„Přestože výsledky a především hra na domácím hřišti jsou pro všechny velkým zklamání, trenér Mazura získal důvěru představenstva,“ řekl Ladislav Valášek, předseda vrcholného orgánu FC Tescoma. „Na to jaký jsme měli v úvodu los, jsme získali málo bodů,“ dodal Valášek.

Zlínští fotbalisté hráli na vlastním hřišti s Jabloncem, Žižkovem a Českými Budějovicemi. Ve třech domácích zápasech však dali jediný gól, vytěžili z nich čtyři body a fanoušci je vždy vypískali. V tabulce patří mužstvu dvanáctá příčka.

Představenstvo ale Mazurovi žádný konkrétní úkol před sérii těžkých střetnutí se Slavií Praha, Teplicemi a Plzní nedalo. Krizový scénář zatím neexistuje.

„Teď se soustředíme pouze na pondělní domácí utkání se Slavií,“ pravil majitel klubu Zdeněk Červenka. „Pokud ale nebudeme bodovat a výkon týmu se nezmění, stát se může cokoliv,“ řekl mnohoznačně boss FC Tescoma.

Sám Mazura tlak na svou osobu cítí. „Uvědomuji si ho od začátku sezony,“ přiznal zlínský trenér, jenž si vybral v úvodu podzimu vybral pořádnou porci smůly. Největší letní posila Kroupa se zranila po vítězném střetnutí se Žižkovem a na marodce bylo v jednu dobu až sedm hráčů.

Případné posílení je však v tuto chvíli málo pravděpodobné. „Na trhu jsou jenom fotbalisté, kteří ve svých týmech nehrají. My potřebujeme hotového hráče,“ podotkl Ladislav Valášek.

Proti Slavii by však už měl být Zlín kromě Kroupy a Elšíka kompletní.