„Ptejte se po prvních pěti kolech. Až poznáme kvalitu soutěže,“ sdělil na konci srpna.

„Nechme to po zápase se Žižkovem,“ odpovídal před utkáním šestého kola na hřišti rezervy Sparty, kde jeho tým minulou neděli premiérově venku zvítězil.

„O postupu se nemá cenu bavit, dokud hráči nepochopí, že na druhou ligu nestačí jenom jejich jména a zkušenosti. Že musí přidat ještě nadstavbu,“ pronesl po čtvrteční porážce se Žižkovem.

Vůbec první v letošním kalendářním roce na vlastním stadionu.

„Prohráli jsme zaslouženě. Byli jsme velmi špatní. Co jsme předvedli, byla urážka fotbalu. Téměř všichni hráči byli na trávníku zbyteční,“ sypal ze sebe kritická slova pořádně namíchnutý Minář, který nechal o den později své svěřence, aby celý nepovedený duel zhlédli na videu.

„Přišlo mi, že Žižkov chtěl víc vyhrát,“ přiznal záložník David Šmahaj, který pro tragický výkon Tescomy neměl vysvětlení. „Kdybych věděl, čím to bylo, tak to změním,“ podotkl.

Kapitán dostal na památku kousek pažitu

Ztráta tří bodů v duelu dvou exprvoligových týmu byla pro Zlín o to bolestnější, že přišla v posledním letošním zápase na Letné.

Bezprostředně po střetnutí vyjely na trávník buldozery a začaly s jeho likvidací, aby udělaly místo pro výstavbu vyhřívání. Kousek starého pažitu dostal na památku i kapitán mužstva Ivo Zbožínek.

„Věděli jsme, jaká sláva se chystá po zápase, takže jsme se chtěli s domácím prostředím rozloučit vítězstvím,“ smutnil zlínský stoper.

Jak se bude hráčům dařit v azylu v Kunovicích?

Zbývající čtyři duely sehrají fotbalisté Tescomy už v kunovickém azylu, navíc v pátek. „Do Kunovic se moc diváků nedostane, takže jsem čekal, že nás podpoří daleko více, když se nám tolik nedaří,“ litoval Šmahaj.

Že Zlín opustil po pátečním duelu Dukly se Sokolovem druhou postupovou příčku, však on ani Zbožínek tragicky nebrali. „O všem podstatném se rozhodne až na jaře. A já věřím, že zase až takovou ztrátu v Kunovicích nenabereme,“ přeje si kapitán týmu.

„Říkali jsme si, že když vyhrajeme, tak odskočíme a zase se nám bude lépe dýchat. Že se na nás Žižkov dotáhl na tři body, ale nic neznamená. Soutěž je dlouhá. Ve druhé lize může vyhrát každý s každým,“ tvrdí Šmahaj.

Tescoma to může potvrdit a vymazat ztrátu s Viktorií už příští čtvrtek, kdy zajíždí na hřiště vedoucího Ústí nad Labem.