V neděli se poslední celek nejvyšší soutěže pokusí využít krize Baníku a poprvé v novodobé historii české ligy na Bazalech zvítězit.

OSTRAVA – TESCOMA ZLÍN

neděle 17.00

bilance: 8 výher, 10 remíz, 1 porážka, skóre 32:15

podzimní zápas: 5:2

Tescoma se vrátila z Prahy až v pátek po půlnoci, takže páteční trénink absolvovali pouze hráči, kteří do střetnutí nezasáhli od prvních minut nebo byli jako Rýdel střídání během úvodního poločasu.

„Zápas jsme si v kabině rozebrali. Není možné, abychom vyrobili takovou hrubku jako brankář Kořínek ve čtvrté minutě. Domácím jsme gól darovali a pomohli jim uklidnit se,“ zlobil se Minář, který tak podle všeho provede v Ostravě změnu mezi tyčemi. Baránek se dal po zranění v Plzni před dvěma týdny do kupy a včera už byl v plném zápřahu.

Minář však stále nemá k dispozici kompletní kádr. K dlouhodobému marodovi Zúbkovi přibyl v Edenu levý bek Trubila a otazník visí nad startem stopera Kroči, jenž má zlomený nos. Zcela určitě nenastoupí kvůli karetnímu trestu pravý zadák Malcharek.

Ačkoliv Zlín měl v porovnání s Baníkem o jeden den méně na regeneraci, Minář si jiný výsledek, než vítězství nepřipouští. „Do Ostravy jedeme vyhrát,“ pronesl sebevědomě.

Jeho víra pramení z předchozího domácího vítězství 2:0 nad Příbramí, vůbec prvního po 14 kolech. „Řekl jsem, pakliže vyhrajeme v lize jeden zápas, tak uděláme bodovou šňůru utkání, která nám pomůže k záchraně.“

Hosté také doufají, že Ostrava ještě chvíli zůstane v herní i výsledkové nepohodě. Ambiciózní klub vyhrál na jaře jediný duel a ze třetího místa se propadl na osmé. Ve středu navíc vypadl ostudně z Poháru ČMFS, z něhož ho vyřadilo druholigové Slovácko. Baník vedl poprvé jako trenér generální manažer Baníku Verner Lička, který nahradil odvolaného Karla Večeřu.

„Je to pro nás po vyřazení první důležitá konfrontace. O soupeři vůbec mluvit nechci, my se musíme zajímat sami o sebe,“ pravil Lička.

Na podzim jeho podřízení ve Zlíně zvítězili 5:2, přestože ještě v 79. minutě prohrávali 1:2. Za hosty se tehdy trefil Bolf, Svěrkoš, Otepka a dvakrát Střihavka. Jenže kromě prvně jmenovaného nebude hrát ani jeden z nich. Svěrkoš odešel do Francie, Otepka odpykává karetní trest a Střihavka je zraněný.

„Baník je sice v krizi, my jsme zase s bodovým handicapem poslední,“ připomněl Minář, že jeho celek ztrácí na nesestupové příčky osm bodů.

Podaří se mu nějaký umazat na Bazalech?

Předpokládaná sestava Zlína: Baránek – Čelůstka, Kroča, Zbožínek, Malý – Vyskočil, Rýdel, Dostálek, Šmahaj – Žůrek, Bača.