„Pískal jsem deset let a dotáhl to do divize. Zabalil jsem to kvůli zákulisí v českém fotbalem a kvůli ztrátě motivace,“ vysvětluje 28letý fotbalový nadšenec.

Nakonec jste se vrátil k aktivní činnosti fotbalisty. Jak dlouho jste pauzíroval?

Bylo to po osmi letech ve Valašské Polanky. Narodil jsem se tam, mám tam rodinu, pracuji tam. Na podzim jsem se snažil nastupovat za oba mužské týmy. Předtím jsme v Prlově měli trojici rozhodčích - já, Standa Volek a Dominik Kovařčík. Pískali jsme divizi a chtěli si spolu kopnout I. B třídu, jenže to časově nevycházelo. Já jsem neodehrál nic, Dominik snad jeden zápas, Standa možná tři.

Jak hodnotíte podzim nováčka v krajském přeboru? 

Doslova jsme platili nováčkovskou daň. Každý zápas jsme měli pět až osm šancí, ale nedávali jsme branky. Za hrozivými výsledky byly zápasy, kdy jsme o tolik nezaostávali. Myslím si, že na záchranu máme. Uhráli jsme šest bodů a současný kádr by to mohl zvládnout.

Jak vnímáte zápasy za rezervu v Lužné? 

Je tam obrovský rozdíl mezi krajským přeborem a III. třídou. V přeboru máte čas dvě sekundy na zpracování míče a už vás napadá protihráč, ve III. třídě je to jiné. Je to pro mě určitá forma tréninku. Dává mi to po tak dlouhé herní pauze hodně. Navíc mi parta v béčku přirostla k srdci. 

Míří Tygři do finálové skupiny III. třídy? 

Ambice byly v loňské sezoně rozporuplné. Někteří kluci chtěli bojovat o postup do okresního přeboru, jiní ne, ale nakonec tyto debaty byly vzhledem k nedohrané sezoně bezpředmětné. Co vnímám nyní, tak by si kluci chtěli na jaře finálovou skupinu zahrát. 

Kde jste začínal s fotbalem? 

Ve čtyřech letech u baráku na Tyršovce na Vsetíně. Bydlel jsem podél postranní čáry, jak jsou střídačky. Hrál jsem za Vsetín, od 11 ve Zlíně. Pak jsem kvůli zdraví fotbalovou kariéru přerušil a vrátil se k ní ve Zlíně, na Vsetíně a končil zase ve Zlíně. 

Které  bylo Vaše první mužské angažmá? 

Hrál jsem divizi za Valašské Meziříčí, když tam trénoval Emil Nečas. Pak jsem začal pískat a začal hrát za Vsetín pod trenérem Ladislavem Strakou. Posléze jsem se přesunul do béčka s Mirkem Kamasem. 

Pamatujete zlatou éru Semetína. 

Postupovali jsme od IV. třídy, až do I. B třídy. Já jsem hrál naposledy za "Semák" okresní přebor, protože pak to nešlo vzhledem k tomu, že jsem pískal krajské soutěže.