„Rozhodli jsme se, že k žádným sankcím zatím nesáhneme. Hráči mají možnost se zlínským příznivcům a majiteli klubu panu Červenkovi omluvit v nedělním domácím zápase s Ostravou, který bude přenášet televize,“ pronesl Ladislav Minář, výkonný ředitel oddílu a dočasný kouč mužstva.

Za představení svého celku u Litavky se viditelně styděl. „Ještě jsem to nerozdýchal. Byla to ostuda, takhle se o ligové body nebojuje,“ neváhal ani s odstupem 24 hodin volit ostřejší slova.

Tristnímu výkonu Tescomy přitom nic nenasvědčovalo. Valaši před čtrnácti dny doma zdolali Plzeň 2:0 a v reprezentační pauze postoupili přes vedoucí tým druhé ligy Jihlavu do osmifinále Poháru ČMFS.

„V kabině vládla pohoda. Kluci se ale možná moc uspokojili, byť k tomu za stávající situace neměli důvod,“ divil se Minář.

Zlínu patří po jedenácti kolech čtrnáctá příčka a od sestupových míst jej dělí pouze bod.

O další budou fotbalisté Tescomy usilovat v neděli proti Baníku a už teď je jisté, že půjdou do utkání hodně oslabení. Mimo jsou oba krajní zadáci. Ke zraněnému Pennerovi se přidal v Příbrami vykartovaný Malcharek. Zdravotní potíže mají navíc střední záložníci Šmahaj, Zúbek.

Televizní zápas bude podle všeho Minářovou prvoligovou derniérou. „Počítáme s tím, že 1. listopadu převezme mužstvo Stanislav Levý,“ podotkl šéf klubu k dlouho avizovanému příchodu bývalého kouče Slovácka a Plzně.

Jeho záskok za odvolaného Mazuru se ale zastaví na čísle šest. Ještě předtím totiž sehraje Zlín poslední říjnovou středu pohár v Jablonci.