Filipko – Randa, Němčický, Formánek, Jurkič – Fujerik, Görner, Perůtka, Cleber – Chmelíček, Holub.