Za domácí mančaft, který si po standardní situaci vstřelil vlastní gól, dvakrát skóroval Nečas, po jedné brance přidali Strachoň, Bobčík, Sklenář, Chwaszcz a Vít Mlýnek.

„Výsledek odpovídá tomu, co se dělo na trávníku. Soupeř si sice taky vypracoval nějaké šance, my jsme ale vyložených příležitostí měli mnohem víc. Pomohly nám dvě rychlé branky a vedení 2:0. Hosté sice zápas zdramatizovali, ale utkání jsme zlomili důrazem a rychlým přechodem,“ uvedl trenér Zlína B Jan Jelínek.

Ševci po první půli vedli 3:1, po změně stran svůj náskok ještě navýšili. Závěr už připomínal spíše exhibici či selanku.

„Ve druhém poločase se hrál neorganizovaný fotbal. My jsme hrozili z rychlých protiútoků, když jsme zachytávali rozehrávku soupeře, který naopak netrestal naše chyby. Hosté byli ve finální fázi hodně nepřesní,“ všiml si Jelínek.

Jeho tým zvítězil ve všech čtyřech zimních přípravných duelech, naopak účastník druhé nejvyšší slovenské soutěže po Uherském Brodě nestačil ani na rezervu Fastavu, kterou v MSFL čeká tuhý boj o záchranu.

„Hráči Púchova hodně kazili a v rozehrávce byli nedůslední. Navíc se nestačili s námi vracet,“ říká Jelínek.

„V první půlce měli hosté jednu velkou příležitost, ve druhé si vytvořili víc šancí, to ale bylo způsobené tím, že jsme vysoko vedli a někteří kluci polevili, což se mi ale moc nelíbilo,“ dodal Jelínek.

Jeho tým za týden na Vršavě vyzve divizní Hodonín.

Přípravný fotbal -

FC Fastav Zlín – MŠK Púchov 7:1 (3:1)

Branky: Nečas 2, Strachoň, Bobčík, Sklenář, Chwaszcz, V. Mlýnek - vlastní