„Bohužel pro klub jsme se při kontrole zápisů dostali až po odehrání čtyř jarních kol a ve všech Petr Polách nastoupil, což dle pravidel znamená jediné – kontumaci výsledku a pokutu. A ta dle sazebníku klidně mohla být až čtyři tisíce korun za jeden takto poznamenaný zápas," upozornil předseda sportovně technické komice Dušan Krajčovič, kterého samozřejmě nucený zásah od zeleného stolu mrzí. Ale taková jsou pravidla.

„Ostatní celky v otázce placení členských příspěvků na jaře zatím nechybovaly, což přikládám i naší intenzivní kampani. Neustále jsme tuto povinnost klubům připomínali, drtivá většina to pochopila," spokojeně konstatoval předseda STK.

„V kontrole budeme pokračovat dál, prověřená máme zpětně už i úvodní kola zápasů IV. tříd. Ale protože zápisů je hodně, kontrolujeme jen to, co je v našich silách," dodal Krajčovič.

Velmi rozladění jsou pochopitelně v Mirošově.

„Zjištěním a rozhodnutím svazu jsme byli hodně překvapení. Nejtěžší to je asi pro mě, protože mou chybou, přehlédnutím jsem poškodil hráče, fanoušky a klub," sypal si popel na hlavu sekretář Mirošova Pavel Rajznauer, jehož asi nejvíce mrzí doba, po které se na chybu přišlo.

„Hned po zjištění jsme chybu napravili, bylo to během dvou dnů, ale odstup čtyř utkání je hodně pozdě. Tímto rozhodnutím došlo k znehodnocení soutěže. Nás nebolí ani tak ztráta čtyř bodů, jako že právě naši přímí soupeři u zeleného stolu přišli zadarmo k bodům, které je dostaly před nás. Boj o záchranu pro nás bude složitý, ale rozhodně ji nevzdáváme," slíbil za celý klub Rajznauer.