Propracovaná práce s mládeží se jim znamenitě vyplácí. „Se sezonou jsme velmi spokojení,“ pochvaluje si hlavní kouč lázeňského celku Ladislav Ďurďa.

Mužstvo s průměrným věkem 21 let zapracovalo podle trenéra především na disciplíně. „Přinesla nám dobré výsledky s nejlepšími mužstvy kraje. Bojová morálka a dobrá parta jsou proto kvalitním předpokladem. Věřím, že do příští sezony se můžeme pohybovat ve vyšších patrech tabulky,“ troufá si kouč.

Poslední tři kola však lázeňské mužstvo klopýtalo a získalo v nich pouze dva body. „Závěr nám příliš nevyšel, protože jsme jej psychicky neunesli a trochu zvolnili, což mi trochu kalí jinak dobrý dojem z celé sezony. Třeba v Nedašově jsme dohrávali v devíti lidech. Po dvou červených kartách jsme měli i další zraněné,“ loví v paměti Ďurďa.

Ovšem zároveň v průběhu sezony získaly Luhačovice skalpy nejlepších týmů krajského přeboru, když porazily Spytihněv, Provodov i Hluk. „Navíc v Bystřici pod Hostýnem jsme odehráli vyrovnané zápasy. Byly pro nás měřítkem, že máme dobrý mančaft. Je to dobrá vizitka. Podobně můžeme hrát i v příští sezoně, když v létě potrénujeme,“ myslí si trenér.

Přestože v Luhačovicích mají všechny podmínky pro postup do divizní společnosti, zatím o ní příliš neuvažují. „Máme krásný areál s umělou trávou a dokončuje se i nové hřiště s přírodní trávou. Když jsme se s vedením klubu ale bavili o metách, bylo řečeno, že krajský přebor je maximum. Do budoucna však člověk nikdy neví,“ nechává přece jen pootevřená dvířka kouč, jenž s roční přestávkou pracuje v Luhačovicích již deset let.

Drobné změny v kádru neminou ani Luhačovice. Zkušeného Michala Pijáka na jaře nahradil talentovaný Ondřej Rejda. Konec kariéry zvažuje z pracovních důvodů Lubomír Kovařík. „Ale s ním si chci ještě promluvit. Zřejmě se domluvíme s Halodou z dorostu Tescomy, který by měl u nás pokračovat. Do přípravy se zapojí i mladíci Radim Pešek, Jindřich Hrnčiřík a Jakub Kunc, kteří už u nás hrávali,“ vyjmenoval.

Luhačovičtí už posledních čtrnáct dnů v závěru přeboru netrénovali a vzhledem ke klidnému středu tabulky odpočívali. „Nyní začíná složité období dovolených. Musíme se dát především zdravotně do pořádku a vyléčit šrámy, protože kvůli zraněním nedohráli sezonu Bernátek a Kovařík. Měsíc na přípravu by nám měl stačit,“ věří Ďurďa.

Protože v Luhačovicích mají ideální i regenerační podmínky, nemají důvod cestovat jinam. Chtějí využít víkendových cyklů k tréninku. V další fázi přípravy mají v plánu sehrát několik přátelských zápasů s týmy, které se budou připravovat právě v lázeňském městě. „Předpokládám, že jména soupeřů budou podobná jako minulý rok. Hlavně týmy z okolí, jako jsou Slavičín, Brumov a Napajedla. Odehrajeme i dva pohárové zápasy,“ vyjmenoval 47letý lodivod.